EkologiaKasa z makulatury pójdzie na pomoce edukacyjne, wycieczkę i...

Kasa z makulatury pójdzie na pomoce edukacyjne, wycieczkę i infrastrukturę

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

EKOLOGIA. Prawie 90 ton zebranej makulatury, kilkanaście tysięcy dzieci zaangażowanych w jej zbiórkę. Udana była kampania ekologiczna „Zbieramy papiery na…”. Najlepszych zapytaliśmy na co wydadzą wygrane pieniądze.

Uczniowie SP Marwałd za pieniądze wygrane w kampanii „Zbieramy papiery na…” pojada na wycieczkę / Fot. Archiwum SP Marwałd

Inauguracyjna edycja kampanii ekologicznej zbiórki makulatury „Zbieramy papiery na…” zorganizowana przez Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników. Z 19 gmin zrzeszonych w ZG RO-I „Czyste Środowisko” zbieraniem makulatury zajęły się dzieci i młodzież z blisko 60 szkół podstawowych i przedszkoli. Rywalizacja o palmę pierwszeństwa w tym wyścigu ekologicznym na dystansie czterech tygodni trwała do ostatniego dnia. Dziwić się nie ma czemu, ponieważ placówki oświatowe walczyły o 10 tysięcy złotych, które były w puli nagród. Ta kwota została podzielona na trzy najlepsze szkoły (5000 za 1. miejsce, 3000 za 2. miejsce i 2000 zł za 3. miejsce).

Po nagrody pieniężne sięgnęły szkoły z Liwy (1. msc.), Marwałdu (2. msc.) i Idzbarka (3. msc.), które zainkasowały już kwoty adekwatne do zajętych miejsc. Przedstawicieli tych trzech placówek zapytaliśmy jakie mają plany co do wygranych. – Wygraną dołożymy na modernizację przyszkolnej infrastruktury, którą zaplanowaliśmy na rok 2023 – powiedziała Katarzyna Remblewska, dyrektor SP w Idzbarku.

Wielka frajda czeka uczniów z SP Marwałd, którzy wygraną podczas kampanii „Zbieramy papiery na…” planują wydać na przyjemne z pożytecznym. – Wszyscy uczniowie mieli udział w sukcesie naszej szkoły, dlatego w nagrodę wszyscy pojadą na wycieczkę – zapowiedział Mirosław Purwin, dyrektor SP Marwałd.

W zwycięskiej SP Liwa nagroda pieniężna zdobyta w akcji zbiórki makulatury zostanie przeznaczona na zakup pomocy edukacyjnych potrzebnych w placówce z gminy Miłomłyn.

Jeszcze raz zwycięzcom gratulujemy wygranych i już namawiamy by przygotowywali się na drugą edycję.

Partnerami kampanii ekologicznej „Zbieramy papiery na…” byli: ZUOK RUDNO Sp. z o.o., KOMA Olsztyn, Remondis Warmia-Mazury, Stalzłom, Nadleśnictwo Stare Jabłonki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Zwycięskie gole Jakubowskiego dla Tęczy, Gradys uratował LKS Tyrowo

Marcin Jakubowski show w doliczonym czasie gry meczu w Jegłowniku. Hat-trick i Tęcza pokonała Agat. W Bynowie LKS Tyrowo minimalnie lepszy od Kormorana. Jastrząb Ględy rozbity przez lidera.

Sobota bez punktów w okręgówce, porażki piłkarzy Płomienia i Kormorana

Były momenty dobrej gry Płomienia Turznica na boisku w Grabowie w meczu z liderującym Constractem Lubawa. To nie wystarczyło na zdobycie punktów. Nie zapunktował też Kormoran Zwierzewo.

Filip „Chudy” Chełchowski dostał kolanem pod oko, ale i tak zdobył medal

W Grodzisku Mazowieckim rozegrane zostały 7. Mistrzostwa MMA Polska. Tradycyjnie na medal spisał się wyrastający w na chłopa Filip Chełchowski, który mimo urazów stanął na podium.

Kilkukilometrowy peleton pół tysiąca rowerzystów pojechał na Górę Dylewską

Na różnych modelach rowerów, w różnych strojach, w większości w kaskach, ale i bez. Uśmiechnięci rowerzyści w liczbie ponad pół tysiąca pojechali w 22. Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

W centrum Ostródy w godzinach szczytu strażacy „zapolowali” na sarnę

Na nietypową interwencję w piątek przed godziną 15 wezwani zostali strażacy. Dwa zastępy udały się na bezkrwawe łowy. W centrum miasta zauważona została młoda sarna. Strażacy złapali zwierzaka w siatkę.

Piąta szkoła w gminie Ostróda posiada nowoczesne boisko wielofunkcyjne

- Stwarzamy warunki do tego, żeby dzieci z naszej gminy mogły być kadrze Polski, a nie tylko o niej marzyć - powiedział Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda podczas otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Pietrzwałdzie.

Musisz przeczytać

Zwycięskie gole Jakubowskiego dla Tęczy, Gradys uratował LKS Tyrowo

Marcin Jakubowski show w doliczonym czasie gry meczu w Jegłowniku. Hat-trick i Tęcza pokonała Agat. W Bynowie LKS Tyrowo minimalnie lepszy od Kormorana. Jastrząb Ględy rozbity przez lidera.

Sobota bez punktów w okręgówce, porażki piłkarzy Płomienia i Kormorana

Były momenty dobrej gry Płomienia Turznica na boisku w Grabowie w meczu z liderującym Constractem Lubawa. To nie wystarczyło na zdobycie punktów. Nie zapunktował też Kormoran Zwierzewo.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie