RegionPrzewodnicy gotowi, trasy zwiedzania przygotowane, tylko burmistrz się waha

Przewodnicy gotowi, trasy zwiedzania przygotowane, tylko burmistrz się waha

-

OSTRÓDA. Powtarza się historia sprzed roku. Zbliża się długi majowy weekend, a ostródzcy przewodnicy nie wiedzą czy będzie 10. edycja “Tajemnic starej Ostródy”. Miejscy urzędnicy ignorują pisma przewodników.

W dziewięciu edycjach “Tajemnic starej Ostródy” przewodnicy oprowadzili ponad 23 tysiące osób / Fot. Archiwum

Tydzień z okładem przed długim majowym weekendem nie wiadomo czy ostródzcy przewodnicy otworzą sezon spacerów z turystami po mieście. Pod znakiem zapytania stoi realizacja 10. edycji pieszych wycieczek pod nazwą “Tajemnice starej Ostródy”. Mimo że oferta do Urzędu Miejskiego w Ostródzie została złożona jesienią ubiegłego roku, a 13 marca napisane zostało pismo powtórne, to do dziś nic nie wiadomo. Odpowiedzi z ratusza brak.

Historia lubi się powtarzać w Ostródzie zarządzanej przez obecnego burmistrza. Przed rokiem Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników (ZSP) długo czekało na decyzję w sprawie 9. edycji spacerów z turystami pod nazwą “Tajemnice starej Ostródy”. Zanosiło się, że przewodnicy zostaną wystawieni do wiatru przez ratuszowych urzędników i spacerów weekendowych po mieście nie będzie. Ostatecznie jednak udało się osiągnąć kompromisowe rozwiązanie. Władze miasta skorzystały z oferty ZSP, ale liczba spacerów została okrojona. Przewodnicy w swojej ofercie proponowali 24 soboty od długiego majowego weekendu począwszy. Decyzją burmistrza Ostródy liczba wycieczek z turystami została zmniejszona do 11 i wystartowała w ostatni weekend czerwca 2022 roku.

Złożyliśmy ofertę na realizację 24 sobotnich wycieczek podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji “Tajemnic starej Ostródy”, w ciągu jednej soboty byłyby to dwa wyjścia – mówi Piotr Lisowski, prezes Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników. – Chcieliśmy sezon rozpocząć, jak to było podczas ośmiu pierwszych edycji, w długi majowy weekend. Ale na tę chwilę nie wiemy czy w ogóle dziesiąte “Tajemnice” dojdą do skutku, bo odpowiedzi burmistrza Ostródy nie mamy.

Za realizację swojej usługi na dystansie 24 sobót z “Tajemnicami starej Ostródy” przewodnicy wycenili na 23 tysiące zł brutto. Na sezon 2023 przygotowana została nowa trasa zwiedzania, z którą ostródzianie mogli zapoznać się podczas tegorocznego finału WOŚP. Nie wiadomo jednak czy zwiedzającym nasze miasto dane będzie przespacerować się m.in. trasą zatytułowaną “Prawda i mity o wyzwoleniu Ostródy w 1945 roku. 21 stycznia jak to było naprawdę”.

TAJEMNICE STAREJ OSTRÓDY
Dziesięć różnych tras turystycznych i tematycznych - każda zaplanowana na około 2,5 godziny zwiedzania - pokonywali turyści oraz ostródzianie podczas cotygodniowych wycieczek z przewodnikami podczas kolejnych dziewięciu edycji projektu „Tajemnice starej Ostródy”. Oferta miejska realizowana przez Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, usługa zbierała dobre recenzje. Podczas dziewięciu dotychczasowych edycji przewodnicy oprowadzili ponad 23 tysiące osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Kilka kontenerów mieszkańcy Ostródy zapełnili zużytymi oponami

EKOLOGIA. Ostródzianie super zareagowali na możliwość bezpłatnego pozbycia się zużytych opon samochodowych. Podczas kilkugodzinnej akcji na miejsce zbiórki przywieźli ponad 12 ton tych odpadów.

IronMaciej Wiśniewski w Bydgoszczy płynął i pedałował, ale pobiegł najlepiej

TRIATLON. Maciej Wiśniewski z Ostróda Sport Team najszybciej zrobił połówkę... dystansu Ironmana. Podczas zawodów rozegranych w Bydgoszczy ostródzki IronMaciej wygrał i pobił rekord życiowy.

Pochodzący z Ostródy Krzysztof Wietek drugi raz mistrzem Polski w minifutbolu

MINIFUTBOL. Mamy wychowanka ostródzkiego Sokoła, który może wystąpić w rozgrywkach Ligi Mistrzów. To Krzysztof Wietek, który grę w piłkę zaczynał w Sokole, teraz mieszka na Śląsku i drugi raz z kolei został mistrzem Polski w minifutbolu.

Strażacki dzień w Brzydowie, piana party na boisku, odznaki dla druhów i zabawa

GMINA OSTRÓDA. W lipcu też można, bo nieważne kiedy, ważna jest dobra zabawa. Na boisku w Brzydowie spotkali się druhowie z miejscowej OSP. Okazją do spotkania był Strażacki Dzień Dziecka w Brzydowie.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Fighterzy spotkali się na zamku, razem trenowali i pomogli Marcelowi [FOTO]

OSTRÓDA. Wakacyjne zajęcia z trenerami i instruktorami różnych sztuk walki odbyły się na zamkowym dziedzińcu. We wspólnym treningu uczestniczył - na ławce - burmistrz Ostródy. Fighterzy pomogli też choremu Marcelowi.

KGW Durąg przygotowało golonkę na gofrze i wygrało pierwszy etap Bitwy Regionów

GMINA OSTRÓDA. Rozpoczęła się kolejna edycja kulinarnej Bitwy Regionów organizowanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W pierwszym etapie w Stawigudzie najlepiej gotowały panie z KGW w Durągu.

Musisz przeczytać

Kilka kontenerów mieszkańcy Ostródy zapełnili zużytymi oponami

EKOLOGIA. Ostródzianie super zareagowali na możliwość bezpłatnego pozbycia się zużytych opon samochodowych. Podczas kilkugodzinnej akcji na miejsce zbiórki przywieźli ponad 12 ton tych odpadów.

IronMaciej Wiśniewski w Bydgoszczy płynął i pedałował, ale pobiegł najlepiej

TRIATLON. Maciej Wiśniewski z Ostróda Sport Team najszybciej zrobił połówkę... dystansu Ironmana. Podczas zawodów rozegranych w Bydgoszczy ostródzki IronMaciej wygrał i pobił rekord życiowy.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie