SportRezerwy "Jagi" przyjeżdżają do Ostródy, derby powiatu na Estadio...

Rezerwy „Jagi” przyjeżdżają do Ostródy, derby powiatu na Estadio Toronto

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

PIŁKA NOŻNA. Bogaty wybór meczów w powiecie ostródzkim mają w ten weekend kibice. Na naszych lokalnych boiskach rozegranych zostanie aż dziewięć spotkań od III ligi do klasy B.

A-klasowy Grunwald Gierzwałd w sobotę jedzie na derbowe starcie do pobliskiego Dąbrówna

Sokół i Huragan grają u siebie

Rezerwy Jagiellonii Białystok zagrają w sobotę o godz. 15 na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja. Drugi zespół „Jagi” zmierzy się w meczu 12. kolejki III ligi z Sokołem Ostróda. Zanosi się na to, że kibice, którzy pojawią się na trybunach nad Jeziorem Drwęckim będą świadkami wyrównanego spotkania. Oba zespoły dzieli niewiele miejsc w ligowej klasyfikacji. Sokół z 11 punktami plasuje się na 13. pozycji, zespół ze stolicy Podlasia w dorobku ma 1 punkt więcej od ostródzian. Na dystansie 11 rozegranych kolejek białostoczanie tak samo jak Trójkolorowi wygrali trzy razy, jednak mają o jeden remis więcej od ostródzian. Siła gry jednych i drugich jest zbliżona zatem bardzo ważne może być wsparcie kibiców.

Piłkarze Sokoła Ostróda wracają na własny stadion, w sobotę o godz. 15 zaczną mecz z Jagiellonią II Białystok / Fot. Marcin Tchórz

W oddalonym o 30 kilometrów Morągu o trzecie z kolei zwycięstwo w IV lidze powalczy miejscowy Huragan. Zespół prowadzony przez morąskiego cudotwórcę Andrzeja Malesę na stadionie miejskim przy ul. Żeromskiego podejmie Granicę Kętrzyn. Morążanie wygrali ostatnie dwa spotkania, a zespół z Kętrzyna w tym samym czasie tylko zremisował. Sobotnie spotkanie w Morągu rozpocznie się o godz. 15 i czekamy na trzeci z rzędu komplet punktów podopiecznych trenera Malesy.

Wicelider przyjeżdża do Zwierzewa

Zanosi się na to, że w meczu z wiceliderem bramkarz Kormorana Zwierzewo Denis Staroń będzie miał co robić / Fot. Marcin Tchórz

Zajmujący 12. miejsce w grupie 2 klasy okręgowej Kormoran Zwierzewo w sobotę stanie przed mega trudnym wyzwaniem. Po siedmiu kolejnych spotkaniach bez porażki zwierzewianie zmierzą się z wiceliderującą Iskrą Narzym. Beniaminek spod Nidzicy przez rozgrywki w okręgówce idzie jak burza, wygrał siedem meczów, a na liście pokonanych ma m.in. Płomień Turznica. Patrząc na tabelę, w której Iskrę i Kormorana dzieli aż 10 pozycji na papierze faworytem będzie zespół z Narzymia. Jednak podopieczni Tomasza Chądzyńskiego już remisując z faworyzowaną Ossą w Biskupcu Pomorskim pokazali, że mogą każdemu odebrać punkty, więc w sobotnie popołudnie (początek meczu o godz. 15) czekamy na ósmy mecz bez porażki piłkarzy ze Zwierzewa. Trener Kormorana będzie musiał trochę pomieszać w składzie, bo nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Rafała Farasiewicza, którego na boisku nie zobaczymy chyba do końca pierwszej rundy.

W ostatnich dwóch meczach były dwa rzuty karne dla Płomienia po faulach na Romanie Śnieżawskim / Fot. Marcin Tchórz

Do starcia sąsiadów z tabeli dojdzie w niedzielę w okolicach Iławy. Bliski wyjazd czeka piłkarzy z Turznicy. Zajmujący 11. miejsce Płomień o godz. 13 rozpocznie walkę o punkty z Czarnymi Rudzienice. Uwzględniając fakt, że turzniczanie mają już za sobą kryzys i powoli wracają do normalnej dyspozycji to o wytypowanie faworyta niedzielnej konfrontacji nie powinno być trudno. Według nas jest to Płomień i tego twardo będziemy się trzymać.

Derby w Miłakowie, Tyrowie, Dąbrównie i Żabim Rogu

Na poziomie klasy A i B szykuje nam się derbowy weekend. O godz. 15 rozpoczną się derby powiatu ostródzkiego na Estadio Toronto. Do Tyrowa na mecz o mistrzostwo grupy 2 klasy A przyjedzie Kormoran Bynowo. Jednym i drugim w tym sezonie – lekko ujmując – idzie słabo, tak że dla obu drużyn bardzo ważna będzie każda zdobycz punktowa. Zatem należy spodziewać się, że jedni i drudzy nie będą odstawiać nóg. Dzień później również o godz. 15 rozbrzmi pierwszy gwizdek na boisku w Miłakowie. Tam miejscowy MKS raczej skazany jest na zwycięstwo z ostatnim w tabeli Warmiakiem Łukta. Na tę chwilę największą niewiadomą wydają się rozmiary prognozowanego zwycięstwa gospodarzy. W tej samej grupie największe emocje powinny być w sobotę na ul. Pasłęckiej w Miłomłynie. Tam o godz. 15 rozpocznie się spotkanie Tęczy z Agatem Jegłownik. Pojedynek zapowiada się super ciekawie. Z jednej strony Tęczowi, którzy u siebie wygrywają wszystko, a z drugiej Agat z kompletem wyjazdowych zwycięstw. Jedno jest pewne czyjaś passa zostanie w sobotnie popołudnie przerwana.

Tęcza stanie przed szansą na piąte z kolei zwycięstwo na własnym boisku / Fot. Marcin Tchórz

Kolejne derbowe starcie szykuje się w sobotę o godz. 15 na boisku w Dąbrównie podczas spotkania o mistrzostwo grupy 4 klasy A. Na największej piłkarskiej niedoróbce w powiecie ostródzkim w powiatowych derbach miejscowy Vel zagra z Grunwaldem Gierzwałd. W tej konfrontacji trudno wskazać faworyta, ale szykuje się eksplozja piłkarskich emocji na A-klasowym poziomie.

Na ostatnie w ten weekend derby zapraszamy do klasy B. W grupie 2 w sobotę o godz. 16 w Żabim Rogu, tam Żabianka zmierzy się z Górą Idzbark, która w poprzedniej kolejce odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Pozostałe mecze naszych drużyn z klasy A i B: Wałsza Pieniężno – Jastrząb Ględy (sobota, godz. 15), Iskra Smykówko – Wel Bratian (niedziela, godz. 16), Leśnik Nowe Ramuki – Mewa Smykowo (niedziela, godz. 14).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Zwycięskie gole Jakubowskiego dla Tęczy, Gradys uratował LKS Tyrowo

Marcin Jakubowski show w doliczonym czasie gry meczu w Jegłowniku. Hat-trick i Tęcza pokonała Agat. W Bynowie LKS Tyrowo minimalnie lepszy od Kormorana. Jastrząb Ględy rozbity przez lidera.

Sobota bez punktów w okręgówce, porażki piłkarzy Płomienia i Kormorana

Były momenty dobrej gry Płomienia Turznica na boisku w Grabowie w meczu z liderującym Constractem Lubawa. To nie wystarczyło na zdobycie punktów. Nie zapunktował też Kormoran Zwierzewo.

Filip „Chudy” Chełchowski dostał kolanem pod oko, ale i tak zdobył medal

W Grodzisku Mazowieckim rozegrane zostały 7. Mistrzostwa MMA Polska. Tradycyjnie na medal spisał się wyrastający w na chłopa Filip Chełchowski, który mimo urazów stanął na podium.

Kilkukilometrowy peleton pół tysiąca rowerzystów pojechał na Górę Dylewską

Na różnych modelach rowerów, w różnych strojach, w większości w kaskach, ale i bez. Uśmiechnięci rowerzyści w liczbie ponad pół tysiąca pojechali w 22. Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

W centrum Ostródy w godzinach szczytu strażacy „zapolowali” na sarnę

Na nietypową interwencję w piątek przed godziną 15 wezwani zostali strażacy. Dwa zastępy udały się na bezkrwawe łowy. W centrum miasta zauważona została młoda sarna. Strażacy złapali zwierzaka w siatkę.

Piąta szkoła w gminie Ostróda posiada nowoczesne boisko wielofunkcyjne

- Stwarzamy warunki do tego, żeby dzieci z naszej gminy mogły być kadrze Polski, a nie tylko o niej marzyć - powiedział Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda podczas otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Pietrzwałdzie.

Musisz przeczytać

Zwycięskie gole Jakubowskiego dla Tęczy, Gradys uratował LKS Tyrowo

Marcin Jakubowski show w doliczonym czasie gry meczu w Jegłowniku. Hat-trick i Tęcza pokonała Agat. W Bynowie LKS Tyrowo minimalnie lepszy od Kormorana. Jastrząb Ględy rozbity przez lidera.

Sobota bez punktów w okręgówce, porażki piłkarzy Płomienia i Kormorana

Były momenty dobrej gry Płomienia Turznica na boisku w Grabowie w meczu z liderującym Constractem Lubawa. To nie wystarczyło na zdobycie punktów. Nie zapunktował też Kormoran Zwierzewo.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie