RegionPingpongowy weekend w Ostródzie, zapraszamy na 2. Grand Prix...

Pingpongowy weekend w Ostródzie, zapraszamy na 2. Grand Prix Polski Juniorów

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

TENIS STOŁOWY. Ponad 250 zawodników zagra w Ostródzie na turnieju Grand Prix Polski juniorów, zapraszamy w weekend do hali OCSiR – mówi Tomasz Krzeszewski, prezes i trener Energa-Morliny Ostróda, organizator turnieju.

Dzięki wsparciu sponsorów, swojemu doświadczeniu robimy turniej na dobrym poziomie – mówi Tomasz Krzeszewski (z prawej) / Fot. Marcin Tchórz

– W Ostródzie kolejny raz o punkty kwalifikacyjne walczyć będą juniorzy i juniorki na turnieju Grand Prix Polski. Turniej w pierwszy weekend grudnia w hali OCSiR zagościł już chyba na stałe w kalendarzu imprez PZTS?

– To znaczy, że dzięki wsparciu naszych sponsorów, swojej wiedzy i doświadczeniu robimy turniej na dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym. Kolejny rok zostaliśmy obdarzeni zaufaniem przez Polski Związek Tenisa Stołowego i przez najbliższy weekend będziemy organizatorem turnieju 2. Grand Prix Polski Juniorów. Pracujemy nad tym żeby zawody stały na dobrym poziomie, by w następnych latach ponownie gościć czołowych polskich juniorów i juniorki. Zapraszamy od piątku do niedzieli do hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Piątkowe gry kwalifikacyjne ruszają o godzinie 12. Wstęp we wszystkie dni turnieju jest wolny.

– Organizacyjnie klub Ostródzianka, bardziej kojarzony z szyldem Energa-Morliny, zapewne da radę, a czego możemy oczekiwać ze strony sportowej w wykonaniu gospodarzy?

– W roczniku juniorów niestety nie jesteśmy potęgą w kraju. To pokłosie tego co wcześniej działo się w Ostródziance, zanim zostałem prezesem klubu. Zatem nasza reprezentacja będzie skromna, ale liczymy na to, że nasi zawodnicy wzniosą się na swoje wyżyny i zaprezentują dobry tenis stołowy, zostając jak najdłużej w turnieju.

– Czyli rozumiem, że głównie celujecie w sukces organizacyjny. Ilu pingpongistów wystartuje w hali OCSiR?

– Ponad 250 zawodników jest na liście startowej 2. Grand Prix Polski. Jest to fajna promocja wizerunkowa i marketingowa dla Ostródy, ponieważ za tą liczbą uczestników przyjadą ich trenerzy oraz rodzice. Wszystkie te osoby skorzystają z noclegów w naszym mieście. Tak że patrząc pozasportowo na naszą imprezę w tym okresie mało atrakcyjnym turystycznie jest to produkt, który zapewne ożywia część lokalnej gospodarki.

– Czy w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w ten weekend zobaczymy najlepszych polskich pingpongistów w kategorii junior?

– Na pewno zagrają u nas czołowi juniorzy. Niestety najlepsi – mam na myśli kadrowiczów – w tym samym czasie grają w mistrzostwach świata, które rozgrywane są w Tunezji. Termin mistrzostw świata został wyznaczony po tym jak znana już była data zawodów w Ostródzie. Nie było możliwości na zmianę, ponieważ w terminarzu nie było innych terminów. Nie mieliśmy na to wpływu.

– W 2023 roku ponownie zagrają u nas juniorzy na turnieju Grand Prix Polski i mówi się, że to nie będzie jedyna impreza pingpongowa o randze ogólnopolskiej?

– To prawda. Na przyszły rok przyznano nam jeszcze organizację turnieju Grand Prix Polski żaków. W tej kategorii wiekowej mamy już liczną i mocną grupę zawodników. Pewno przez ten czas dojdą kolejni, tak że Energa-Morliny będzie reprezentowana może nawet przez kilkunastu ostródzkich żaków. I co jest naszym celem od kilku lat, wszyscy to nasi wychowankowie. Ale na razie zapraszam w piątek, sobotę i niedzielę do hali OCSiR na turniej juniorski.

Program 2. Grand Prix Polski juniorów TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Czwartoligowy Motor Lubawa za mocny dla piłkarzy Kormorana Zwierzewo

Dzięki bramkarzom tylko 0:2 przegrali piłkarze zwierzewskiego Kormorana. Zespół z gminy Ostróda na stadionie przy 3 Maja okazał się za słaby dla czwartoligowców z Motoru Lubawa.

Hat-trick Dawida Kasprzyka i Sokół Ostróda trafił szóstkę ze Spartą Brodnica

Sześć goli, to najniższy wymiar kary jaki dostali w Ostródzie piłkarze czwartoligowej Sparty Brodnica. Trzecioligowcy Sokola odnieśli pewne zwycięstwo.

Śnieg nie pokrzyżował planów, LKS Tyrowo wygrał pierwszy zimowy sparing

Piłkarze A-klasowego LKS Tyrowo zagrali pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Na dobry początek na boisku częściowo pokrytym śniegiem tyrowianie wygrali z Żabianką Żabi Róg (klasa B).

Przy 3 Maja będą sparingi cały weekend, zacznie LKS Tyrowo, skończy Tęcza

Kibice piłki kopanej mogą znaczną część weekendu spędzić na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja. Tam mecze kontrolne naszych ekip od piątku niedzieli. Zobaczcie kto z kim i kiedy zagra.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Policjanci jak nauczyciele, uczą seniorów jak nie stać się ofiarą przestępstw

Policjanci uświadamiają seniorom jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami w przestrzeni publicznej. W tym celu spotykają się z osobami starszymi i mówią im jak żyć bezpiecznie.

Rozpoczęły się zapisy online na 2. Bieg „W samo południe”, limit 200 miejsc

W ostatnią niedzielę marca w Samborowie 2. edycja Biegu "W samo południe" na dystansie 10 km. Ruszyły zapisy online, liczba startujących limitowana do 200 biegaczy.

Musisz przeczytać

Czwartoligowy Motor Lubawa za mocny dla piłkarzy Kormorana Zwierzewo

Dzięki bramkarzom tylko 0:2 przegrali piłkarze zwierzewskiego Kormorana. Zespół z gminy Ostróda na stadionie przy 3 Maja okazał się za słaby dla czwartoligowców z Motoru Lubawa.

Hat-trick Dawida Kasprzyka i Sokół Ostróda trafił szóstkę ze Spartą Brodnica

Sześć goli, to najniższy wymiar kary jaki dostali w Ostródzie piłkarze czwartoligowej Sparty Brodnica. Trzecioligowcy Sokola odnieśli pewne zwycięstwo.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie