SportDycha do zera i Sokół odprawił outsidera, Kacper Nowicki...

Dycha do zera i Sokół odprawił outsidera, Kacper Nowicki show przy 3 Maja

-

PIŁKA NOŻNA. 24. kolejka spotkań klasy okręgowej sezonu 2023/24 na długo zostanie w pamięci Kacpra Nowickiego. Piłkarz Sokoła Ostróda strzelił siedem bramek, a Trójkolorowi aż 10:0 rozgromili Delfina Rybno.

Tomasz Śnieżawski (z prawej) otworzył i zamknął wynik niedzielnego meczu z Delfinem Rybno / Fot. Marcin Tchórz

Historycznego wyczyny dokonali piłkarze ostródzkiego Sokoła w niedzielne popołudnie. Na stadionie przy ul. 3 Maja podejmowali ostatniego w ligowej klasyfikacji Delfina Rybno i odnieśli rekordowe zwycięstwo w walce o punkty. Kibice, którzy pojawili się na trybunach kompleksu sportowego nad Jeziorem Drwęckim obejrzeli aż 10. Choć na dobrą sprawę futbolówka kilkanaście razy wylądowała bramce ligowego outsidera z Rybna, jednak po przy kilku próbach nieprzepisowo zagrali Tomasz Śnieżawski oraz Karol Styś i arbiter nie uznał ich goli.

Ostródzianie już w 5. min objęli prowadzenie, po rzucie rożnym na raty bramkarza gości z bliska pokonał Tomasz Śnieżawski. Kilka minut później mogło nawet być 1:1, ale kontratak Delfina zakończył się tylko kornerem dla przyjezdnych. Później nastąpiło sześć minut, które wstrząsnęły piłkarzami z Rybna. W 11. min Kacper Nowicki zaczął kompletowanie pierwszego hat-tricka w tym spotkaniu, głową skutecznie sfinalizował dośrodkowanie z lewej strony, zamykają akcję zespołu. Za dwie minuty solówka Nowika i było 3:0. Zaś w 17. min kolejny indywidualny popis Nowickiego i Sokół prowadził 4:0. Jeszcze przed przerwą były piłkarz Cracovii dołożył czwarte trafienie.

Drugą część spotkania strzałem z dystansu rozpoczęli piłkarze z Rybna. Tym przebudzili ospałych po przerwie ostródzian. Podopieczni Andrzeja Burcharta szybko zareagowali i w krótkich odstępach czasu piłka lądowała w bramce Delfina po strzałach Stysia i T. Śnieżawskiego, ale było to ze spalonych lub po faulach. Dopiero czwarte podejście Stysia zakończyło się podwyższeniem prowadzenia na 6:0. Kolejne gole znowu gościom zaaplikował Nowicki, zatrzymując swój licznik na siedmiu bramkach. Demolkę zespołu z Rybna zakończył kapitan Sokoła T. Śnieżawski, który klamrą spiął wszystkie trafienia gospodarzy, ustalając wynik spotkania na 10:0.

Po tym rekordowym i historycznym zwycięstwie Sokół wrócił na fotel lidera.

Sokół Ostróda - Delfin Rybno 10:0 (5:0)
1:0 - T. Śnieżawski (5) 2:0, 3:0, 4:0, 5:0 - Nowicki (11, 13, 17, 43), 6:0 - Styś (53), 7:0, 8:0, 9:0 - Nowicki (61, 62, 65), 10:0 - T. Śnieżawski (75)