OSTRÓDA. Poniedziałkowe kwiatkobranie cieszyło się dużym zainteresowaniem Ostródzian. W większości posadzili kwiatki w swoich ogródkach. Wśród beneficjentów wydarzenia był Kazimierz Wosiek, który kwiatkami miejskimi ubarwił powiatową ulicę w mieście – Konstytucji.

Inteligentni ludzie nie nudzą się i zawsze mają coś do roboty. Dobrym tego przykładem mieszkaniec ulicy Konstytucji w Ostródzie Kazimierz Wosiek. To bardzo aktywny Ostródzianin. Przez długie lata dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie, poza tym miłośnik lokalnej historii i wielki społecznik. To m.in. za jego sprawą rok temu w Perle Mazur świętowaliśmy imieniny ulicy Konstytucji.
Tym razem Kazimierz Wosiek w inny sposób postanowił zadbać o ulicę, na której mieszka. Wybrał się na poniedziałkowe kwiatkobranie, gdzie mieszkańcy Ostródy mogli bezpłatnie wykopać kwiatki z miejskich klombów i rabat. Odzyskane kwiaty Kazimierz Wosiek postanowił zagospodarować i dać im drugie życie na klombie, który jest zarazem mini rondem na ul. Konstytucji.

– Będzie kolorowo i ładniej, stąd wychodzimy nad Jezioro Drwęckie, tędy przechodzi wielu spacerowiczów, więc pomyślałem, że trzeba zadbać o ten fragment ulicy powiatowej w mieście – powiedział Kazimierz Wosiek.
Jak pomyślał, tak zrobił, zabrał narzędzia, pozbył się chwastów, przygotował ziemię do sadzenia kwiatów i upiększył ten fragment Ostródy.



