SportDrwęca na piątkę popłynęła w Miłomłynie, MKS Miłakowo u...

Drwęca na piątkę popłynęła w Miłomłynie, MKS Miłakowo u siebie trafił dychę

-

PIŁKA NOŻNA. Tęcza Miłomłyn kieruje się w stronę klasy A. Kolejny krok w kierunku spadku zrobiła w niedzielę przegrywając z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Tymczasem w klasie A MKS Miłakowo rozbił Kormorana Bynowo.

Tęcza Miłomłyn przez siedem minut zachowała czyste konto w meczu z Drwęcą / Fot. Marcin Tchórz

Dojechać na mecz 24. kolejki grupy 2 klasy okręgowej w Miłomłynie nie było łatwo. Od strony ul. Pasłęckiej dziura w ziemi głęboka na kilka metrów. Natomiast od strony Bynowa ulicą Sportową nie wszyscy kibice znali drogę. Z utrudnieniami drogowymi podobnie jak z rywalem poradzili sobie piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego. Dotarli na obiekt Tęczy, a na murawie nad Kanałem Ostródzko-Elbląskim szybko zaczęli rozmontowywanie miłomłyńskiej defensywy. Goście już w 7. min otworzyli wynik i później przez ponad 20 minut Maciej Pietkiewicz nic więcej nie wpuścił. Szerzej worek z bramkami dla nowomieszczan rozerwał się po 30. min. Drwęca niespełna 300 sekund podwyższyła prowadzenie do wyniku 0:4. W drugiej połowie Piotr Kuciński zdobył honorowe trafienie dla Tęczowych. Jednak ostatnie słowo należało do gości, którzy wygrali w Miłomłynie 5:1.

Tęcza Miłomłyn - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:5 (0:4)
Bramka dla Tęczy: Piotr Kuciński
Dojazd na boisko w Miłomłynie, jak widać, nie był łatwy / Fot. Marcin Tchórz

Derbami powiatu ostródzkiego zakończyła się seria spotkań w grupie 2 klasy A. Na boisku w Miłakowie miejscowy MKS podejmował Kormorana Bynowo. Mecz rozpoczął się sensacyjnie ponieważ prze jakiś czas goście prowadzili na obiekcie sportowym opodal rzeki Miłakówki. I może lepie było nie drażnić gospodarzy. To bodziec, który podziałał mega motywująco na drużynę prowadzoną przez Dariusza Giemzę. Trzy szybkie trafienia autorstwa Daniela Giemzy, Artura Giemzy oraz Sebastiana Kozłowskiego i na przerwę MKS schodził prowadząc 3:1. W drugiej części gry piłkarze z Miłakowa już mieli wszystko pod swoją kontrolą i regularnie dorzucali następne bramki. Licznik MKS zatrzymał się na wyniku dwucyfrowym.

MKS Miłakowo - Kormoran Bynowo 10:1
Bramki dla MKS Miłakowo: Daniel Giemza 3, Sebastian Kozłowski 3, Przemysław Krysiak 2, Artur Giemza, Kacper Bernatowski

Inne wyniki, grupa 3 klasy A: Vel Dąbrówno – Avista Łążyn 0:1; klasa B, grupa 2: GKS Małdyty – Sparta Kwietniewo 2:1, Iskra Smykówko – Mewa Smykowo 3:0, Góra Idzbark – Barkas II Tolkmicko 2:5, Granica Zagaje – Żabianka Żabi Róg 2:5.