RegionPingpongowy weekend w Ostródzie, zapraszamy na 2. Grand Prix...

Pingpongowy weekend w Ostródzie, zapraszamy na 2. Grand Prix Polski Juniorów

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

TENIS STOŁOWY. Ponad 250 zawodników zagra w Ostródzie na turnieju Grand Prix Polski juniorów, zapraszamy w weekend do hali OCSiR – mówi Tomasz Krzeszewski, prezes i trener Energa-Morliny Ostróda, organizator turnieju.

Dzięki wsparciu sponsorów, swojemu doświadczeniu robimy turniej na dobrym poziomie – mówi Tomasz Krzeszewski (z prawej) / Fot. Marcin Tchórz

– W Ostródzie kolejny raz o punkty kwalifikacyjne walczyć będą juniorzy i juniorki na turnieju Grand Prix Polski. Turniej w pierwszy weekend grudnia w hali OCSiR zagościł już chyba na stałe w kalendarzu imprez PZTS?

– To znaczy, że dzięki wsparciu naszych sponsorów, swojej wiedzy i doświadczeniu robimy turniej na dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym. Kolejny rok zostaliśmy obdarzeni zaufaniem przez Polski Związek Tenisa Stołowego i przez najbliższy weekend będziemy organizatorem turnieju 2. Grand Prix Polski Juniorów. Pracujemy nad tym żeby zawody stały na dobrym poziomie, by w następnych latach ponownie gościć czołowych polskich juniorów i juniorki. Zapraszamy od piątku do niedzieli do hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Piątkowe gry kwalifikacyjne ruszają o godzinie 12. Wstęp we wszystkie dni turnieju jest wolny.

– Organizacyjnie klub Ostródzianka, bardziej kojarzony z szyldem Energa-Morliny, zapewne da radę, a czego możemy oczekiwać ze strony sportowej w wykonaniu gospodarzy?

– W roczniku juniorów niestety nie jesteśmy potęgą w kraju. To pokłosie tego co wcześniej działo się w Ostródziance, zanim zostałem prezesem klubu. Zatem nasza reprezentacja będzie skromna, ale liczymy na to, że nasi zawodnicy wzniosą się na swoje wyżyny i zaprezentują dobry tenis stołowy, zostając jak najdłużej w turnieju.

– Czyli rozumiem, że głównie celujecie w sukces organizacyjny. Ilu pingpongistów wystartuje w hali OCSiR?

– Ponad 250 zawodników jest na liście startowej 2. Grand Prix Polski. Jest to fajna promocja wizerunkowa i marketingowa dla Ostródy, ponieważ za tą liczbą uczestników przyjadą ich trenerzy oraz rodzice. Wszystkie te osoby skorzystają z noclegów w naszym mieście. Tak że patrząc pozasportowo na naszą imprezę w tym okresie mało atrakcyjnym turystycznie jest to produkt, który zapewne ożywia część lokalnej gospodarki.

– Czy w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w ten weekend zobaczymy najlepszych polskich pingpongistów w kategorii junior?

– Na pewno zagrają u nas czołowi juniorzy. Niestety najlepsi – mam na myśli kadrowiczów – w tym samym czasie grają w mistrzostwach świata, które rozgrywane są w Tunezji. Termin mistrzostw świata został wyznaczony po tym jak znana już była data zawodów w Ostródzie. Nie było możliwości na zmianę, ponieważ w terminarzu nie było innych terminów. Nie mieliśmy na to wpływu.

– W 2023 roku ponownie zagrają u nas juniorzy na turnieju Grand Prix Polski i mówi się, że to nie będzie jedyna impreza pingpongowa o randze ogólnopolskiej?

– To prawda. Na przyszły rok przyznano nam jeszcze organizację turnieju Grand Prix Polski żaków. W tej kategorii wiekowej mamy już liczną i mocną grupę zawodników. Pewno przez ten czas dojdą kolejni, tak że Energa-Morliny będzie reprezentowana może nawet przez kilkunastu ostródzkich żaków. I co jest naszym celem od kilku lat, wszyscy to nasi wychowankowie. Ale na razie zapraszam w piątek, sobotę i niedzielę do hali OCSiR na turniej juniorski.

Program 2. Grand Prix Polski juniorów TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Zwycięskie gole Jakubowskiego dla Tęczy, Gradys uratował LKS Tyrowo

Marcin Jakubowski show w doliczonym czasie gry meczu w Jegłowniku. Hat-trick i Tęcza pokonała Agat. W Bynowie LKS Tyrowo minimalnie lepszy od Kormorana. Jastrząb Ględy rozbity przez lidera.

Sobota bez punktów w okręgówce, porażki piłkarzy Płomienia i Kormorana

Były momenty dobrej gry Płomienia Turznica na boisku w Grabowie w meczu z liderującym Constractem Lubawa. To nie wystarczyło na zdobycie punktów. Nie zapunktował też Kormoran Zwierzewo.

Filip „Chudy” Chełchowski dostał kolanem pod oko, ale i tak zdobył medal

W Grodzisku Mazowieckim rozegrane zostały 7. Mistrzostwa MMA Polska. Tradycyjnie na medal spisał się wyrastający w na chłopa Filip Chełchowski, który mimo urazów stanął na podium.

Kilkukilometrowy peleton pół tysiąca rowerzystów pojechał na Górę Dylewską

Na różnych modelach rowerów, w różnych strojach, w większości w kaskach, ale i bez. Uśmiechnięci rowerzyści w liczbie ponad pół tysiąca pojechali w 22. Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

W centrum Ostródy w godzinach szczytu strażacy „zapolowali” na sarnę

Na nietypową interwencję w piątek przed godziną 15 wezwani zostali strażacy. Dwa zastępy udały się na bezkrwawe łowy. W centrum miasta zauważona została młoda sarna. Strażacy złapali zwierzaka w siatkę.

Piąta szkoła w gminie Ostróda posiada nowoczesne boisko wielofunkcyjne

- Stwarzamy warunki do tego, żeby dzieci z naszej gminy mogły być kadrze Polski, a nie tylko o niej marzyć - powiedział Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda podczas otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Pietrzwałdzie.

Musisz przeczytać

Zwycięskie gole Jakubowskiego dla Tęczy, Gradys uratował LKS Tyrowo

Marcin Jakubowski show w doliczonym czasie gry meczu w Jegłowniku. Hat-trick i Tęcza pokonała Agat. W Bynowie LKS Tyrowo minimalnie lepszy od Kormorana. Jastrząb Ględy rozbity przez lidera.

Sobota bez punktów w okręgówce, porażki piłkarzy Płomienia i Kormorana

Były momenty dobrej gry Płomienia Turznica na boisku w Grabowie w meczu z liderującym Constractem Lubawa. To nie wystarczyło na zdobycie punktów. Nie zapunktował też Kormoran Zwierzewo.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie