SportOstródzianie widoczni na trasie i podium podczas Milko Mazury...

Ostródzianie widoczni na trasie i podium podczas Milko Mazury MTB w Pieckach

-

KOLARSTWO MTB. Liczna była reprezentacja Ostróda Sport Teamu na drugim etapie Milko Mazury MTB, który rozegrany został w Pieckach. Na płaskiej i szutrowej trasie kilkoro ostródzian wjechało na miejsca medalowe.

Słoneczna aura towarzyszyła kolarzom podczas rywalizacji w drugim etapie Milko Mazury MTB / Fot. Archiwum OST

Blisko 200 kolarzy stawiło się na starcie drugiego etapu tegorocznego cyklu Milko Mazury MTB. W tym gronie była licząca blisko 20 kolarzy ekipa z OST. Niektórzy pojechali po miejsca medalowe w klasyfikacji open swoich klas, a niektórzy medale zdobyli w kategoriach wiekowych.

Kiedy na Ibizie po srebrny medal mistrzostw świata w triatlonie podążał Maciej Wiśniewski jego koledzy klubowi zmagali się z trudami trasy w Pieckach. – Trasa dość płaska, szutrowa, do szybkiej jazdy w grupie, mi średnia wyszła 28 km/h – powiedział Jędrzej Żebrowski, trener i zawodnik OST.

Wspomniany szkoleniowiec OST najlepiej z ostródzian “zakręcił” w klasie Expret, w której był 8. w kat. open i dojechał na 2. miejscu w EM2. W tej samej klasie 3. w kat. HMJ był Mateusz Łagodziński (23. open). W klasie E-bike na 2. pozycji (kat. open) dojechał Marek Janowski. Po medal w klasie Fun pojechał Krzysztof Karwowski, zajmując 3. miejsce. Tradycyjnie medalowe miejsca wywalczyła młodzież OST, wśród młodzików 3. Wiktor Karwowski (kat. open) i 3. w wyścigu młodziczek Patrycja Żebrowska. Klasę Wentylki wygrała wśród dziewcząt Iga Rawdanowicz, natomiast w klasie Bystrzaki 2. miejsce wywalczyła Małgorzata Janowska.

Na Pomorzu w Trąbkach Wielkich rozegrany został wyścig MH Automatyka MTB Pomerania Maraton. Tam barwy OST były reprezentowane przez Adama Gałkowskiego. Ostródzki kolarz nieźle zakręcił na pomorskich trasach, zajął 2. miejsce w kat. M4, a w kat. open rywalizację zakończył na pozycji 12.

MIEJSCA POZOSTAŁYCH ZAWODNIKÓW OST W PIECKACH: klasa Hobby open: 24. Marcin Pietrzak, 43. Marcin Łagodziński, 93. Bartosz Korzyb, 97. Krzysztof Kazjer; klasa Fun: 13. Szymon Kaliszewski (open), 5. Katarzyna Łagodzińska (kobiety); klasa Młodzik: 17. Eryk Sadowski; klasa Wentylki: 5. Tosia Szymańska (dziewczęta), 15. Remigiusz Leśkow (open), 20. Mateusz Jarosz (open)