SportSokół bez kibiców we Wronkach, derby w Miłomłynie, wicelider...

Sokół bez kibiców we Wronkach, derby w Miłomłynie, wicelider w Tyrowie

-

PIŁKA NOŻNA. Drużyny z naszego regionu powalczą o punkty od II ligi po klasę B. Ostatni drugoligowy wyjazd czeka Sokoła. W sobotę w Zwierzewie zagra wicelider, podobnie jak na Estadio Toronto w Tyrowie.

Przedostatni mecz jako drugoligowcy piłkarze Sokoła Ostróda w niedzielę rozegrają we Wronkach / Fot. Marcin Tchórz

eWINNER II LIGA

Pierwsze w tym roku ligowe zwycięstwo bez gry mają za sobą piłkarze ostródzkiego Sokoła. Pauzując zdobyli komplet punktów za mecz z GKS Bełchatów, a przy okazji mieli czas na podleczenie wszelkich mikro urazów. Zapewne dla wielu piłkarzy z zespołu prowadzonego przez Wojciecha Figurskiego to czas poszukiwań nowego klubu, występującego na poziomie centralnym. Póki co jednak przed Trójkolorowymi ostatni mecz wyjazdowy w roli drugoligowców. W niedzielę piłkarze z jachtem na koszulkach zagrają na boisku we Wronkach, gdzie kilka sezonów w roli piłkarza spędził m.in. wychowanek Sokoła Dariusz Jackiewicz, który z Amiką zdobył Puchar Polski. Tymczasem w niedzielę na tym samym stadionie zespół Sokoła bez udziału publiczności zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Poznaniacy mają jeszcze szanse na zakończenie rozgrywek w strefie barażowej i walkę o awans do I ligi. Żeby przedłużyć swoje nadzieje muszą wygrać w niedzielnym starciu z Sokołem. Tymczasem ostródzianie, bez stresu i presji, mogą nareszcie pokusić się o pierwszą wygraną na boisku. Będzie mile widziana. Początek niedzielnego meczu we Wronkach o godz. 16.

KLASA OKRĘGOWA

Pozostająca w walce o bezpośredni awans do IV ligi Polonia Pasłęk przyjedzie w sobotę do Zwierzewa po punkty w meczu z Kormoranem. Poloniści zajmują 2. miejsce i zdobyli dotychczas o 38 punktów więcej od trzeciego od końca zespołu z gminy Ostróda. Matematyka i statystyki zatem jasno wskazują faworyta sobotniego meczu, który w Zwierzewie rozpocznie się o godz. 16. Jednak na sześć kolejek przed końcem sezonu, mając w perspektywie realne zagrożenie spadkiem do klasy A zwierzewianie muszą zdobyć jakieś punkty żeby nie stracić dystansu punktowego do Tęczy Miłomłyn. Może wreszcie „odpalą” Dawid Sokołowski i Tomasz Śnieżawski i zaaplikują po kilka goli wiceliderowi. Bo czemuż by nie…

W czwartek na treningu Kormorana Zwierzewo było dość wesoło, oby dobre humory utrzymały się po sobotnim meczu / Fot. Marcin Tchórz

Przebieg meczu w Zwierzewie zapewne z uwagą będą obserwować działacze, piłkarze i kibice klubu z Miłomłyna. Choć Tęczowi muszą dobrze przygotować się do tego co będzie ich czekać w niedzielę na stadionie przy ul. Pasłęckiej. W 25. kolejce na murawie nad Kanałem Ostródzko-Elbląskim zaprezentują się najlepsi z naszego regionu na poziomie klasy okręgowej piłkarze Płomienia Turznica. Turzniczanie przyjadą do Miłomłyna w najsilniejszym tej wiosny zestawieniu. Do składu wrócili bowiem wszyscy rekonwalescenci, między słupki wrócił też Piotr Sikora. Trener Paweł Oliwa, który w Tęczy przepracował ponad sześć lat, w niedzielnym spotkaniu będzie miał w kim wybierać. Czy dla trenera ten mecz będzie miał jakieś specjalne znaczenie?

– Kolejne spotkanie do rozegrania w lidze,  w którym chcemy pograć o trzy punkty – mówi Paweł Oliwa. – Fajny czas spędziłem w Miłomłynie, pograliśmy też w IV lidze, ale teraz już trzeci rok jestem w Płomieniu i walczymy o historyczny wynik na poziomie klasy okręgowej.

W Płomieniu będzie jeszcze dwóch zawodników z Miłomłyna Andrzej Burchart i Bartłomiej Kiljański, którzy pewno będą chcieli zaistnieć w meczowej statystyce. Niedzielne derby powiatu ostródzkiego przy ul. Pasłęckiej rozpoczną się o godz. 16.

Płomień Turznica w niedzielę do Miłomłyna na mecz z Tęczą przyjedzie w najsilniejszym możliwym składzie / Fot. Marcin Tchórz

Ważne spotkanie dla układu w dolnych rejonach tabeli odbędzie się w sobotę o godz. 17 w Zalewie. Miejscowe Ewingi, które zajmują przedostatnie miejsce podejmą walczący o utrzymanie Grunwald Gierzwałd. Zwycięstwo może być poważnym zastrzykiem punktowym dla podopiecznych Dariusza Szameitata.

Pierwszy raz na wyjeździe w tym roku zagra zamykający ligową klasyfikację MKS Miłakowo. Przed zespołem Dariusza Giemzy piekielnie trudne zadanie, ponieważ ich rywalem będzie zajmująca 1. miejsce Olimpia Olsztynek.

KLASA A

Przed 21. kolejką spotkań grupy 2 trzy punkty walkowerem zdobył Jastrząb Ględy za walkower z Zagładą Lisów. Pozostałe ekipy będą musiały trochę pobiegać za piłką żeby dopisać kolejne punkty do swoich dorobków. Mało realne wydaje się to w przypadku piłkarzy LKS Tyrowo, którzy w sobotę (godz. 16) na Estadio Toronto podejmą Agat Jegłownik. Zespół z Żuław jest wiceliderem rozgrywek, wprawdzie przed tygodniem przegrał 1:5 z Piastem Wilczęta, ale podopiecznym Zbigniewa Lewkowicza może być trudno powtórzyć wyczyn Piasta. Jednak czasami gospodarzom pomagają ściany, dlatego trzymamy kciuki za tyrowian.

Warmiak Łukta w niedzielę na własnym boisku zagra z przedostatnią w tabeli Polonią Markusy / Fot. Marcin Tchórz

Może po trzech kolejnych porażkach wreszcie punkty zdobędą piłkarze Kormorana Bynowo. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ ekipa Marcina Kasprowicza na wyjeździe zagra z rezerwami Zatoki Braniewo. A tam niestety największym utrudnieniem dla przyjezdnych jest fatalny stan boiska. Ostatni w niedzielę na własnym boisku zagra Warmiak Łukta, który o godz. 16 powinien zapunktować w starciu z przedostatnia Polonią Markusy.

W grupie 4 na własnej na boisko wracają piłkarze Iskry Smykówko. Ostatnio zespół z gminy Ostróda w dwóch pojedynkach u siebie zdobył sześć punktów. W sobotę o godz. 17 drużyna trenera Rafała Kaliszewskiego podejmie LZS Frednowy. Goście wyżej notowani, ale nic to dla Iskry, której zawodnicy będą się chcieli zrehabilitować za ubiegłotygodniowe lanie w Kazanicach.

Iskra Smykówko wraca na własne boisko i może trzeci raz z kolei wygra u siebie / Fot. Marcin Tchórz

KLASA B

Dwa spotkania u siebie czekają nasze drużyny z grupy 2. Najpierw emocje w sobotnie popołudnie w Żabim Rogu. Tam miejscowa Żabianka o godz. 16 wyjdzie po trzy punkty w pojedynku z Gromem Zwierzno. A dzień później o godz. 14 na Małdykanie Czarni Małdyty podejmą Zalew Frombork. Natomiast w grupie 4 Mewa Smykowo w sobotę u siebie o godz. 14 zagra z CWKS 2020 Lamkowo. Zaś w niedzielę Vel Dąbrówno na wyjeździe zagra z GKS II Szczytno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

„Skończyły się żarty”, Wojciech Mann i Piotr Bukartyk na żywo w Olsztynie!

KULTURA. "Skończyły się żarty. Mann i Bukartyk" to jedyny w swoim rodzaju spektakl autorstwa zachowującego anonimowość pisarza-widmo. Z niewielkimi poprawkami Wojciecha Manna i współpracującego z nim od dwudziestu lat Piotra Bukartyka.

Piotr Sikora obronił ostatnią jedenastkę, Sokół piąty raz wywalczył puchar

PIŁKA NOŻNA. Piąty puchar był celem piłkarzy Sokoła Ostróda. W pierwszy triumf w czwartym finałowym występie celowali zawodnicy Tęczy Biskupiec. 120 minutach bez goli i dopiero po serii rzutów z punktu karnego Wojewódzki Puchar Polski zdobyli Ostródzianie.

Nowe mieszkania w Ostródzie i Kajkowie – inwestycje CREDO przy ul. 1 Dywizji i ul. Widok

Rynek nieruchomości w Ostródzie i okolicach rozwija się dynamicznie. Coraz więcej osób poszukuje nowoczesnych mieszkań w spokojnych lokalizacjach, które zapewniają szybki dostęp do infrastruktury miejskiej. Na te potrzeby odpowiada spółka CREDO – deweloper z ugruntowaną pozycją na rynku, realizujący nowoczesne inwestycje mieszkaniowe w Ostródzie oraz w Kajkowie.

Ostatni dzień zapisów do 10. Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego, zapraszamy

OSTRÓDA. Środa (10 czerwca) to ostatni dzień zapisów online do 10. Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego. O godz. 23.59 lista startowa w sieci zostanie zamknięta. We wtorek przed północą zapisanych było 241 biegaczy. Na półmaraton zapraszamy 21 czerwca.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

W środę czas na finał, Sokół powalczy o piąty Wojewódzki Puchar Polski

PIŁKA NOŻNA. W środę o godzinie 19 stadion przy ul. 3 Maja w Ostródzie stanie się areną jednego z najważniejszych meczów sezonu. Sokół Ostróda zmierzy się z Tęczą Biskupiec w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Gospodarze staną przed szansą zdobycia piątego trofeum w historii klubu.

Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.

Musisz przeczytać

„Skończyły się żarty”, Wojciech Mann i Piotr Bukartyk na żywo w Olsztynie!

KULTURA. "Skończyły się żarty. Mann i Bukartyk" to jedyny w swoim rodzaju spektakl autorstwa zachowującego anonimowość pisarza-widmo. Z niewielkimi poprawkami Wojciecha Manna i współpracującego z nim od dwudziestu lat Piotra Bukartyka.

Piotr Sikora obronił ostatnią jedenastkę, Sokół piąty raz wywalczył puchar

PIŁKA NOŻNA. Piąty puchar był celem piłkarzy Sokoła Ostróda. W pierwszy triumf w czwartym finałowym występie celowali zawodnicy Tęczy Biskupiec. 120 minutach bez goli i dopiero po serii rzutów z punktu karnego Wojewódzki Puchar Polski zdobyli Ostródzianie.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie