RegionPomost w Dąbrównie zostanie zbudowany z poślizgiem, ale będzie...

Pomost w Dąbrównie zostanie zbudowany z poślizgiem, ale będzie przed sezonem

-

- Reklama -

GMINA DĄBRÓWNO. Na pewno nie do końca lutego, ale nieco dłużej potrwa budowa pomostu na jeziorze Dąbrowa Wielkiego. Z różnych powodów roboty przedłużają się. Na razie spod wody widać metalowy szkielet konstrukcji pomostu.

Zapowiada się na to, że nowy pomost na Dąbrowie Wielkiej będzie prezentował się imponująco / Fot. Marcin Tchórz

Najpierw kłopoty własnościowe, następnie komplikacje technologiczne to przyczyny opóźnień prac na budowie pomostu na plaży nad jeziorem Dąbrowa Wielka w Dąbrównie. Szacowana na ponad 1,8 miliona złotych inwestycja miała termin realizacji do końca lutego. Już teraz wiadomo, że pomost nie zostanie oddany w terminie.

– Nowy pomost będzie miał powierzchnię 359 metrów kwadratowych, zostanie wyposażony w drabinki oraz pochwyty do mocowania żaglówek, łodzi i kajaków – mówi Piotr Zwaliński, wójt gminy Dąbrówno. – Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca lutego 2024 roku. Pomost będzie przystosowany do cumowania jachtów i dużych łodzi.

Pomost w Dąbrównie jest zlokalizowany niedaleko lokalnego miejsca plażowania w sezonie. Powstaje na miejscu poprzedniej konstrukcji pomostopodobnej, która jak się okazało nie miała właściciela. Mimo tego służyła mieszkańcom i turystom odwiedzającym miasteczko na południowych krańcach powiatu ostródzkiego.

Przeprowadzenie inwestycji było możliwego dzięki dofinansowaniu z programu rządowego Polski Ład. Na ten cel władze gminy Dąbrówno uzyskały ponad 1,3 mln zł.

Nowy obiekt zlokalizowany w pobliżu parku rekreacyjnego, gdzie można aktywnie spędzać czas będzie dużą atrakcją dla mieszkańców i licznie odwiedzających Dąbrówno turystów. W dalszej kolejności niedaleko od pomostu wójt gminy Piotr Zwaliński planuje wybudowanie amfiteatru. Na realizację tej inwestycji przygotowany już jest teren, samorząd gminny pozyskał też dofinansowanie z Polskiego Ładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie