RegionW pierwszym dniu matur Rafał Dąbrowski zaprzysiężony na burmistrza...

W pierwszym dniu matur Rafał Dąbrowski zaprzysiężony na burmistrza Ostródy

-

- Reklama -

OSTRÓDA. Skończyły się w Ostródzie czasy burmistrza Michalaka. Na ostródzkim zamku w pierwszym dniu tegorocznych matur zaprzysiężony został nowy włodarz miasta. Na fotelu burmistrza zasiadł Rafał Dąbrowski.

– Chcę być burmistrzem wszystkich ostródzianek i ostródzian – powiedział Rafał Dąbrowski, burmistrz Ostródy

Na pierwszy dzień tegorocznych egzaminów maturalnych wyznaczony został termin inauguracyjnej sesji Rady Miasta Ostróda w kadencji 2024-2029.  Wolą większości ostródzian nowym burmistrzem wybrany został Rafał Dąbrowski, który swoją maturę zdawał w 2011 roku. Zapytaliśmy zatem kiedy wybraniec miasta był bardziej zdenerwowany.

– Trzynaście lat temu w ostródzkim „Bażyniaku” zdawałem maturę, wtedy było chyba więcej luzu – przed zaprzysiężeniem wspomniał niedawne czasy Rafał Dąbrowski, burmistrz Ostródy. – Nie ukrywam, że przed pierwszą sesją trochę zdenerwowania jest.

Na zaprzysiężeniu nowego burmistrza byli minister oraz parlamentarzyści z regionu / Fot. Marcin Tchórz

Na inauguracyjnej sesji Rada Miasta Ostróda spotkała się w sali sesyjnej ostródzkiego zamku. Podczas swojego pierwszego przemówienia na sesji w roli burmistrza Rafał Dąbrowski nawiązał do większości haseł, o których mówił w kampanii, prezentując swój program na zarządzanie Ostróda. Nowy burmistrz Ostródy podziękował wszystkim, którzy na niego oddali głos oraz osobom wspierającym go w trakcie rywalizacji o urząd burmistrza.

– Marzy mi się i chcę być burmistrzem wszystkich ostródzianek i ostródzian – powiedział burmistrz Dąbrowski. – W ciągu najbliższych pięciu lat będę burmistrzem wszystkich, także tych, którzy jeszcze nie zagłosowali na mnie. Razem zbudujmy Ostródę dla młodych pokoleń na pokolenia.

Nowemu burmistrzowi na pierwszej sesji towarzyszyła małżonka / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie