SportKormoran pewnie wygrał w Radomnie, Tęcza i LKS Tyrowo...

Kormoran pewnie wygrał w Radomnie, Tęcza i LKS Tyrowo górą na wyjazdach

-

PIŁKA NOŻNA. W okręgówce ze zmiennym szczęście grały nasze zespoły. Wygrali piłkarze Kormorana Zwierzewo, a wysoko przegrał Płomień Turznica. Różnie było u naszych A-klasowiczów: dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki.

Marcin Kułak, bramkarz Kormorana Bynowo wpuścił dwa gole w meczu z Dębem Kadyny / Fot. Mariusz Gardecki

KLASA OKRĘGOWA

Ostatni w tabeli Radomniak Radomno był rywalem walczącego o pozostanie w grupie 2 klasy okręgowej Kormorana Zwierzewo. Zatem cel ekipy z gminy Ostróda w tym meczu mógł być jeden – zwycięstwo. Zwierzewianie jak zaplanowali, tak zrobili. Pojechali, zagrali i zwyciężyli. W przedostatniej ligowej kolejce sezonu 2022/23 akcenty strzeleckie rozłożyły się na kilku zawodników zespołu z gminy Ostróda. Bez zbędnych piłkarskich konwenansów piłkarze ze Zwierzewa już przed przerwą mocno zaakcentowali swoją piłkarską wyższość. Na przerwę schodzili przy prowadzeniu 3:0. Po zmianie stron spadła trochę koncentracja i jakość w Kormoranie. Goście mniej uważnie zagrali w obronie i dali sobie strzelić dwa gole. Ale taką samą liczbą trafień odpowiedzieli i wywieźli z Radomna trzy punkty.

Radomniak Radomno - Kormoran Zwierzewo 2:5
Bramki dla Kormorana: Konrad Rybicki, Tomasz Śnieżawski, Maciej Korgul, Dawid Sokołowski, Paweł Śnieżawski

O swoim wyczynie w 29. kolejce spotkań piłkarze z Płomienia Turznica zapewne jak najszybciej będą chcieli zapomnieć. Po pierwsze trener Paweł Oliwa znowu nieźle musiał szyć, by poskładać wyjściową jedenastkę na mecz wyjazdowy ze Startem Nidzica. Szkoleniowiec Płomienia sięgnął już nawet po dawno niewidzianego w koszulce zespołu z Turznicy Andrzeja Burcharta. Przypadkowo złożony skład szybko został zweryfikowany przez gospodarzy, którzy już do przerwy prowadzili 5:0. Na szczęście nidziczanie spuścili z tonu w drugich 45 minutach i do wcześniejszego dorobku dołożyli tylko jednego gola.

Start Nidzica - Płomień Turznica 6:0 (5:0)

KLASA A

Ekipa Tęczy po zwycięstwie w Powodowie wskoczyła na fotel lidera, było się z czego cieszyć / Fot. Archiwum

W grupie 2 klasy A wiosną mocno rozpychają się nasi rycerze wiosny czyli najlepsze ekipy – Tęcza Miłomłyn i LKS Tyrowo. Walczący o powrót do okręgówki Tęczowi (do rozstrzygnięcia niedzielnego meczu Warmiak Łukta – Wałsza Pieniężno) wskoczyli na fotel lidera. A to po sobotnim zwycięstwie z Pamą Powodowo. Podopieczni Piotra Zająca szybko zdobyli dwa gole, gospodarzom dwoma trafieniami przedstawił się Kacper Piekut i od tego momentu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Później na 3:0 podwyższył Jakub Błażewicz. Spotkanie na chwilę wymknęło się gościom spod kontroli, kiedy dali sobie strzelić jedną bramkę. Jednak szybko miłomłynianie wyhamowali gospodarzy. Jeszcze raz trafił Błażewicz i trzy punkty pojechały do Miłomłyna.

Pama Powodowo - Tęcza Miłomłyn 1:4
Bramki dla Tęczy: Kacper Piekut 2, Jakub Błażewicz 2
Uradowani piłkarze LKS Tyrowo po zwycięstwie z Syreną Młynary / Fot. Archiwum

LKS Tyrowo kroczy po jak najwyższą pozycję w lidze i jak największą liczbę zdobytych punktów w rundzie wiosennej. Kolejny zwycięski krok w tym kierunku podopieczni grającego trenera Łukasza Goździejewskiego zrobili w wyjazdowym spotkaniu z Syreną Młynary. Po pierwszych 45 minutach – widocznym tylko przez arbitra zagraniu ręką w szesnastce i rzucie karnym dla gospodarzy – LKS przegrywał 0:1. Na drugą połowę licznik strzelecki na dwa trafienia nastawił sobie najskuteczniejszy wśród tyrowian Mariusz Gradys. Skrzętnie zrealizował swój plan strzelecki na występ w Młynarach i piłkarze z gminy Ostróda odnieśli 12. ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Syrena Młynary - LKS Tyrowo 1:2
Bramki dla LKS Tyrowo: Mariusz Gradys 2

Nie taki Dąb z Kadyn straszny jak go malują. Doświadczyli tego piłkarze Kormorana Bynowo, którzy na własnym boisku zmierzyli się z czwartym zespołem grupy 2. Bynowianie stoczyli wyrównany z wyżej notowanym rywalem i przy odrobinie mogli nawet zgarnąć komplet punktów. Niestety nie udało się i trzeba było zadowolić się niewiele zmieniającym w układzie tabeli jednym punktem.

Kormoran Bynowo - Dąb Kadyny 2:2
Bramki dla Kormorana: Klaudiusz Osiecki i Jakub Brudziński

Na własnym boisku nie powiodło się piłkarzom Jastrzębia Ględy, którzy przegrali aż 1:4 z Pomowcem Gronowo Elbląskie. W grupie 4 nie udał się wypad do Lidzbarka ekipie Velu Dąbrówno. Dawid Szpejna i jego koledzy przegrali z lidzbarskim Welem aż 0:6.