EdukacjaUczniowie z gminnych szkół mają dużą wiedzę o szlaku...

Uczniowie z gminnych szkół mają dużą wiedzę o szlaku i meandrującej Drwęcy

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Rzeka Drwęca u swoich źródeł i na początku swojego biegu meandruje otaczając urokliwe okolice gminy Ostróda. Uczniowie z gminnych szkół mieli okazję wykazać się wiedzą podczas konkursu “Szlakiem Drwęcy”.

Uczestnicy gminnego konkursu “Szlakiem Drwęcy”, który odbył się w Pietrzwałdzie / Fot. Archiwum organizatora

U stóp najwyższej góry Dylewskiej najwyższego wzniesienia Warmii i Mazur w świetlicy wiejskiej w Pietrzwałdzie odbył się konkurs wiedzy „Szlakiem Drwęcy” pod patronatem Bogusława Fijasa, wójta Gminy Ostróda.

Podczas konkursu zorganizowanego i przeprowadzonego przez Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie uczestnicy wykazywali się znajomością historii, geografii, dziedzictwa kulturowego oraz lokalnej turystyki. Młodzież sporo wiedziała o największej rzece przepływającej przez gminę Ostróda, która swój bieg kończy w okolicach Torunia, gdzie wpada do Wisły.

WYNIKI KONKURSU SZLAKIEM DRWĘCY 
Kategoria klasy V-VI: 1. Amelia Obrębska (SP Szyldak), Zuzanna Bąk i Maciej Pawszyk (oboje ZDP Pietrzwałd).
Kat. klasy VII-VIII: 1. Samuel Ezobi, 2. Igor Chodań (obaj SP Szyldak), 3. Zofia Szymańska (ZSP Pietrzwałd).

Laureaci będą reprezentować gminę Ostróda na szczeblu powiatowym konkursu „Szlakiem Drwęcy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie