POWIAT OSTRÓDZKI. O zaletach pracy w policji, o zarobkach, o satysfakcji z pełnionej służby. Także o prozie codziennej pracy opowiadali policjanci podczas spotkań z uczniami dwóch ostródzkich szkół średnich.
Służba w policji to wysokie uposażenie, które rośnie w toku służby wraz z jej stażem oraz kolejnymi awansami. Aktualne uposażenie policjanta – już na etapie szkolenia podstawowego – na stanowisku kursanta wynosi 3790 złotych netto („na rękę”) w przypadku policjanta, który nie ukończył 26 roku życia i 3620 złotych dla funkcjonariuszy po 26 roku życia.
Po pozytywnym ukończeniu etapu szkolenia podstawowego policjant, który nie ukończył 26 roku życia może liczyć na zarobki w wysokości 4855 złotych netto. Natomiast 4545 złotych otrzymają policjanci po 26 roku życia. Z każdym awansem oraz kolejnymi latami wysługi, te zarobki wzrastają. Policjanci posiadają również prawo do wcześniejszej emerytury, która przysługuje po 25 latach służby.
W dwóch ostródzkich szkołach średnich odbyły się spotkania informacyjne z uczniami, dotyczące procedury przyjęcia do służby w policji. Wzięło w nich udział niemalże 300 młodych osób, które zapoznały się z zasadami doboru oraz ofertą formacji.
Praca w Policji jest niezwykle atrakcyjna, jednak jest to kwestia indywidualnych preferencji, wartości oraz predyspozycji. Policjanci ostródzkiej komendy rozpoczęli serię spotkań z uczniami szkół średnich, w celu zachęcenia do wstąpienia w szeregi policji.
Ratowanie ludzkiego zdrowia i życia to stały element policyjnej służby. Każda interwencja zakończona skutecznym działaniem i ocaleniem mienia, zdrowia, czy życia innej osoby, to powód do dumy i motywacja do dalszej służby. To również satysfakcja z rozwiązania sprawy kryminalnej, czy powstrzymania przestępcy, który zagrażał innym.
Wszelkie osoby zainteresowane służbą w policji mogą również uzyskać szczegółowe informacje dotyczące procedury przyjęcia na stronie: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl. Można też skontaktować się z pracownikiem Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Ostródzie Beatą Bojarowską, tel. 47 732 42 24.