EdukacjaDorośli i młodzi rozmawiali o projektach realizowanych przez młodzież

Dorośli i młodzi rozmawiali o projektach realizowanych przez młodzież

-

- Reklama -

REGION. 4. Forum Młodzieży Warmii i Mazur pod hasłem „Forum Środowisk Młodzieżowych” odbyło się w środę w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Perkoz Waszeta 1 w Olsztynku. W forum m.in. uczestniczyli uczniowie ostródzkiego “Bażyniaka”.

Młodzi dziennikarze z ostródzkiego “Bażyniaka” zaprezentowali swoje osiągnięcia dziennikarskie / Fot. Marcin Tchórz

Forum Młodzieży Warmii i Mazur to coroczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli młodzieżowych środowisk wraz z opiekunami oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z całego regionu. Organizatorem wydarzenie jest samorząd województwa, choć w tym roku współorganizatorem był również Młodzieżowy Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas spotkania uczestnicy rozmawiali o problemach, barierach w aktywności podejmowanej przez rówieśników, słabym zaangażowaniu w działalność społeczną czy trudnościach w komunikacji z dorosłymi. Wśród młodych, aktywnych uczestników spotkania byli uczniowie z koła dziennikarskiego Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Licealiści z “Bażyniaka” pochwalili się zrealizowanymi przez siebie projektami dziennikarskimi, które realizują dzięki przychylności Stowarzyszenia “Rzecz Jasna”.

Z młodzieżą w ośrodku Waszeta Perkoz spotkał się gospodarz Warmii i Mazur marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Marszałek wysłuchał i obejrzał prezentacje przygotowane przez młodych ludzi oraz podzielił się z nimi swoimi doświadczeniami, zachęcając do rozwijania i realizowania ich projektów na Warmii i Mazurach.

Z młodzieżą z Warmii i Mazur spotkał się marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie