Na sygnaleZatrzymany został mężczyzna podejrzewany o śmiertelne potrącenie pieszego

Zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o śmiertelne potrącenie pieszego

-

- Reklama -

OSTRÓDA. Mężczyzna podejrzewany o potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym został zatrzymany w środę. Uszkodzony samochód czyli “narzędzie zbrodni” jest na policyjnym parkingu. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragedii, w której zginął człowiek.

Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku pod Piławkami prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostródzie / Fot. policja.pl

Przypomnijmy do tragedii doszło w świąteczny poniedziałek (26 grudnia) na drodze serwisowej między Ostródą a Miłomłynem. Niedaleko wsi Piławki przypadkowe osoby natrafiły na ciało nieprzytomnego mężczyzny. O fakcie powiadomieni zostali policjanci, którzy ustalili, że wcześniej pieszy musiał zostać potrącony przez samochód. Ratownicy medyczni nie zdołali uratować 37-letniego mieszkańca gminy Zalewo. Mężczyzna zmarł wskutek poniesionych ran.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania podejrzanego o sprawstwo i nieudzielenie pomocy. Na podstawie zeznań świadków stróże prawa ustalili, że sprawcą tragicznego wypadku mógł być kierujący samochodem skoda fabia lub skoda roomster. Do środowego popołudnia trwały poszukiwania. Wtedy to na policyjny parking na lawecie miał zostać przywieziony samochód, którym popełnione zostało przestępstwo. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który może być sprawcą poniedziałkowej tragedii.

– Potwierdzam, że zatrzymana została osoba podejrzewana o spowodowanie potrącenia pieszego ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenie pomocy i oddalenie się z miejsca zdarzenia – powiedział Michał Przybyłek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. – Prowadzone są badania czy to właśnie ta osoba, na tę chwilę nie ma postawionego żadnego zarzutu.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy zatrzymany to 41-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostródzkiego. Śledztwo w sprawie poniedziałkowej tragedii na drodze serwisowej pod Piławkami prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostródzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie