OSTRÓDA. W niedzielę zaroiło się od wędkarzy, a konkretnie rodzin wędkarskich, na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego. Aż 27 familijnych teamów wędkarzy stanęło do rywalizacji w zawodach rodzinnych w wędkarstwie spławikowym.

Z zaproszenia Ostródzkiego Towarzystwa Wędkarskiego skorzystało 27 wędkarskich rodzin, które na brzegu Jeziora Drwęckiego zameldowały się w dwu, trzy, cztero, a nawet pięcioosobowych składach.
– Dzięki zaangażowaniu Ostródzkiego Towarzystwa Wędkarskiego, nad wodą udało się zgromadzić prawdziwe, wielopokoleniowe ekipy. – informuje Dariusza Gergola z OTW. – Obok siebie, ramię w ramię, z wędkami w dłoniach stali, dziadkowie, babcie, wujkowie, rodzice oraz najmłodsi adepci sztuki wędkarskiej. Dla wielu dzieciaków była to pierwsza wspólna wyprawa na ryby, a dla starszych – idealny moment na przekazanie sekretnych wędkarskich patentów.

Czasami opisując się mecze piłkarskie o słabym pisze się, że były emocje jak na rybach. Tymczasem paradoksalnie rodzinne wędkowanie na Drwęckim obfitowało w spora dawkę emocji.

Tym razem wędkarskie rekordy były sprawą drugorzędną. Najważniejsze było rodzinne spotkanie i integracja środowiska wędkarzy. Zwieńczeniem udanego dnia było wspólne ognisko, wokół którego zasiedli wszyscy uczestnicy oraz organizatorzy.
Wyniki: 1. Rodzina Liszewskich 2220 g, 2. Sebastian Ogrodowczyk, Sebastian Radecki 2175 g, 3. Rodzina Witkowskich 1880 g, 4. Rodzina Gala 1750 g, 5. Rodzina Woś 1710 g, 6. Rodzina Lempek 1450 g, 7. Rodzina Andryszczyk 1185 g, 8. Franek Kula, Staś Lecewicz, Anna Kula 1050 g, 9. Rodzina Gudyka 1005 g, 10. Rodzina Nowickich 910 g




