SportSokół wzniósł się nad Zatoką, zgarnął trzy punkty i...

Sokół wzniósł się nad Zatoką, zgarnął trzy punkty i jest wiceliderem

-

- Reklama -

PIŁKA NOŻNA. Szlagierowe starcie Sokoła Ostróda z Zatoką Braniewo zakończyło 23. kolejkę spotkań w grupie 2 klasy okręgowej. Ostródzianie wykonali plan, zdobyli komplet punktów i pozostali na pozycji wicelidera.

Kacper Nowicki zdobył dwie bramki w zwycięskim meczu z Zatoką / Fot. Marcin Tchórz

Drugi mecz Sokół rozpoczął bez swojego najskuteczniejszego zawodnika Karola Stysia, który usiadł na ławce rezerwowych. W jego buty dobrze wszedł Michał Gajewski, który w 4. min wykorzystał prostopadle podanie i strzałem przy bliższym słupku pokonał bramkarza gości. Drugą świetna okazję gospodarze mieli w 12. min jednak zamykający akcję piłkarz z bliska strzelił nad bramką. Na to odpowiedziała Zatoka, braniewianie przejęli piłkę na swojej połowie, trafiła ona do Bartłomieja Turawskiego, a ten przebiegł kilkadziesiąt metrów przy asyście bocznego defensora Sokoła i z bliska pokonał Piotra Sikorę.

Kolejne dwie bramki na stadionie miejskim przy ul l. 3 Maja to efekty złych interwencji bramkarzy. Najpierw golkiper gości w powietrzu sfaulował Mateusza Musińskiego, a że zdarzyło się to w szesnastce to arbiter podyktował rzut karny. Z 11 metrów pewnie trafił Kacper Nowicki i do przerwy było 2:1.

Faul w 34. min, po którym sędzia podyktował rzut karny dla Sokoła / Fot. Marcin Tchórz

Taki wynik utrzymał się do 60. min, wtedy lot dośrodkowania źle obliczył Sikora, zderzył się z rywalem, futbolówka poleciała dalej, dopadł do niej Łukasz Wolak i trafił do pustaka.

Później Sokół zepchnął rywali do obrony, sędzia za nieprzepisowe zagrania rozdawał żółte kartki, aż w końcu po faulu na Nowickim drugą i w konsekwencji czerwoną zobaczył obrońca Zatoki. W przewadze Trójkolorowi przyspieszyli, mieli rzuty wolne i nic. Dopiero w 82. min Oskar Wypych “zatańczył” z rywalami przed polem karnym, oddał strzał i piłka z asystą słupka wpadła do bramki po uderzeniu 16-latka.

W międzyczasie dwóch świetnych okazji nie wykorzystał wprowadzony w 64. min Styś. Gości “skończył” najlepszy w tym spotkaniu Kacper “Nowik” Nowicki.

Sokół Ostróda - Zatoka Braniewo 4:2 (2:1)
1:0 - M.Gajewski (4), 1:1 - Tyrawski (14), 2:1 - Nowicki (37 karny), 2:2 - Wolak (60), 3:2 - Wypych (82), 4:2 - Nowicki (90); czerwona kartka: zawodnik Zatoki (76 za drugą żółtą)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie