RegionPingpongowy weekend w Ostródzie, zapraszamy na 2. Grand Prix...

Pingpongowy weekend w Ostródzie, zapraszamy na 2. Grand Prix Polski Juniorów

-

TENIS STOŁOWY. Ponad 250 zawodników zagra w Ostródzie na turnieju Grand Prix Polski juniorów, zapraszamy w weekend do hali OCSiR – mówi Tomasz Krzeszewski, prezes i trener Energa-Morliny Ostróda, organizator turnieju.

Dzięki wsparciu sponsorów, swojemu doświadczeniu robimy turniej na dobrym poziomie – mówi Tomasz Krzeszewski (z prawej) / Fot. Marcin Tchórz

– W Ostródzie kolejny raz o punkty kwalifikacyjne walczyć będą juniorzy i juniorki na turnieju Grand Prix Polski. Turniej w pierwszy weekend grudnia w hali OCSiR zagościł już chyba na stałe w kalendarzu imprez PZTS?

– To znaczy, że dzięki wsparciu naszych sponsorów, swojej wiedzy i doświadczeniu robimy turniej na dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym. Kolejny rok zostaliśmy obdarzeni zaufaniem przez Polski Związek Tenisa Stołowego i przez najbliższy weekend będziemy organizatorem turnieju 2. Grand Prix Polski Juniorów. Pracujemy nad tym żeby zawody stały na dobrym poziomie, by w następnych latach ponownie gościć czołowych polskich juniorów i juniorki. Zapraszamy od piątku do niedzieli do hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Piątkowe gry kwalifikacyjne ruszają o godzinie 12. Wstęp we wszystkie dni turnieju jest wolny.

– Organizacyjnie klub Ostródzianka, bardziej kojarzony z szyldem Energa-Morliny, zapewne da radę, a czego możemy oczekiwać ze strony sportowej w wykonaniu gospodarzy?

– W roczniku juniorów niestety nie jesteśmy potęgą w kraju. To pokłosie tego co wcześniej działo się w Ostródziance, zanim zostałem prezesem klubu. Zatem nasza reprezentacja będzie skromna, ale liczymy na to, że nasi zawodnicy wzniosą się na swoje wyżyny i zaprezentują dobry tenis stołowy, zostając jak najdłużej w turnieju.

– Czyli rozumiem, że głównie celujecie w sukces organizacyjny. Ilu pingpongistów wystartuje w hali OCSiR?

– Ponad 250 zawodników jest na liście startowej 2. Grand Prix Polski. Jest to fajna promocja wizerunkowa i marketingowa dla Ostródy, ponieważ za tą liczbą uczestników przyjadą ich trenerzy oraz rodzice. Wszystkie te osoby skorzystają z noclegów w naszym mieście. Tak że patrząc pozasportowo na naszą imprezę w tym okresie mało atrakcyjnym turystycznie jest to produkt, który zapewne ożywia część lokalnej gospodarki.

– Czy w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w ten weekend zobaczymy najlepszych polskich pingpongistów w kategorii junior?

– Na pewno zagrają u nas czołowi juniorzy. Niestety najlepsi – mam na myśli kadrowiczów – w tym samym czasie grają w mistrzostwach świata, które rozgrywane są w Tunezji. Termin mistrzostw świata został wyznaczony po tym jak znana już była data zawodów w Ostródzie. Nie było możliwości na zmianę, ponieważ w terminarzu nie było innych terminów. Nie mieliśmy na to wpływu.

– W 2023 roku ponownie zagrają u nas juniorzy na turnieju Grand Prix Polski i mówi się, że to nie będzie jedyna impreza pingpongowa o randze ogólnopolskiej?

– To prawda. Na przyszły rok przyznano nam jeszcze organizację turnieju Grand Prix Polski żaków. W tej kategorii wiekowej mamy już liczną i mocną grupę zawodników. Pewno przez ten czas dojdą kolejni, tak że Energa-Morliny będzie reprezentowana może nawet przez kilkunastu ostródzkich żaków. I co jest naszym celem od kilku lat, wszyscy to nasi wychowankowie. Ale na razie zapraszam w piątek, sobotę i niedzielę do hali OCSiR na turniej juniorski.

Program 2. Grand Prix Polski juniorów TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Droga z Miłomłyna do Tardy tylko częściowo będzie mieć nową nawierzchnię

GMINA MIŁOMŁYN. Trzy kilometry z Miłomłyna w kierunku Tardy. Na takim odcinku droga powiatowa będzie mieć nową nawierzchnię. Ponad kilometr do Tardy kierowcy nadal będą jeździć swoimi autami po dziurawej jezdni.

Baraż Sokoła w Grabowie biletowany, bilety na mecz z Constractem za 15 PLN

PIŁKA NOŻNA. W sobotę o godz. 15 na boisku w Grabowie piłkarze Sokoła Ostróda w pierwszym meczu barażowym o awans do IV ligi zmierzą się Constractem Lubawa. Wstęp na sobotni mecz będzie biletowany.

Zapraszamy na 180. rocznicę pierwszego sztychu na budowie Kanału Elbląskiego

GMINA MIŁOMŁYN. Za tydzień w Miłomłynie będziemy świętować 180. urodziny Kanału Elbląskiego. Jubileuszowi będzie towarzyszyć 6. rekonstrukcja historyczna rozpoczęcia budowa, podczas której zrobiony zostanie symboliczny pierwszy sztych.

Przy ostródzkim szpitalu działa pracownia rezonansu magnetycznego

OSTRÓDA. Pracownia rezonansu magnetycznego MR Diagnostic obsługuje już pacjentów w Ostródzie. Prowadzona jest rejestracja pacjentów na badania prywatne. Można zarejestrować się telefonicznie pod nr tel. (89) 506 55 99.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Concordia może dogonić Sokoła, w sobotę w Ostródzie finał Pucharu Polski

PIŁKA NOŻNA. Stadion miejski przy ul. 3 Maja w Ostródzie będzie w sobotę (22 czerwca) areną finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Niestety nie zagra w nim Sokół. O godz. 19 naprzeciw siebie staną Concordia Elbląg i Tęcza Biskupiec.

Strażacy w Ostródzie kopali najlepiej, rywali odprawili bez straty bramki

PIŁKA NOŻNA. Kadra wojewódzka Warmii i Mazur Straży Pożarnej najlepiej spisała się w Turnieju Służb Mundurowych. Strażacy wygrali wszystkie turniejowe spotkania, a przez całe zmagania zagrali na zero z tyłu.

Musisz przeczytać

Droga z Miłomłyna do Tardy tylko częściowo będzie mieć nową nawierzchnię

GMINA MIŁOMŁYN. Trzy kilometry z Miłomłyna w kierunku Tardy. Na takim odcinku droga powiatowa będzie mieć nową nawierzchnię. Ponad kilometr do Tardy kierowcy nadal będą jeździć swoimi autami po dziurawej jezdni.

Baraż Sokoła w Grabowie biletowany, bilety na mecz z Constractem za 15 PLN

PIŁKA NOŻNA. W sobotę o godz. 15 na boisku w Grabowie piłkarze Sokoła Ostróda w pierwszym meczu barażowym o awans do IV ligi zmierzą się Constractem Lubawa. Wstęp na sobotni mecz będzie biletowany.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie