Bez kategoriiW sobotę Noc Muzeów na Polach Grunwaldu i w...

W sobotę Noc Muzeów na Polach Grunwaldu i w Galerii Sztuki Grunwaldzkiej

-

- Reklama -

GMINA GRUNWALD. Nocne zwiedzanie muzeum? Czemu nie, tym bardziej, że za darmo. Taką okazję będą mieli goście, którzy w sobotę (11 mają) przybędą do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem na doroczną Noc Muzeów.

W sobotę wieczorem zapraszamy do Stębarka na Noc Muzeów / Fot. Archiwum organizatora

Europejska Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego muzea na terenie całej Europy otwierają swoje drzwi dla zwiedzających w godzinach wieczornych i nocnych. Dzięki nocnemu zwiedzaniu, uczestnicy mają możliwość zanurzenia się w historii w sposób bardziej stymulujący zmysły i wyobraźnie.

W tym roku, Europejska Noc Muzeów w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku odbędzie się w najbliższą sobotę. Zwiedzający będą mieli okazję bezpłatnie zwiedzić muzeum oraz Pola Grunwaldzkie z przewodnikiem. Tegoroczna edycja wieczornego zwiedzania będzie wyjątkowa, ponieważ wydarzenie połączone zostanie z otwarciem wystawy rzeźb w metalu lokalnego artysty – Rafała Szulca, pt. ,,Kiedy pamięć w kawałkach błądzi i szuka całości”.

Polecamy wystawę rzeźb Rafała Szulca / Fot. Archiwum organizatora

Rafał Szulc zawodowo zajmuje się obróbką metalu i kowalstwem artystycznym. Jest on autorem kilkunastu wystaw indywidualnych oraz współtwórcą projektu “Pływające rzeźby” – happeningu, który składał się z filmu, muzyki na żywo i pokazu rzeźb pływających po jeziorze. Wernisaż wystawy w Galerii Sztuki Grunwaldzkiej uświetni także występ młodej wokalistki, śpiewającej na żywo przy akompaniamencie saksofonu. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie wieczorne przejście z pochodniami po Polach Grunwaldzkich oraz Fireshow na Wzgórzu Pomnikowym. Organizatorzy zapraszają również na plenerowy seans filmowy, a na sam koniec fascynujące opowieści historyczne przy ognisku.

Program wydarzenia:
Godz. 17.30-20 - bezpłatne zwiedzanie muzeum z przewodnikiem;
Godz. 17.30-20 - gry i zabawy plebejskie;
Godz 19 - uroczyste otwarcie wystawy Rafała Szulca pt. ,,Kiedy pamięć w kawałkach błądzi i szuka całości”, z muzyką live;
Godz. 20 - przemarsz z pochodniami do Ruin Kaplicy Pobitewnej;
Godz. 20.30 - Fireshow;
Godz. 21 - plenerowy seans filmowy
Godz. 21.30 - opowieści historyczne przy ognisku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie