RegionNagrody pieniężne czekają, zapisy trwają, 18 maja 33. Ostródzkie...

Nagrody pieniężne czekają, zapisy trwają, 18 maja 33. Ostródzkie Biegi Uliczne

-

- Reklama -

OSTRÓDA. Trwają zapisy do memoriałowej dychy – Bieg im. Zdzisława Krzyszkowiaka – która rozegrana zostanie podczas 33. edycji Ostródzkich Biegów Ulicznych. Na liście startowej 10-kilometrówki jest już ponad 50 biegaczy.

Kenijczyk Cosmas Kyeva Mutuku w czasie 31:44 przebiegł dystans 10 kilometrów po ulicach Ostródy i wygrał bieg memoriałowy podczas 32. Ostródzkich Biegów Ulicznych. Było to przed rokiem i swoim czasem pochodzący z Afryki biegacz wysoko zawiesił poprzeczkę przed uczestnikami tegorocznej memoriałowej dychy, którzy wystartują w nie 18 maja. Przy okazji majowego święta biegowego organizowanego przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji rozegrane też zostaną inne biegi, w kategoriach uczniów szkół, ale tradycyjnie największe emocje będą towarzyszyć rywalizacji przedszkolaków. Chociaż od wielu lat bardziej emocjonujące są biegi obok bieżni rodziców tych dzieci. A może by tak zorganizować współzawodnictwo dla rodziców przedszkolaków, skoro mimo wielu uwag i próśb by tego nie robili, biegiem towarzyszom maluchom, zagrzewając ich do boju.

Trwają zapisy online TUTAJ do Biegu Memoriałowego im. Zdzisław Krzyszkowiaka na dystansie 10 km.

Na niewiele ponad trzy tygodnie przed memoriałową dychą na liście startowej jest ponad 50 nazwisk. Organizatorzy są gotowi na znacznie większą liczbę uczestników, tak że śmiało zapisujcie się.

Przed rokiem wygrał Kenijczyk Cosmas Kyeva Mutuku w czasie 31:44 / Fot. Archiwum organizatora

Jak w minionych latach biegacze pobiegną pięć dwukilometrowych pętli. Biegacze rozpoczną od połowy okrążenia na stadionie przy ul. Wyszyńskiego, następnie skręcą w prawo w kierunku ulicy Jana Pawła II, dalej przez Czarnieckiego, do dawnych Białych Koszar na Sobieskiego, później skręcą w Pieniężnego, w Kościuszki i powrót na ulicę Wyszyńskiego.

Organizatorzy Biegu Memoriałowego przewidzieli dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale, a dla najlepszych nagrody pieniężne. Nagrody otrzymają również ostródzianki i ostródzianie. Za miejsca 1.-3. otrzymają nagrody pieniężne. Wyróżnione zostaną najlepsze biegaczki, a także najlepsi biegacze w kategoriach: 16-34 lata, 35-49, 50 lat i starsi. Zawodnicy z miejsc 1-3 otrzymają nagrody rzeczowe.

Harmonogram imprezy - sobota 18 maja 
Godz. 9 - 10.30 zapisy w Biurze Zawodów (stadion lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego w Ostródzie)
Godz. 11 -  Bieg Memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka na dystansie 10 km
Godz. 12.30 - ostatni uczestnik na mecie, rozdanie nagród

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie