SportZapraszamy na Dylewski Cross, w sobotę bieg wokół Góry...

Zapraszamy na Dylewski Cross, w sobotę bieg wokół Góry Dylewskiej

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Biegiem pod górę i z górki na Warmii i Mazurach. Taka opcja możliwa się jest pod najwyższym wzniesieniem gminy Ostróda. 11 maja zapraszamy na 15. Dylewski Cross do Wysokiej Wsi.

Na najdłuższym z dystansów dystansów biegacze będą mieć do pokonania 22 km / Fot. Marcin Tchórz

Kiedyś Bieg Sasinów, później Cross Dylewski. Niezmienne jest to, że wokół Wzgórz Dylewskich, start oraz meta w Wysokiej Wsi i że jest to aktywna forma promocji regionu czyli impreza biegowa. Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich i jego przewodniczący Jacek Tracz razem z Gminą Ostróda i przyjaciółmi zapraszają na 15. edycję Dylewskiego Crossu.

Organizatorzy przygotowują rywalizację na trzech dystansach odpowiednio do stopnia zaawansowania uczestników. Najbardziej wprawieni zmierzą się na najdłuższym dystansie 22 km. Na amatorów czeka rywalizacja na dystansie 5 km. No i tradycyjnie współzawodnictwo wywołujące największe emocje czyli bieg przedszkolaka wokół jeziorka przy Rybakówce na terenie kompleksu hotelowego Irena Eris.

Rywalizacja wokół Wzgórz Dylewskich ma swoje walory estetyczne / Fot. Marcin Tchórz

– Na najdłuższym z biegów wyzwanie dla biegaczy jest solówka z Paralizatorem, na dziewiętnastym kilometrze Dylewskiego crossu zaczyna się półtorakilometrowy podbieg – mówi Jacek Tracz, organizator 15. Biegu Sasinów Dylewski Cross.

Rywalizacja na dystansie 22 km to wyzwanie dla prawdziwych mocarzy. Początek kamienistą drogą nie jest łatwy, ale koniec czyli szczyt Góry Dylewskiej daje popalić. – Niektórzy klękają przed szczytem i podchodzą, stąd jego nazwa Paralizator – dodaje Jacek Tracz, przewodniczący SMWD.

Zatem jeśli ktoś z lokalnych biegaczy jest znudzony bieganiem po płaskim, a chce sprawdzić się w warunkach przełajowych to warunki w okolicach Wysokiej Wsi są jak skrojone na miarę. Na sprawdzian we wbieganiu pod wzniesienia zapraszamy w sobotę (11 maja). Zapisy w dniu Dylewskiego Crossu, biuro zawodów przy Rybakówce będzie czynne od godz. 8. Zapraszamy.

Mniej zaawansowani w biegach terenowych sprawdzą się na dystansie 5 km / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie