Na sygnaleWpadali do sklepu w Łukcie na kradzieże, w końcu...

Wpadali do sklepu w Łukcie na kradzieże, w końcu wpadli w ręce policji

-

- Reklama -

GMINA ŁUKTA. Przychodzili do sklepu, ale nie na zakupy. Dwaj mężczyźni kilka razy okradli punkt handlowy w Łukcie. Wpadli podczas próby kradzieży wyrobów alkoholowych. Obaj zatrzymani to recydywiści.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu / Fot. www.policja.pl

W markecie przy ul. Warszawskiej w Łukcie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 37 lat. Wcześniej obaj zostali ujęci przez pracownika ochrony podczas próby kradzieży wyrobów alkoholowych. – Z przekazanych policjantom informacji wynikało, że są oni również odpowiedzialni za szereg kradzieży na terenie sklepu, które miały miejsce we wcześniejszym okresie – poinformował Michał Przybyłek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. – Z analizy zabezpieczonego materiału dowodowego ustalono, że obaj mieszkańcy powiatu olsztyńskiego w okresie od 9 kwietnia 2024 roku do momentu ich zatrzymania spowodowali łączne straty na rzecz pokrzywdzonego podmiotu w kwocie prawie 3 tysięcy złotych.

Policjanci pracujący nad sprawą powiązali obu zatrzymanych z kradzieżą z 10 kwietnia w jednym ze sklepów RTV na terenie Ostródy. Tam sprawcy ukradli słuchawki o wartości 1099 złotych. Dodatkowo 37-latek pojawiając się na terenie powiatu ostródzkiego, za każdym razem we wskazanym okresie kierował osobowym volkswagenem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Obaj mężczyźni przy okazji zatrzymania usłyszeli również kilkanaście zarzutów kradzieży, których dokonali w Elblągu i Lidzbarku Warmińskim.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyźni w przeszłości byli już karani za przestępstwa podobne, za które odbywali kary pozbawienia wolności, dlatego tym razem za swoje zachowanie odpowiedzą w warunkach tzw. recydywy, a kara za popełnione czyny będzie adekwatnie surowsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie