Tag:ruch drogowy
Kultura
Dożynki Powiatowe zakończą dożynkowy maraton, będą utrudnienia w ruchu
POWIAT OSTRÓDZKI-OSTRÓDA. 24. Dożynki Powiatu Ostródzkiego zakończą maraton dożynkowy w regionie. Mieszkańcy powiatu w Ostródzie podziękują rolnikom za plony. Powiatowe święto plonów odbędzie się 7 września. Będą chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.
Na sygnale
Rowerzysta nie zatrzymał się na STOPie… i na pół roku pojechał do zakładu karnego
GMINA MIŁOMŁYN. Przez pięć lat unikał odsiadki za kratkami i głupio wpadł. Jechał rowerem i nie zatrzymał się tam gdzie wymagał tego znak STOP. Akurat w Miłomłynie była ostródzka drogówka. Policjanci zatrzymali cyklistę, który po kontroli pojechał do zakładu karnego.
Na sygnale
Jechał audi o 51 km/h za szybko i dostał mandacik za przekroczenie… prędkości
POWIAT OSTRÓDZKI. Mimo że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych, to wielu kierowców i tak nie zdejmuje nogi z gazu. Tak było w środowe przedpołudnie. Policjanci "nagrali" kierowcę audi, który pędził w terenie zabudowanym.
Na sygnale
W Miłomłynie mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę i wezwał policję
GMINA MIŁOMŁYN. Oby więcej takich odpowiedzialnych, czujnych i odważnych obywateli. Na ulicy Twardej w Miłomłynie w niedzielny wieczór mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy audi, który "wydmuchał" blisko 2,5 promila alkoholu.
Na sygnale
W Lubajnach pijany kierowca busem wiózł ludzi do pracy i szkoły
GMINA OSTRÓDA. Sześć osób podróżowało busem pasażerskim na trasie Olsztyn-Ostróda, za którego kierownicą siedział nietrzeźwy kierowca. Nieodpowiedzialnego 58-latka z ruchu drogowego wyeliminowali policjanci drogówki.
Edukacja
Uczniowie z Szyldaka i Pietrzwałdu mają dużą wiedzę o ruchu drogowym
GMINA OSTRÓDA. Rozpoczęła się tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Na terenie gminy Ostróda najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie z SP Szyldak i SP Pietrzwałd.
Edukacja
W ostródzkim „Rolniku” uczniowie wiedzą jak radzić sobie na drodze
OSTRÓDA. Uczniowie ostródzkiego "Rolnika" zostali zwycięzcami powiatowego etapu Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Reprezentacja "Witosa" najlepiej poradziła sobie z turniejowymi zadaniami.
Na sygnale
Policjanci najpierw pomogli kierowcy, a później skontrolowali i… będzie sąd
OSTRÓDA. Na policjantów ruchu drogowego zawsze można liczyć. Przekonał się o tym 38-latek, któremu zabrakło paliwa. Najpierw policjant pomógł zepchnąć auto, a później rozliczył kierowcę, który wkrótce odpowie przed sądem.
Latest news
Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu
BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.
Huragan zdmuchnął Czarnych, MKS Miłakowo traci punkt, Małdyty i Vel z awansem
PIŁKA NOŻNA. Niektórzy od kilku tygodni są jakby na wakacjach, a inni walczą o byt w okręgówce. W regionalnej Serii A o wejście do klasy okręgowej walczy MKS Miłakowo. Dwóch B-klasowiczów - GKS Małdyty i Vel Dąbrówno - zapewniły sobie awans, przed szansą jest Góra Idzbark.
Druhowie z OSP Kalnik zdetronizowali strażaków ochotników z OSP Jurki
GMINA MORĄG. Druhny i druhowie z 13 jednostek OSP w gminie Morąg aktywnie spędzili Gminny Dzień Strażaka. Na stadionie miejskim w Morągu najpierw odebrali medale i podziękowania, a później wystartowali w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.
Must read
Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu
BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.
Huragan zdmuchnął Czarnych, MKS Miłakowo traci punkt, Małdyty i Vel z awansem
PIŁKA NOŻNA. Niektórzy od kilku tygodni są jakby na wakacjach, a inni walczą o byt w okręgówce. W regionalnej Serii A o wejście do klasy okręgowej walczy MKS Miłakowo. Dwóch B-klasowiczów - GKS Małdyty i Vel Dąbrówno - zapewniły sobie awans, przed szansą jest Góra Idzbark.




