KulturaFolkowa majówka i otwarcie sezonu turystycznego na Polach Grunwaldzkich

Folkowa majówka i otwarcie sezonu turystycznego na Polach Grunwaldzkich

-

- Reklama -

GMINA GRUNWALD. Blisko 30 zespołów stanęło na scenie podczas Festiwalu Muzyki Ludowej i Folkowej na Polach Grunwaldzkich. Wykonawcy do Stębarka przyjechali z różnych rejonów naszego kraju.

Zespoły występujące na festiwalu pokazały, że muzyka ludowa łączy pokolenia / Fot. Marcin Tchórz

Seniorzy, dorośli, młodzież i dzieci skorzystali z zaproszenia dyrekcji Muzeum Bitwy pod Grunwaldem by wziąć udział w 1. edycji Festiwalu Muzyki Ludowej i Folkowej na Polach Grunwaldzkich. Wydarzenie miało formułę przeglądu, nie wyłaniano laureatów. Podczas inauguracyjnego wydarzenia na placu przed nową siedzibą Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zaprezentowało się aż 27 zespołów. Wykonawcy przed publicznością wystąpili w różnych aranżacjach i zróżnicowanym repertuarze.

– Pierwszy raz takim wydarzeniem inaugurowaliśmy sezon turystyczny, nasi pracownicy wykonali dużą pracę, żeby zaprosić tak dużą liczbę wykonawców – powiedział Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. – Widać, że zapotrzebowanie na tego typu eventy, jest to kolejna forma promocji kultury ludowej i naszego muzeum.

Wykony muzyczne były doprawione nutką kuchni regionalnej, ponieważ opodal sceny prawdziwy koncert kulinarny dały lokalne koła gospodyń wiejskich. – Fajne wydarzenie, festiwal to dobry dodatek do codziennej i bardzo atrakcyjnej oferty muzeum – ocenił Bogdan Bartnicki, członek Zarządu Województw Warmińsko-Mazurskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie