Kultura
Betlejemskie śpiewanie w Samborowie, wójt na scenie zaśpiewał z uczestnikami
GMINA OSTRÓDA. Soliści, duety, zespoły, a na koniec wszyscy uczestnicy razem z wójtem na scenie śpiewali kolędy. Ponad 150 rozśpiewanych mieszkańców gminy Ostróda wystąpiło na scenie w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Betlejemskie Śpiewanie”.
Kultura
Wigilijne Nuty Serca na chór, orkiestrę i solistów wybrzmiały na zamku
OSTRÓDA. Zamkowy Chór Kameralny i Orkiestra Miejska w Ostródzie w repertuarze świątecznym razem na scenie. Tego jeszcze nie było. Orkiestra, chór i zdolni wokaliści z Ostródy na zamku zagrali oraz zaśpiewali kolędy i świąteczne hity.
Kulinaria
Wigilia Trzech Samorządów drugi raz odbyła się na parkiecie hali OCSiR
OSTRÓDA. Śpiewać każdy może, ale nie każdy samorządowiec. Przekonali się o tym wszyscy ci, którzy przyszli w gości do hali OCSiR na Wigilię Trzech Samorządów. Na szczęście poza włodarzami miasta, gminy i powiatu byli jeszcze uczniowie ostródzkich szkół, którzy uratowali sytuację.
Kultura
Bez Przesady – Teatr po pracy w Gdyni za Kubusia podnosił Kurtynę za Kurtyną
OSTRÓDA. Kurtyna Specjalna i Kurtyna na Bis to nagrody zdobyte przez ostródzkich aktorów z grupy teatralnej Bez Przesady. Ostródzianie zostali nagrodzeni za spektakl "Kubuś" wystawiony na 10. Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Gdyni.
Kultura
Przyjaciele i znajomi wspominali Romka Aramowicza, foto kronikarza Ostródy
OSTRÓDA. Romuald Aramowicz na poważne robienie zdjęć zabierał przynajmniej jeden solidny aparat lustrzany. Jednak zawsze w kieszeni marynarki miał mały kompaktowy aparat. Na swoje hobby nie żałował pieniędzy. Ostródzkiego foto kronikarza w poniedziałek wspominali jego znajomi.
Kultura
Od marzeń do nowego budynku GCK-B w Samborowie, warto było marzyć
GMINA OSTRÓDA. Tłumy gości przewinęły się przez Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie podczas dwudniowego otwarcia nowego budynku. Przebudowana siedziba samborowskiego GCK-B robi wrażenie.
Kultura
Gminna kultura i biblioteka wracają do Samborowa, dwudniowe otwarcie trwa
GMINA OSTRÓDA. Na trzech kondygnacjach będą od teraz działać pracownicy Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie. Kultura i biblioteka wracają na starą lokalizację, ale do nowego budynku. Od piątku trwa dwudniowy rozruch siedziby GCKB.
Kultura
Legenda polskiego punk rocka – KSU – już niedługo zagra w ostródzkim amfiteatrze
OSTRÓDA. Fani mocnych brzmień mogą zbierać siły na grudniowy koncert grupy KSU. Ostróda znalazła się na trasie koncertowej "Idź Pod Prąd" XLVII / Jesień 2025. Zaplanujcie sobie wolny wieczór 12 grudnia.
Najnowsze
Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze
TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.
Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu
BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.
Huragan zdmuchnął Czarnych, MKS Miłakowo traci punkt, Małdyty i Vel z awansem
PIŁKA NOŻNA. Niektórzy od kilku tygodni są jakby na wakacjach, a inni walczą o byt w okręgówce. W regionalnej Serii A o wejście do klasy okręgowej walczy MKS Miłakowo. Dwóch B-klasowiczów - GKS Małdyty i Vel Dąbrówno - zapewniły sobie awans, przed szansą jest Góra Idzbark.
Musisz przeczytać
Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze
TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.
Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu
BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.
Może Ci się spodobaćPOWIĄZANEPolecane dla Ciebie
Rowerami wokół Starych Jabłonek nakręcili się na EKO
Piąty rajd rowerowy "Nakręć się na Eko" przejechali mieszkańcy Starych Jabłonek. Podczas liczącej ponad 20 km przejażdżki rowerzyści poznali szczegóły z życia lasu i nie tylko.
Wybuchowy rejs na Rudej Wodzie, dwaj poparzeni żeglarze trafili do szpitala
Dramatycznie zakończyło się przełączanie butli gazowych na jednym z jachtów na jeziorze Ruda Woda. W kabinie łodzi doszło do wybuchu i dwie poparzone osoby potrzebowały pomocy szpitalnej.
Remis liderów pingpongowej I ligi w stolicy Podlasia, brawo za ambicję
TENIS STOŁOWY. Rozchorował się Maks Miastowski. Meczu nie dało się przełożyć. Maksa zastąpił leczący uraz Aleksander Majchrzak. Ostródzianie zagrali w osłabieniu. Mimo tego liderzy z Energi-Morliny Ostróda nie przegrali w Białymstoku i pozostali niepokonani w I lidze.


