- Reklama -

Szkoły i przedszkola

Tydzień z Niepodległą w gminie zakończyła wieczornica niepodległości w Pietrzwałdzie

GMINA OSTRÓDA. Owacje na stojąco zawsze kończą Wieczornicę Niepodległościową w Pietrzwałdzie. W świetlicy wiejskiej u stóp Góry Dylewskiej uczniowie z nauczycielami efektownie zakończyli Tydzień z Niepodległą w gminie Ostróda.

Biało-czerwone Smerfy pokazały jak mamy celebrować Dzień Niepodległości

OSTRÓDA. Ostródzkie Smerfy z grupy 6-latków Przedszkola Nr 1 brawurowo pokazały jak powinniśmy świętować w Dniu Niepodległości. Tańce, śpiewy, melorecytacje, a na koniec wspólnie odśpiewany hymn Polski. Biało-czerwona petarda! Rosną mali patrioci.

Młodzież „wyrolowała” raka piersi, najlepszą rolkę nakręcił „Salezjan”

POWIAT OSTRÓDZKI. Młodzież wzięła sprzęt do nagrywania w dłonie i spróbowała "wyrolować" raka piersi. Uczniowie szkół ponadpodstawowych nagrywali spoty promujące profilaktykę nowotworu piersi. Najlepszy nagrała ekipa ostródzkiego "Salezjana".

Poetycka patriotyczna potyczka uczniów na słowa i gesty w Samborowie

GMINA OSTRÓDA. Uczniowie gminnych szkół podstawowych z dumą recytowali dzieła poetyckie o zabarwieniu patriotycznym. Jak pięknie można słowem i gestem wyrazić miłość do ojczyzny pokazali uczestnicy 6. Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.

W Tyrowie podwójne święto – szkoły i chleba – świętowali w duchu Jana Pawła II

GMINA OSTRÓDA. 10-lecie obchodów Święta Chleba i 7. rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II. To była okazja do spotkania się o podwójnego świętowania w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie.

Ostródzka „Trójka” trzecia w finale wojewódzkim Z Orlika na Stadion

SPORT SZKOLNY. Uczniowie klas szóstych i siódmych w Mrągowie spotkali się na wojewódzkim turnieju finałowym Z Orlika na Stadion. Rywalizację na podium zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie, zajęli 3. miejsce.

Ostródzkie Targi Pracy w czwartek w „Staszicu” – sprawdźcie kogo szuka praca

POWIAT OSTRÓDZKI. W czwartek, 23 października, w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica odbędą się Ostródzkie Targi Pracy. Event skierowany jest do uczniów szkół średnich, jak i osób poszukujących zatrudnienia.

Trzynastka, Stare liceum w Morągu – 100 lat! – z okazji jubileuszu 80. urodzin

GMINA MORĄG. Józef Andruszkiewicz, maturzysta z 1950 roku to najstarszy z żyjących absolwentów Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Leona Kruszkowskiego w Morągu. Pan Józef, inni absolwenci, nauczyciele i uczniowie spotkali się na jubileuszu 80-lecia szkoły.

Najnowsze

Strażacy ochotnicy z gminy Morąg w sobotę na stadionie powalczą o mistrzostwo

GMINA MORĄG. Stadion miejski przy ul. Żeromskiego w Morągu w sobotę będzie najbezpieczniejszym pod względem przeciwpożarowym miejscem w gminie. Tam odbędą się obchody Gminnego Dnia Strażaka, a chwilę później druhowie powalczą w zawodach sportowo-pożarniczych.
- Reklama -

Piłkarska czerwcówka zaczęła się porażką Huraganu, w czwartek wygrał Grunwald

PIŁKA NOŻNA. Na boiskach w Morągu i we Frygnowie wystartował długi czerwcowy weekend z piłką regionalną. Zaległości z marca w klasie okręgowej nadrobił Huragan. Zaś po procesji w Boże Ciało z wyprzedzeniem o A-klasowe punkty walczył GKS Grunwald. Prezentujemy też rozkład jazdy na dalszą część czerwcówki.

Blisko 1,6 mln zł dla Ostródy, nowa sztuczna murawa „wyrośnie” przy 3 Maja

OSTRÓDA. Po 15 latach eksploatacji boczne boisko na stadionie miejskim doczeka się gruntownej modernizacji. W Ostródzie minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki przekazał informację o dofinansowaniu inwestycji kwotą blisko 1,6 mln zł. Dzięki temu na obiekcie przy ul. 3 Maja „wyrośnie” nowa sztuczna trawa.

Musisz przeczytać

Strażacy ochotnicy z gminy Morąg w sobotę na stadionie powalczą o mistrzostwo

GMINA MORĄG. Stadion miejski przy ul. Żeromskiego w Morągu w sobotę będzie najbezpieczniejszym pod względem przeciwpożarowym miejscem w gminie. Tam odbędą się obchody Gminnego Dnia Strażaka, a chwilę później druhowie powalczą w zawodach sportowo-pożarniczych.

Piłkarska czerwcówka zaczęła się porażką Huraganu, w czwartek wygrał Grunwald

PIŁKA NOŻNA. Na boiskach w Morągu i we Frygnowie wystartował długi czerwcowy weekend z piłką regionalną. Zaległości z marca w klasie okręgowej nadrobił Huragan. Zaś po procesji w Boże Ciało z wyprzedzeniem o A-klasowe punkty walczył GKS Grunwald. Prezentujemy też rozkład jazdy na dalszą część czerwcówki.

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie

Pingpongiści amatorzy wrócili do stołów po przerwie andrzejkowej

OSK Świt już był w ogródku i witał się z gąską, miał 5:2 i nie wygrał meczu z Radisson Blu. Po fakcie można napisać, że tylko zremisował. Poza tym jak taran idzie Auto Serwis Iława Team.

Sprawca śmiertelnego potrącenia pieszego pod Piławkami przyznał się do popełnienia czynu

OSTRÓDA. Kara od 5 do nawet 20 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia śmiertelnie potrącił pieszego. 41-letni sprawca przyznał się do spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Do grudnia powinni się wyrobić, trwa remont mostu nad kanałem pod Liwą

GMINA MIŁOMŁYN. Ponad 4,6 miliona złotych ma kosztować remont mostu nad Kanałem Ostródzko-Elbląskim między Liwą a Miłomłynem. Prace ruszyły z kopyta, ale ostatnio jakby wyhamowały. Widać jednak, że coś na budowie dzieje się.