- Reklama -

Kultura

Betlejemskie śpiewanie w Samborowie, wójt na scenie zaśpiewał z uczestnikami

GMINA OSTRÓDA. Soliści, duety, zespoły, a na koniec wszyscy uczestnicy razem z wójtem na scenie śpiewali kolędy. Ponad 150 rozśpiewanych mieszkańców gminy Ostróda wystąpiło na scenie w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Betlejemskie Śpiewanie”.

Wigilijne Nuty Serca na chór, orkiestrę i solistów wybrzmiały na zamku

OSTRÓDA. Zamkowy Chór Kameralny i Orkiestra Miejska w Ostródzie w repertuarze świątecznym razem na scenie. Tego jeszcze nie było. Orkiestra, chór i zdolni wokaliści z Ostródy na zamku zagrali oraz zaśpiewali kolędy i świąteczne hity.

Wigilia Trzech Samorządów drugi raz odbyła się na parkiecie hali OCSiR

OSTRÓDA. Śpiewać każdy może, ale nie każdy samorządowiec. Przekonali się o tym wszyscy ci, którzy przyszli w gości do hali OCSiR na Wigilię Trzech Samorządów. Na szczęście poza włodarzami miasta, gminy i powiatu byli jeszcze uczniowie ostródzkich szkół, którzy uratowali sytuację.

Bez Przesady – Teatr po pracy w Gdyni za Kubusia podnosił Kurtynę za Kurtyną

OSTRÓDA. Kurtyna Specjalna i Kurtyna na Bis to nagrody zdobyte przez ostródzkich aktorów z grupy teatralnej Bez Przesady. Ostródzianie zostali nagrodzeni za spektakl "Kubuś" wystawiony na 10. Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Gdyni.

Przyjaciele i znajomi wspominali Romka Aramowicza, foto kronikarza Ostródy

OSTRÓDA. Romuald Aramowicz na poważne robienie zdjęć zabierał przynajmniej jeden solidny aparat lustrzany. Jednak zawsze w kieszeni marynarki miał mały kompaktowy aparat. Na swoje hobby nie żałował pieniędzy. Ostródzkiego foto kronikarza w poniedziałek wspominali jego znajomi.

Od marzeń do nowego budynku GCK-B w Samborowie, warto było marzyć

GMINA OSTRÓDA. Tłumy gości przewinęły się przez Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie podczas dwudniowego otwarcia nowego budynku. Przebudowana siedziba samborowskiego GCK-B robi wrażenie.

Gminna kultura i biblioteka wracają do Samborowa, dwudniowe otwarcie trwa

GMINA OSTRÓDA. Na trzech kondygnacjach będą od teraz działać pracownicy Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie. Kultura i biblioteka wracają na starą lokalizację, ale do nowego budynku. Od piątku trwa dwudniowy rozruch siedziby GCKB.

Legenda polskiego punk rocka – KSU – już niedługo zagra w ostródzkim amfiteatrze

OSTRÓDA. Fani mocnych brzmień mogą zbierać siły na grudniowy koncert grupy KSU. Ostróda znalazła się na trasie koncertowej "Idź Pod Prąd" XLVII / Jesień 2025. Zaplanujcie sobie wolny wieczór 12 grudnia.

Najnowsze

Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.
- Reklama -

Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu

BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.

Huragan zdmuchnął Czarnych, MKS Miłakowo traci punkt, Małdyty i Vel z awansem

PIŁKA NOŻNA. Niektórzy od kilku tygodni są jakby na wakacjach, a inni walczą o byt w okręgówce. W regionalnej Serii A o wejście do klasy okręgowej walczy MKS Miłakowo. Dwóch B-klasowiczów - GKS Małdyty i Vel Dąbrówno - zapewniły sobie awans, przed szansą jest Góra Idzbark.

Musisz przeczytać

Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.

Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu

BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie

Rowerami wokół Starych Jabłonek nakręcili się na EKO

Piąty rajd rowerowy "Nakręć się na Eko" przejechali mieszkańcy Starych Jabłonek. Podczas liczącej ponad 20 km przejażdżki rowerzyści poznali szczegóły z życia lasu i nie tylko.

Wybuchowy rejs na Rudej Wodzie, dwaj poparzeni żeglarze trafili do szpitala

Dramatycznie zakończyło się przełączanie butli gazowych na jednym z jachtów na jeziorze Ruda Woda. W kabinie łodzi doszło do wybuchu i dwie poparzone osoby potrzebowały pomocy szpitalnej.

Remis liderów pingpongowej I ligi w stolicy Podlasia, brawo za ambicję

TENIS STOŁOWY. Rozchorował się Maks Miastowski. Meczu nie dało się przełożyć. Maksa zastąpił leczący uraz Aleksander Majchrzak. Ostródzianie zagrali w osłabieniu. Mimo tego liderzy z Energi-Morliny Ostróda nie przegrali w Białymstoku i pozostali niepokonani w I lidze.