SportSzymon Furga i Marek Mruk popłynęli po złoto mistrzostw...

Szymon Furga i Marek Mruk popłynęli po złoto mistrzostw Polski w maratonie

-

- Reklama -

KAJAKARSTWO. Dwa tytuły mistrzów Polski wywalczyli kajakarze Sokoła-Puma Ostróda podczas rozegranych w Wałczu mistrzostw w maratonie kajakowym. Ostródzianie wygrali w najmłodszej i najstarszej kategorii.

Marek Mruk został mistrzem Polski w maratonie na torze w Wałczu / Fot. FB Sokół-Puma Ostróda

Marek Mruk, startujący w kategorii Masters ostródzki kajakarz jest kolejnym potwierdzeniem tego, że wiek to tylko liczba. Chłop ma 51 lat na karku, a w zawodach kajakowych nie boi wsiąść do kajaka i stanąć do rywalizacji w młodszymi kajakarzami. Najstarszy reprezentant Sokoła-Pumy podczas weekendowych mistrzostw Polski w Wałczu na dystansie 15 km nie miał sobie równych i popłynął po złoty medal.

Od lewej: trener Łukasz Błażejewski i złoty medalista Szymon Furga / Fot. FB Sokół-Puma Ostróda

Na najwyższy stopień podium w kategorii Dzieci na dystansie 3,5 wpłynął najmłodszy w ostródzkiej ekipie Szymon Furga. Młody kandydat na dobrego kajakarz zdeklasował swoich konkurentów, na przypłynął z przewagą 58 sekund nad wicemistrzem Polski.

W drugim dniu na torze w Wałczu nie było już tak złoto. Kajakarze Sokoła-Pumy swoje starty zakończyli poza podium. W kategorii K-2 juniorów młodszych na dystansie 19 km swój wyścig na 6. miejscu skończyła dójka Michał Furga/Aleksander Paluch. Na tej samej pozycji linię mety przepłynęła Lena Dąbrowska, startująca w kategorii młodziczek na dystansie 10 km. Wyścig młodzików na 8. miejscu skończył Filip Surowiec.

Osada K-2 Michał Furga/Aleksander Paluch w Wałczu wywalczyli 6. miejsce / Fot. FB Sokół-Puma Ostróda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie