RegionPo nowym asfalcie można już wyjechać z Kątna na...

Po nowym asfalcie można już wyjechać z Kątna na krajową “szesnastkę”

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Mieszkańcy Kątna, Żurejn i odwiedzający te miejscowości turyści dojeżdżają tam już po nowym asfalcie. Coraz bardziej zaawansowane są prace przy przebudowie drogi gminnej, które będą kosztować ponad 11 milionów złotych.

Główna ulica wiodąca przez miejscowość Kątno posiada już nawierzchnię asfaltową / Fot. Marcin Tchórz

Od kilku tygodni z drogi krajowej nr 16 w Starych Jabłonkach do miejscowości Kątno nad jeziorem Szeląg Wielki kierowcy jeżdżą już po nowej nawierzchni asfaltowej. Asfalt wiedzie też przez część Kątna. Teraz we wsi na pozostałych uliczkach położona zostanie nawierzchnia z kostki brukowej.

Nowe nawierzchnie jezdni i prowadzona przy nich kanalizacja deszczowa powstają na odcinku drogi gminnej o długości blisko 3,8 km. Zgodnie z projektem do wykonania była nawierzchnia z masy bitumicznej na długości ponad 1,5 km i szerokości 5,5 metra. Dzięki tym pracom nie samochody nie będą musiały się wymijać. Na istniejącej dotychczas nawierzchni wykonana została warstwa wyrównawcza oraz warstwa ścieralna z betonu asfaltowego.

Przebudowa drogi ze Starych Jabłonek do Kątna poprawi nie tylko komfort jazdy kierujących samochodami. Dzięki tej inwestycji w znacznie lepszych warunkach, a przede wszystkim bezpieczniej będą przemieszczać się piesi i rowerzyści. Równolegle do drogi gminnej powstaje ciąg pieszo-rowerowy, który łączy Katno z DK 16. Ścieżka rowerowa powstaje na długości ponad 1,5 km.

Całkowity koszt realizowanej inwestycji to ponad 11,1 mln zł. Gmina Ostróda pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 5.130.004,50 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie