SportWynik lepszy niż gra w ostatnim sparingu, Sokół wysoko...

Wynik lepszy niż gra w ostatnim sparingu, Sokół wysoko wygrał z Motorem

-

PIŁKA NOŻNA. Sześć goli strzelili piłkarze w koszulkach z jachtem na piersiach w środowym sparingu. Sokół Ostróda na 10 dni przed ligą wysoko pokonał Motor Lubawa (IV liga). Ostródzcy drugoligowcy skuteczniejsi byli w drugiej połowie.

Piłkarze Sokoła wysoko pokonali czwartoligowców z Lubawy / Fot. Marcin Tchórz

Porywisty wiatr i padający deszcz, w takich mało przychylnych warunkach piłkarze Sokoła rozegrali swój ostatni mecz kontrolny tej zimy. Na boisku pojawiło kilku zawodników, którzy wcześniej występowali w ostródzkich klubach Sokole i Akademii Piłkarskiej: Łukasz Goździejewski, Mateusz Szymański, Marcin Zdunek, Filip Szymański i Tobiasz Ociepski. Jedynie ten ostatni wystąpił w barwach ostródzkiego drugoligowca. Trener Wojciech Figurski dał 16-letniemu wychowankowi AP, a obecnie zawodnikowi Żuri Olsztyn 45 minut w drugiej połowie na boku obrony. Młody zawodnik rodem z Ostródy niewiele miał szans na pokazanie się, ponieważ koledzy z drużyny mało z nim grali. Ale zapisał się w statystykach, ponieważ zdołał wpisać się na listę strzelców.

W Sokole wystąpił 16-letni Tobiasz Ociepski (drugi z lewej) / Fot. Marcin Tchórz

Pozostali eksostródzianie zagrali w barwach Motoru, który starał się przeszkadzać gospodarzom w konstruowaniu akcji. I przez długi czas lubawianie udanie się bronili. Kilka razy na przeszkodzie w wykończeniu akcji bramkowych gole stawał 18-letni golkiper Motoru. W końcu jednak piłkarze z Lubawy popełnili błąd w polu karnym i sfaulowali jednego z ostródzian. Piłkę z 11 metrów do bramki Motoru skierował Patryk Skórecki.

W drugiej połowie trenerzy obu zespołów dokonali zmian. I na początku kilka razy do interwencji zmuszony był bramkarz Sokoła, który zachował czyste konto. Po jednej ze skutecznych interwencji ostródzianie wyszli prawą stroną z szybką kontrą, którą strzałem przy bliższym słupku wykończył Jakub Żyznowski. Za chwilę mogło być 3:0, ale bramkarz Motoru obronił rzut karny. Za kilka chwil jednak worek z golami rozsypał się i podopieczni Wojciecha Figurskiego dołożyli jeszcze cztery trafienia.

Sokół Ostróda – Motor Lubawa 6:0 (1:0)
Gole: Mateusz Sobotka 2, Patryk Skórecki, Jakub Żyznowski, Tobiasz Ociepski i Kamil Kurowski
Sokół: Kąkolewski – Dowgiałło, Skórecki, Mazurowski, Klimek, Żyznowski, Kurowski, Stępień, Sobotka, Słupski, Wojtyra ponadto Rabin, Dymerski, Dzięcioł, Zagórski, Turek, Kaczorowski, Malinowski, Ociepski, Słuchocki