EdukacjaZe skrytości w nieskrytość - misterium na Terasach Tutejszości...

Ze skrytości w nieskrytość – misterium na Terasach Tutejszości w Glaznotach

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Wyjątkowe wydarzenie kulturalne czeka widzów, którzy w piątek odwiedzą wieś Glaznoty. Na Terasach Tutejszości odbędzie się wiosenne misterium “Ze skrytości w nieskrytość”.

Fot. Archiwum organizatora

“Ze skrytości w nieskrytość” Wiosenne misterium w Glaznotach to nazwa wyjątkowego wydarzenia artystycznego, podczas którego odbędzie się twórczy plenerowy wernisaż rzeźb  Rafała Szulca z Pikusa pod Iławą z udziałem Agaty Markos – rzeźbiarki i ceramiczki oraz Wojciecha Bergiela – muzyka saksofonisty. 

Rafał Szulc, zamieszkały i pracujący w małej miejscowości Pikus na skraju kniei pradawnego Lasu Skapen, tworzy wyjątkowe dzieła rzeźbiarskie, które potrzebują odpowiedniej przestrzeni ekspozycyjnej. Artysta odnalazł takie miejsce w Glaznotach na Wzgórzach Dylewskich, w dolinie rzeki Gizeli. Spotkał tu dwoje innych artystów, od lat odnajdujących inspiracje twórcze w tej niezwykłej wsi: Agatę Markos i Wojciecha Bergiel, tworzących studio formy i dźwięku 3 Oak Studio w Kabornie koło Olsztyna. Z inicjatywy ich trojga zrodziła się idea wywołania misterium artystycznego koło średniowiecznego kościoła w Glaznotach i we wnętrzu tej świątyni.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek (3 maja) o godz. 17.30 na Terasach Tutejszości przy średniowiecznym kościele wiejskim w Glaznotach. Zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie