SportKormoran i Płomień kończą rok u siebie, piłkarskie ostatki...

Kormoran i Płomień kończą rok u siebie, piłkarskie ostatki na boiskach klasy A

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze ze Zwierzewa i Turznicy w ten weekend zagrają ostatnie mecze w tym roku u siebie. Piłkarski rok 2022 zakończą nasi A-klasowicze, ciekawie powinno być w Miłakowie i Ględach.

Kormoran Zwierzewo w sobotę o godz. 13 zagra ostatni mecz ligowy w tym roku na własnym boisku / Fot. Marcin Tchórz

W sobotę o godz. 13 zapraszamy na boisko do podostródzkiego Zwierzewa. Tam w 14. kolejce spotkań grupy 2 klasy okręgowej Kormoran podejmie Radomniaka Radomno. Zwierzewianie w ostatnim w tym roku oficjalnym występie ligowym zagrają u siebie. Rywal niżej notowany w ligowej klasyfikacji, ale w tym spotkaniu każde rozstrzygnięcie jest możliwe, ponieważ trzy punkty różnicy na korzyść Kormorana to niewiele. Trener gospodarzy, kimkolwiek będzie osoba wpisana w tej roli do protokołu meczowego, raczej nie powinien mieć trudności z wytypowaniem meczowej jedenastki. Na pewno zabraknie kontuzjowanego Rafała Farasiewicza, nieobecny będzie Jakub Bojarowski i z trybun spotkanie będzie mógł obejrzeć wykartkowany Jarosław Koszewski. Papierowym faworytem dzisiejszej konfrontacji będą zwierzewianie. Jednak podobnie było przed tygodniem w meczu z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, a zakończyło się pogromem Kormorana 0:6. Arbitrem spotkania w Zwierzewie będzie Patryk Kępka.

Piłkarze Płomienia Turznica w niedzielę w samo południe zaczną ostatni mecz tej jesieni u siebie / Fot. Marcin Tchórz

Drugi z naszych reprezentantów w okręgówce Płomień Turznica w samo południe w niedzielę zmierzy się na własnym boisku ze Startem Nidzica. Goście po 13 kolejkach plasują się wyżej od zespołu prowadzonego przez trenera Pawła Oliwę. Siedem punktów przewagi na korzyść nidziczan i duże kłopoty kadrowe z jakimi ostatnio boryka się zespół z gminy Ostróda nie stawiają go w roli faworyta. Jeżeli szkoleniowiec Płomienia będzie miał wybór wśród zawodników, to ich umiejętności piłkarskie zagwarantują dobre widowisko, a może nawet trzy punkty gospodarzom. Na mecz do Turznicy zapraszamy w niedzielę o godz. 12.

KLASA A

W Ględach, Miłakowie, Bynowie i Łukcie nasi A-klasowicze na własnych boiskach zakończą piłkarska rywalizację w 2022 roku. Spośród wymienionych miejscowości najciekawiej powinno być w Ględach, gdzie zmierzą się zespoły o podobnych potencjałach, patrząc na ligową klasyfikację. Miejscowy Jastrząb przetrzebiony kontuzjami i kłopotami kadrowymi, kontra Tęcza, która zgłaszająca aspiracje powrotu do klasy okręgowej. Miłomłynianie słabo spisują się na wyjazdach, więc mimo osłabień gospodarzy powinno być ciekawe i emocjonujące zakończenie piłkarskiej jesieni w Ględach. Początek meczu o godz. 13.

Niedaleko od Ględ w Miłakowie najwyżej sklasyfikowany z naszych zespołów MKS w derbach powiatu ostródzkiego podejmie LKS Tyrowo. Tyrowianie poza ostatnią porażką z Syreną Młynary po rozstaniu się z trenerem Zbigniewem Lewkowiczem mieli dobrą serię meczów, w których podreperowali swój skromny dorobek punktowy. Miłakowianie natomiast prezentują dość równą formę. A skoro w ekipie trenera Dariusza Giemzy jest sporo wojskowych, to może na zakończenie jesieni będą chcieli trochę postrzelać. Pierwszy gwizdek w Miłakowie o godz. 13.

Nie wiadomo czego spodziewać się na boisku w Miłakowie. Przed tygodniem Kormoran wygrał z Dębem Kadyny, zatem dzisiaj pełni obaw powinni być piłkarze Pomowca Gronowo Elbląskie, którzy odwiedzą gminę Miłomłyn. Początek pożegnania piłkarskiej jesieni w Bynowie o godz. 13.

Pozostałe spotkania naszych A-klasowiczów, grupa 2: Warmiak Łukta – Dab Kadyny (godz. 13); grupa 4: Osa Ząbrowo – Vel Dąbrówno (sobota, godz. 13), Grunwald Gierzwałd – Mały Jeziorak Iława (boisko we Frygnowie, niedziela, godz. 13.30).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Zwycięskie gole Jakubowskiego dla Tęczy, Gradys uratował LKS Tyrowo

Marcin Jakubowski show w doliczonym czasie gry meczu w Jegłowniku. Hat-trick i Tęcza pokonała Agat. W Bynowie LKS Tyrowo minimalnie lepszy od Kormorana. Jastrząb Ględy rozbity przez lidera.

Sobota bez punktów w okręgówce, porażki piłkarzy Płomienia i Kormorana

Były momenty dobrej gry Płomienia Turznica na boisku w Grabowie w meczu z liderującym Constractem Lubawa. To nie wystarczyło na zdobycie punktów. Nie zapunktował też Kormoran Zwierzewo.

Filip „Chudy” Chełchowski dostał kolanem pod oko, ale i tak zdobył medal

W Grodzisku Mazowieckim rozegrane zostały 7. Mistrzostwa MMA Polska. Tradycyjnie na medal spisał się wyrastający w na chłopa Filip Chełchowski, który mimo urazów stanął na podium.

Kilkukilometrowy peleton pół tysiąca rowerzystów pojechał na Górę Dylewską

Na różnych modelach rowerów, w różnych strojach, w większości w kaskach, ale i bez. Uśmiechnięci rowerzyści w liczbie ponad pół tysiąca pojechali w 22. Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

W centrum Ostródy w godzinach szczytu strażacy „zapolowali” na sarnę

Na nietypową interwencję w piątek przed godziną 15 wezwani zostali strażacy. Dwa zastępy udały się na bezkrwawe łowy. W centrum miasta zauważona została młoda sarna. Strażacy złapali zwierzaka w siatkę.

Piąta szkoła w gminie Ostróda posiada nowoczesne boisko wielofunkcyjne

- Stwarzamy warunki do tego, żeby dzieci z naszej gminy mogły być kadrze Polski, a nie tylko o niej marzyć - powiedział Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda podczas otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Pietrzwałdzie.

Musisz przeczytać

Zwycięskie gole Jakubowskiego dla Tęczy, Gradys uratował LKS Tyrowo

Marcin Jakubowski show w doliczonym czasie gry meczu w Jegłowniku. Hat-trick i Tęcza pokonała Agat. W Bynowie LKS Tyrowo minimalnie lepszy od Kormorana. Jastrząb Ględy rozbity przez lidera.

Sobota bez punktów w okręgówce, porażki piłkarzy Płomienia i Kormorana

Były momenty dobrej gry Płomienia Turznica na boisku w Grabowie w meczu z liderującym Constractem Lubawa. To nie wystarczyło na zdobycie punktów. Nie zapunktował też Kormoran Zwierzewo.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie