SportTęcza wraca do okręgówki! Szalony mecz w Tyrowie, goście...

Tęcza wraca do okręgówki! Szalony mecz w Tyrowie, goście wygrali w dziewięciu

-

- Reklama -

PIŁKA NOŻNA. Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą. Tęcza Miłomłyn grała do końca i w ostatniej kolejce zapewniła sobie powrót do okręgówki. MKS Miłakowo odczarował Estadio Toronto i ograł LKS Tyrowo.

Tęcza powrotem do okręgówki pożegnała się Wojtkiem Kowalkowskim (na dole w środku) / Fot. Archiwum

Piękne pożegnanie po latach występów w Tęczy zrobili Wojciechowi Kowalkowskiemu koledzy z zespołu. W prezencie “podarowali” swojemu koledze klubowemu awans do – a raczej powrót po rocznej banicji – do klasy okręgowej. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że przed rokiem zespół z Miłomłyna był największym pechowcem barażowego losowania, ponieważ trafił na Constract Lubawa. Ktokolwiek wtedy trafiłby na lubawian nie miałby szans w konfrontacji z nimi. Zresztą nie przypadkiem w sobotę “Konstruktorzy” z Lubawy świętowali awans do IV ligi.

Tymczasem w Tęczy piłkarze, działacze i trenerzy za punkt honoru postawili sobie rychły powrót do okręgówki. Miłomłynianie do końca trzymali swoich fanów w niepewności. Od kilku tygodni byli na 2. miejscu i mieli jeden punkt straty do prowadzącej Wałszy Pieniężno. Tak było do ostatniej kolejki, w której nie wszystko było zależne od końca. Można było się spodziewać, że na finiszu sezonu na własnym boisku Tęcza wygra z trzecim od końca Jastrzębiem Ględy. Jednak do bezpośredniego awansu potrzebne było potknięcie zespołu z Pieniężna.

Spotkanie w Miłomłynie zaczęło się bombowo dla gospodarzy. Już w 4. min wynik otworzył mega skuteczny w końcówce sezonu Kacper Piekut. Gospodarzom nie udało się jednak pójść za ciosem i zdobyć kolejnych bramek. Tęczowi męczyli się, a skutecznie poczynania w derbach powiatu ostródzkiego utrudniali im rywale. Podopieczni Piotra Zająca nie ustrzegli się błędu, po indywidualnej pomyłce jednego z miłomłynian od 23. min był remis 1:1 po trafieniu Kacpra Dąbrowskiego. Ten wynik utrzymał się do 46. min, wtedy druga połowę pięknie rozpoczął kończący piłkarską przygodę Wojciech Kowalkowski, który zdobył zwycięskiego gola.

Kilkadziesiąt kilometrów dalej z pomocą Tęczy przyszła drużyna Syreny Młynary, która zremisowała 3:3 z Wałszą. W takich okolicznościach Tęczowi zajęli 1. miejsce i po końcowym gwizdku cieszyli się z bezpośredniego awansu do klasy okręgowej.

Tęcza Miłomłyn - Jastrząb Ględy 2:1 (1:1)
1:0 - Piekut (4), 1:1 - Dąbrowski (23), 2:1 - Kowalkowski (46)

Trudne do wyobrażenia rzeczy działy się na Estadio Toronto, na obiekcie, gdzie wiosną LKS Tyrowo nie stracił punktu. Jednak na koniec sezonu ekipę z gminy Ostróda, występującą w grupie 2 klasy A, odwiedził niepokonany od ośmiu tygodni MKS Miłakowo. Podopieczni Dariusza Giemzy mogli jeszcze powalczyć chociaż o udział w barażach. Musieli wygrać i czekać na potknięcie zespołów z Miłomłyna lub Pieniężna. Stanęli przed trudnym zadaniem, ale nie niemożliwym do wykonania. Jednak z każdą upływającą minutą zadanie wydawało się trudniejsze, ale w bramce MKS był Szymon Zalewski, który w pierwszej połowie obronił rzut karny wykonywany przez Bartka Klamanta. Miłakowianie gola nie stracili, jednak dorobili się ubytków kadrowych. Za zbyt impulsywne dyskusje z arbitrem przed przerwą dwóch gości obejrzało czerwone kartki. Szybko po przerwie MKS stracił gola, za kilka chwil czerwoną kartką ukarany został trener gości Dariusz Giemza. Nic to dla żołnierzy z Miłakowa. Najpierw na 1:1 strzelił Sebastian Kozłowski, a pod koniec meczu stalowymi… nerwami wykazał się Szymon Szultek, który wykorzystał rzut karny, który zapewnił miłakowianom trzy punkty. Niestety zabrakło zdobytych goli i lepszego bilansu bezpośrednich starć by wyprzedzić Wałsżę, mimo że zespoły zrównały się punktami. Może za rok MKS wróci do okręgówki.

LKS Tyrowo – MKS Miłakowo 1:2 (0:0)

Największymi pechowcami ostatniej kolejki spotkań okazali się piłkarze Kormorana Bynowo, którzy 1:2 przegrali na wyjeździe z Pomowcem Gronowo Elbląskie i spadli do klasy B.

Wyniki pozostałych naszych A-klasowiczów, grupa 2: Dąb Kadyny – Warmiak Łukta 0:1; grupa 4: Vel Dąbrówno – Ossa Ząbrowo 2:2, Mały Jeziorak Iława – Grunwald Gierzwałd 2:0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie