RegionSztuka na wyciągnięcie ręki w niedzielę na placu pod...

Sztuka na wyciągnięcie ręki w niedzielę na placu pod Starostwem Powiatowym

-

- Reklama -

OSTRÓDA. Bank Pekao S.A. zaprasza do zapoznania się z reprodukcjami prac wybitnych polskich artystów ze zbiorów bankowej kolekcji dzieł sztuki podczas wydarzenia: ,,Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”. Wystawa plenerowa w niedzielę, 10 września, na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie, w godzinach 13-18.

W niedzielę Bank Pekao S.A. zaprasza na wystawę plenerową na plac przed Starostwem Powiatowym / Fot. Archiwum organizatora

Bank Pekao S.A. wspiera działania mające na celu propagowanie polskiego dziedzictwa kulturowego i aktywnie angażuje się w inicjatywy i wydarzenia kulturalne promujące sztukę. Jedną z tego typu inicjatyw była wystawa dzieł sztuki ze zbiorów Pekao zatytułowana ,,Koloryt Rozmaitości’’. Można ją było zobaczyć w Pałacu Czapskich w Warszawie (siedziba Akademii Sztuk Pięknych) od kwietnia do czerwca bieżącego roku. Wydarzenie zgromadziło tysiące odwiedzających i zapoczątkowało serię mniejszych wystaw.

Cykl wystaw plenerowych rozpoczął się 12 sierpnia. Przez kilka kolejnych weekendów, miasta takie jak: Krasnystaw, Jasło, Jaszczew, Świętoniowa, Kolno, Grajewo, Głogów oraz Wielopole Skrzyńskie były stolicami plenerowymi wystaw Banku Pekao S.A.

Głównym celem pikników ze sztuką jest upowszechnianie dorobku artystycznego znanych polskich twórców, reprezentujących sztukę dawną i współczesną. Uczestnicy wydarzeń będą mieli okazję zobaczyć dzieła m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Jana Stanisławskiego, Zygmunta Waliszewskiego, Stefana Filipkiewicza czy Franciszka Maśluszczaka. Tematem wiodącym prezentowanych prac będzie “pejzaż”. 

– Bardzo się cieszę, że w Banku Pekao promujemy sztukę, a jedną z form tej promocji będą plenerowe wystawy zorganizowane w kilku polskich miastach. Na co dzień spotykamy się z mieszkańcami w oddziałach banku, natomiast pikniki ze sztuką, pozwolą na mniej formalny kontakt z klientami. Bank Pekao aktywnie angażuje się w liczne projekty i przedsięwzięcia wspierające polską kulturę i sztukę. Współpracujemy przy tym z instytucjami będącymi autorytetami w tej dziedzinie, jak np. Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, czy Muzeum Narodowym w Warszawie. Jako instytucja odpowiedzialna społecznie, staramy się przekazać i zaszczepić pasję do sztuki również klientom banku. Pikniki ze sztuką i wystawy plenerowe im towarzyszące są krokiem w tym kierunkumówi Marta Szygenda, Dyrektor Departamentu Marketingu w Banku Pekao S.A.

Możliwość zaznajomienia się z dziełami wybitnych polskich malarzy, to nie jedyna atrakcja pikników. Podczas wydarzeń zostanie wygospodarowana specjalna strefa dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mogli wraz z animatorami przygotować własną koszulkę bądź zrobić wakacyjny tatuaż. Niewątpliwą atrakcją, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, będzie wspólne zdobienie okazałej donicy, na której lokalni artyści namalują elementy charakterystyczne dla danej miejscowości.Przygotowana donica wraz z całorocznym nasadzeniem pozostanie ozdobą miasta na długo. Planowane jest również wydzielenie strefy relaksu z leżakami dla wszystkich, którzy będą chcieli wypocząć pośród otaczającej ich sztuki.

Polecamy niedzielny piknik ze sztuką, wystawę i plener malarski z żubrem / Fot. Archiwum organizatora

Po zakończeniu pikniku, zarówno mieszkańcy Ostródy, jak i turyści, będą mogli jeszcze przez kilka dni podziwiać wystawę w formie reprodukcji najwybitniejszych dzieł ze zbiorów Banku Pekao S.A.

Wszystkich, których zainteresuje zbiór dzieł sztuki Pekao, zapraszamy do odwiedzenia Wirtualnej Galerii Sztuki Banku Pekao S.A. W swoich zasobach bank posiada bowiem około 1200 dzieł sztuki. Składają się na nią prace klasyków, takich jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wojciech Kossak, Julian Fałat, Józef Mehoffer czy Zygmunt Waliszewski. W bogatym spektrum dzieł, znajdują się też prace takich artystów jak: Tadeusza Dominika, Franciszka Maśluszczaka, Henryka Ożóga czy Bożenny Biskupskiej. Zbiór bankowej kolekcji bogaty jest również w rzeźby oraz elementy sztuki użytkowej z XIX oraz XX wieku. W wirtualnej Galerii Sztuki znajdują się m.in. wysokiej jakości fotografie dzieł oraz opisy ich twórców. Do współpracy przy tworzeniu galerii online, zaproszeni zostali eksperci m.in. z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którzy swoim niekwestionowanym autorytetem wsparli działania podejmowane w ramach projektu.

Podczas pikników będzie można zobaczyć reprodukcje dzieł następujących artystów:

 1. Stanisław Wyspiański “Bratki”,
 2. Stanisław Kamocki “Pejzaż letni”,
 3. Jan Stanisławski “Pejzaż”,
 4. Zygmunt Waliszewski “Kopiec Kościuszki”,
 5. Julian Fałat “Pejzaż z zaprzęgiem”,
 6. Otto Gambert “Pejzaż górski”,
 7. Jan Nepomucen Głowacki “Pejzaż tatrzański (Giewont)”,
 8. Stefan Filipkiewicz “Rozewie”,
 9. Włodzimierz Nałęcz “Wieczorny obłok”,
 10. Wincenty Wodzinowski “Pejzaż letni”,
 11. Franciszek Maśluszczak “Drzewa”, “Park w Maciejewie”, “Prześwit w lesie”, “Las w Barlinku”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

W niedzielę będzie Flaszka do zrobienia na Wzgórzach Dylewskich, początek o 13

GMINA OSTRÓDA. Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich w niedzielne popołudnie zaprasza na Flaszkę. Tak nazwali wiosenne sprzątanie okolicy, gdzie wśród zebranych odpadów dominują butelki po różnych trunkach.

Uczniowie z gminnych szkół mają dużą wiedzę o szlaku i meandrującej Drwęcy

GMINA OSTRÓDA. Rzeka Drwęca u swoich źródeł zawija się i meandruje otaczając urokliwe okolice gminy Ostróda. Uczniowie z gminnych szkół mieli okazję wykazać się wiedzą podczas konkursu "Szlakiem Drwęcy".

Wirginia Ezeobi z SP Szyldak finalistką konkursu Akademii Wiedzy o Prawie

GMINA OSTRÓDA. W Warszawie odbył się finał krajowy ogólnopolskiego konkursu - Akademia Wiedzy o Prawie. Jedną z finalistek była uczennica Szkoły Podstawowej w Szyldaku Wirginia Ezeobi.

Nowoczesna księgarnia ubogaci wnętrze Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

GMINA GRUNWALD. W Muzeum Bitwy pod Grunwaldem niezagospodarowana dotąd przestrzeń zostanie przekształcona w nowoczesną księgarnię. Będzie to miejsce spotkań miłośników historii, literatury i kultury.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kandydat z trybun dopingował kolegów z drużyny w meczu z Grunwaldem [FOTO]

TENIS STOŁOWY. Pojedynek Polkardu z Grunwaldem był wydarzeniem 23. kolejki spotkań ALTS w hali OCSiR. Zwycięzca mógł zrobić duży krok w kierunku drużynowego mistrzostwa Ostródy. Zrobili to pingpongiści Polkardu.

Młodzież nie wstydzi się pomagać, w gminnych szkołach wolontariusze są na TAK

GMINA OSTRÓDA. Do Szkoły Podstawowej w Lipowie przyjechali czołowi przedstawiciele wolontariatu. Tam wyłonieni zostali laureaci tegorocznej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Musisz przeczytać

W niedzielę będzie Flaszka do zrobienia na Wzgórzach Dylewskich, początek o 13

GMINA OSTRÓDA. Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich w niedzielne popołudnie zaprasza na Flaszkę. Tak nazwali wiosenne sprzątanie okolicy, gdzie wśród zebranych odpadów dominują butelki po różnych trunkach.

Uczniowie z gminnych szkół mają dużą wiedzę o szlaku i meandrującej Drwęcy

GMINA OSTRÓDA. Rzeka Drwęca u swoich źródeł zawija się i meandruje otaczając urokliwe okolice gminy Ostróda. Uczniowie z gminnych szkół mieli okazję wykazać się wiedzą podczas konkursu "Szlakiem Drwęcy".
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie