RegionRadni sejmiku złożyli przysięgę, a później zrobili sobie tygodniową...

Radni sejmiku złożyli przysięgę, a później zrobili sobie tygodniową przerwę

-

- Reklama -

REGION. Pierwsza sesja VII kadencji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego została przerwana zanim na dobre rozpoczęła się. Po zaprzysiężeniu radnych złożony został wniosek o przerwanie sesji i jej kontynuację za tydzień.

Pierwsza sesja VII kadencji sejmiku województwa została przerwana, ma być dokończona 14 maja / Fot. Marcin Tchórz

– Gdzie zaczyna się interes województwa, tam kończy się interes partii – powiedział Radosław Król, wojewoda warmińsko-mazurski podczas pierwszej sesji VII kadencji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Chyba to przesłanie strawestowanych słów Wincentego Witosa nie zdążyło dotrzeć do radnych sejmiku. Poza odebraniem zaświadczeń i zaprzysiężeniem radnych nic więcej nie udało się uczynić. Nie wybrano przewodniczącego sejmiku. Inauguracyjna sesja została przerwana na wniosek radnych Trzeciej Drogi, którzy przegłosowali to wespół z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. Pierwsze posiedzenie sejmiku Warmii i Mazur VII kadencji ma być kontynuowane 14 maja.

Powodu przerwania sesji nie poznaliśmy, ale w kuluarach przedstawiciele klubów, które dotychczas tworzyły sejmikową koalicję tłumaczyli, że nie dopracowane zostały jeszcze szczegóły ewentualnej współpracy. Stąd wniosek o tygodniową przerwę w sesji inauguracyjnej.

Bogusława Orzechowska (PiS), Bogdan Bartnicki (PSL), Katarzyna Królak i Tadeusz Sobierajski (KO) to reprezentanci powiatu ostródzkiego w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego VII kadencji.

Radna Bogusława Orzechowska / Fot. Marcin Tchórz
Radny Bogdan Bartnicki / Fot. Marcin Tchórz
Radna Katarzyna Królak / Fot. Marcin Tchórz
Radny Tadeusz Sobierajski / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie