GMINA MORĄG. Empatia, tolerancja, miłość, szacunek i równość – te wartości dominowały na morąskim Marszu Godności i happeningu „Równość to my”. Uczestnicy wydarzenia wspólnie przeszli ulicami miasta, pokazując, że różnorodność nie dzieli, lecz wzbogaca lokalną społeczność.

Kolorowy i pełen pozytywnej energii pochód przeszedł spod siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Morągu do Parku Miejskiego. W marszu uczestniczyli podopieczni WTZ, ich opiekunowie, uczniowie morąskich szkół, samorządowcy oraz mieszkańcy miasta. Wspólnie udowodnili, że świat bez barier buduje się poprzez otwartość, wzajemny szacunek i obecność drugiego człowieka.
– Od blisko 15 lat organizujemy w Morągu Marsz Godności i happening, zapraszamy kolejne organizacje i od trzech lat do naszej inicjatywy przyłączyły się władze samorządowe, które pokazują, że sprawy osób z niepełnosprawnościami są dla nich bliskie – powiedziała Krystyna Sałak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Morągu.

Marsz Godności i happening „Równość to my” odbyły się w ramach Morąskich Dni Osób z Niepełnosprawnością. Organizatorzy przygotowali bogaty program integracyjnych atrakcji. W happeningowej agendzie znalazły się gry terenowe, występy muzyczne, quizy, warsztaty, symulacje oraz atrakcje dla najmłodszych.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrza Morąga Tomasza Orłowskiego, który wspiera inicjatywę promującą równość i społeczną integrację. – Od początku mojej kadencji samorząd gminy Morąg uczestniczy w tej inicjatywie, cieszę się, że na terenie naszej gminy jest wiele organizacji, które działają na rzecz osób niepełnosprawnościami – powiedział Tomasz Orłowski, burmistrz Morąga.
Do wspólnej zabawy i budowania otwartego społeczeństwa zaprosiło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu – organizator wydarzenia.




