SportDycha do zera i Sokół odprawił outsidera, Kacper Nowicki...

Dycha do zera i Sokół odprawił outsidera, Kacper Nowicki show przy 3 Maja

-

- Reklama -

PIŁKA NOŻNA. 24. kolejka spotkań klasy okręgowej sezonu 2023/24 na długo zostanie w pamięci Kacpra Nowickiego. Piłkarz Sokoła Ostróda strzelił siedem bramek, a Trójkolorowi aż 10:0 rozgromili Delfina Rybno.

Tomasz Śnieżawski (z prawej) otworzył i zamknął wynik niedzielnego meczu z Delfinem Rybno / Fot. Marcin Tchórz

Historycznego wyczyny dokonali piłkarze ostródzkiego Sokoła w niedzielne popołudnie. Na stadionie przy ul. 3 Maja podejmowali ostatniego w ligowej klasyfikacji Delfina Rybno i odnieśli rekordowe zwycięstwo w walce o punkty. Kibice, którzy pojawili się na trybunach kompleksu sportowego nad Jeziorem Drwęckim obejrzeli aż 10. Choć na dobrą sprawę futbolówka kilkanaście razy wylądowała bramce ligowego outsidera z Rybna, jednak po przy kilku próbach nieprzepisowo zagrali Tomasz Śnieżawski oraz Karol Styś i arbiter nie uznał ich goli.

Ostródzianie już w 5. min objęli prowadzenie, po rzucie rożnym na raty bramkarza gości z bliska pokonał Tomasz Śnieżawski. Kilka minut później mogło nawet być 1:1, ale kontratak Delfina zakończył się tylko kornerem dla przyjezdnych. Później nastąpiło sześć minut, które wstrząsnęły piłkarzami z Rybna. W 11. min Kacper Nowicki zaczął kompletowanie pierwszego hat-tricka w tym spotkaniu, głową skutecznie sfinalizował dośrodkowanie z lewej strony, zamykają akcję zespołu. Za dwie minuty solówka Nowika i było 3:0. Zaś w 17. min kolejny indywidualny popis Nowickiego i Sokół prowadził 4:0. Jeszcze przed przerwą były piłkarz Cracovii dołożył czwarte trafienie.

Drugą część spotkania strzałem z dystansu rozpoczęli piłkarze z Rybna. Tym przebudzili ospałych po przerwie ostródzian. Podopieczni Andrzeja Burcharta szybko zareagowali i w krótkich odstępach czasu piłka lądowała w bramce Delfina po strzałach Stysia i T. Śnieżawskiego, ale było to ze spalonych lub po faulach. Dopiero czwarte podejście Stysia zakończyło się podwyższeniem prowadzenia na 6:0. Kolejne gole znowu gościom zaaplikował Nowicki, zatrzymując swój licznik na siedmiu bramkach. Demolkę zespołu z Rybna zakończył kapitan Sokoła T. Śnieżawski, który klamrą spiął wszystkie trafienia gospodarzy, ustalając wynik spotkania na 10:0.

Po tym rekordowym i historycznym zwycięstwie Sokół wrócił na fotel lidera.

Sokół Ostróda - Delfin Rybno 10:0 (5:0) 
1:0 - T. Śnieżawski (5) 2:0, 3:0, 4:0, 5:0 - Nowicki (11, 13, 17, 43), 6:0 - Styś (53), 7:0, 8:0, 9:0 - Nowicki (61, 62, 65), 10:0 - T. Śnieżawski (75)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie