RegionSztuka na wyciągnięcie ręki w niedzielę na placu pod...

Sztuka na wyciągnięcie ręki w niedzielę na placu pod Starostwem Powiatowym

-

OSTRÓDA. Bank Pekao S.A. zaprasza do zapoznania się z reprodukcjami prac wybitnych polskich artystów ze zbiorów bankowej kolekcji dzieł sztuki podczas wydarzenia: ,,Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”. Wystawa plenerowa w niedzielę, 10 września, na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie, w godzinach 13-18.

W niedzielę Bank Pekao S.A. zaprasza na wystawę plenerową na plac przed Starostwem Powiatowym / Fot. Archiwum organizatora

Bank Pekao S.A. wspiera działania mające na celu propagowanie polskiego dziedzictwa kulturowego i aktywnie angażuje się w inicjatywy i wydarzenia kulturalne promujące sztukę. Jedną z tego typu inicjatyw była wystawa dzieł sztuki ze zbiorów Pekao zatytułowana ,,Koloryt Rozmaitości’’. Można ją było zobaczyć w Pałacu Czapskich w Warszawie (siedziba Akademii Sztuk Pięknych) od kwietnia do czerwca bieżącego roku. Wydarzenie zgromadziło tysiące odwiedzających i zapoczątkowało serię mniejszych wystaw.

Cykl wystaw plenerowych rozpoczął się 12 sierpnia. Przez kilka kolejnych weekendów, miasta takie jak: Krasnystaw, Jasło, Jaszczew, Świętoniowa, Kolno, Grajewo, Głogów oraz Wielopole Skrzyńskie były stolicami plenerowymi wystaw Banku Pekao S.A.

Głównym celem pikników ze sztuką jest upowszechnianie dorobku artystycznego znanych polskich twórców, reprezentujących sztukę dawną i współczesną. Uczestnicy wydarzeń będą mieli okazję zobaczyć dzieła m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Jana Stanisławskiego, Zygmunta Waliszewskiego, Stefana Filipkiewicza czy Franciszka Maśluszczaka. Tematem wiodącym prezentowanych prac będzie „pejzaż”. 

– Bardzo się cieszę, że w Banku Pekao promujemy sztukę, a jedną z form tej promocji będą plenerowe wystawy zorganizowane w kilku polskich miastach. Na co dzień spotykamy się z mieszkańcami w oddziałach banku, natomiast pikniki ze sztuką, pozwolą na mniej formalny kontakt z klientami. Bank Pekao aktywnie angażuje się w liczne projekty i przedsięwzięcia wspierające polską kulturę i sztukę. Współpracujemy przy tym z instytucjami będącymi autorytetami w tej dziedzinie, jak np. Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, czy Muzeum Narodowym w Warszawie. Jako instytucja odpowiedzialna społecznie, staramy się przekazać i zaszczepić pasję do sztuki również klientom banku. Pikniki ze sztuką i wystawy plenerowe im towarzyszące są krokiem w tym kierunkumówi Marta Szygenda, Dyrektor Departamentu Marketingu w Banku Pekao S.A.

Możliwość zaznajomienia się z dziełami wybitnych polskich malarzy, to nie jedyna atrakcja pikników. Podczas wydarzeń zostanie wygospodarowana specjalna strefa dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mogli wraz z animatorami przygotować własną koszulkę bądź zrobić wakacyjny tatuaż. Niewątpliwą atrakcją, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, będzie wspólne zdobienie okazałej donicy, na której lokalni artyści namalują elementy charakterystyczne dla danej miejscowości.Przygotowana donica wraz z całorocznym nasadzeniem pozostanie ozdobą miasta na długo. Planowane jest również wydzielenie strefy relaksu z leżakami dla wszystkich, którzy będą chcieli wypocząć pośród otaczającej ich sztuki.

Polecamy niedzielny piknik ze sztuką, wystawę i plener malarski z żubrem / Fot. Archiwum organizatora

Po zakończeniu pikniku, zarówno mieszkańcy Ostródy, jak i turyści, będą mogli jeszcze przez kilka dni podziwiać wystawę w formie reprodukcji najwybitniejszych dzieł ze zbiorów Banku Pekao S.A.

Wszystkich, których zainteresuje zbiór dzieł sztuki Pekao, zapraszamy do odwiedzenia Wirtualnej Galerii Sztuki Banku Pekao S.A. W swoich zasobach bank posiada bowiem około 1200 dzieł sztuki. Składają się na nią prace klasyków, takich jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wojciech Kossak, Julian Fałat, Józef Mehoffer czy Zygmunt Waliszewski. W bogatym spektrum dzieł, znajdują się też prace takich artystów jak: Tadeusza Dominika, Franciszka Maśluszczaka, Henryka Ożóga czy Bożenny Biskupskiej. Zbiór bankowej kolekcji bogaty jest również w rzeźby oraz elementy sztuki użytkowej z XIX oraz XX wieku. W wirtualnej Galerii Sztuki znajdują się m.in. wysokiej jakości fotografie dzieł oraz opisy ich twórców. Do współpracy przy tworzeniu galerii online, zaproszeni zostali eksperci m.in. z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którzy swoim niekwestionowanym autorytetem wsparli działania podejmowane w ramach projektu.

Podczas pikników będzie można zobaczyć reprodukcje dzieł następujących artystów:

  1. Stanisław Wyspiański „Bratki”,
  2. Stanisław Kamocki „Pejzaż letni”,
  3. Jan Stanisławski „Pejzaż”,
  4. Zygmunt Waliszewski „Kopiec Kościuszki”,
  5. Julian Fałat „Pejzaż z zaprzęgiem”,
  6. Otto Gambert „Pejzaż górski”,
  7. Jan Nepomucen Głowacki „Pejzaż tatrzański (Giewont)”,
  8. Stefan Filipkiewicz „Rozewie”,
  9. Włodzimierz Nałęcz „Wieczorny obłok”,
  10. Wincenty Wodzinowski „Pejzaż letni”,
  11. Franciszek Maśluszczak „Drzewa”, „Park w Maciejewie”, „Prześwit w lesie”, „Las w Barlinku”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Strażacy ochotnicy z gminy Morąg w sobotę na stadionie powalczą o mistrzostwo

GMINA MORĄG. Stadion miejski przy ul. Żeromskiego w Morągu w sobotę będzie najbezpieczniejszym pod względem przeciwpożarowym miejscem w gminie. Tam odbędą się obchody Gminnego Dnia Strażaka, a chwilę później druhowie powalczą w zawodach sportowo-pożarniczych.

Piłkarska czerwcówka zaczęła się porażką Huraganu, w czwartek wygrał Grunwald

PIŁKA NOŻNA. Na boiskach w Morągu i we Frygnowie wystartował długi czerwcowy weekend z piłką regionalną. Zaległości z marca w klasie okręgowej nadrobił Huragan. Zaś po procesji w Boże Ciało z wyprzedzeniem o A-klasowe punkty walczył GKS Grunwald. Prezentujemy też rozkład jazdy na dalszą część czerwcówki.

Blisko 1,6 mln zł dla Ostródy, nowa sztuczna murawa „wyrośnie” przy 3 Maja

OSTRÓDA. Po 15 latach eksploatacji boczne boisko na stadionie miejskim doczeka się gruntownej modernizacji. W Ostródzie minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki przekazał informację o dofinansowaniu inwestycji kwotą blisko 1,6 mln zł. Dzięki temu na obiekcie przy ul. 3 Maja „wyrośnie” nowa sztuczna trawa.

Marcelina i Aleksander najlepiej zatańczyli na 30-lecie klubu Promenada

TANIEC SPORTOWY. Najlepsze figury wykręcili na parkiecie w Olecku tancerze ostródzkiego Klubu Tańca Sportowego Focus. Marcelina Tobolak i Aleksander Śnieżawski byli najlepsi w rywalizacji o Puchar Burmistrza Olecka.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Ostatni tydzień zapisów na 10. Ostródzki Półmaraton św. Jerzego, zapisujcie się

OSTRÓDA. Jubileuszowa, 10. edycja Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego zbliża się wielkimi krokami. Do startu pozostały niespełna trzy tygodnie, zapisy online wchodzą w ostatnią tygodniówkę. W środę rano na liście startowej było ponad 230 zawodników, czekamy na więcej.

Przed sezonem ruszą remonty Grunwaldzkiej w Ostródzie i Dworcowej w Morągu

POWIAT OSTRÓDZKI. Na dniach rozpoczną się przebudowy dróg dwóch ulic powiatowych w Ostródzie i Morągu. Od poniedziałku drogowcy pojawią się na ulicy Dworcowej w Morągu, zaś od środy zaczną kopać na Grunwaldzkiej w Ostródzie.

Musisz przeczytać

Strażacy ochotnicy z gminy Morąg w sobotę na stadionie powalczą o mistrzostwo

GMINA MORĄG. Stadion miejski przy ul. Żeromskiego w Morągu w sobotę będzie najbezpieczniejszym pod względem przeciwpożarowym miejscem w gminie. Tam odbędą się obchody Gminnego Dnia Strażaka, a chwilę później druhowie powalczą w zawodach sportowo-pożarniczych.

Piłkarska czerwcówka zaczęła się porażką Huraganu, w czwartek wygrał Grunwald

PIŁKA NOŻNA. Na boiskach w Morągu i we Frygnowie wystartował długi czerwcowy weekend z piłką regionalną. Zaległości z marca w klasie okręgowej nadrobił Huragan. Zaś po procesji w Boże Ciało z wyprzedzeniem o A-klasowe punkty walczył GKS Grunwald. Prezentujemy też rozkład jazdy na dalszą część czerwcówki.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie