SportJesienna zadyszka LKS Tyrowo, Jastrząb lepszy od Agata, hat-trick...

Jesienna zadyszka LKS Tyrowo, Jastrząb lepszy od Agata, hat-trick Kostioka

-

PIŁKA NOŻNA. W klasie A na dłużej zablokowała się maszyna z Tyrowa. Piłkarze LKS przegrali drugi mecz z kolei. Pierwszy punkt zdobyła Warmiak Łukta. Na boiskach klasy B wygrały Iskra Smykówko i Żabianka Żabi Róg.

W B-klasowych derbach powiatu ostródzkiego Żabianka (czarne stroje) wygrała z GKS Małdyty / Fot. FB Żabianka Żabi Róg

W grupie 2 klasy A drugi mecz z kolei przegrał LKS Tyrowo. Niedawny lider nie pozbierał się po porażce w Miłakowie. Choć podczas meczu w trudnych warunkach pogodowych (wiejący wiatr) w Młynarach tyrowianie podjęli walkę z Syreną. Piłkarze z gminy Ostróda nie załamali się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy. Jeszcze przed przerwą po rzucie wolnym straty zmniejszył Konrad Manista. Tyrowianie z przytupem weszli w drugą część spotkania. Nie minęło pięć minut, a był remis 2:2 po trafieniu Radosława Gajewskiego. Jednak w Młynarach spory udział w tym co działo się na boisku miał wiatr. A ten był sprzyjający dla gospodarzy, do których należało ostatnie słowo. Syrena strzeliła trzeciego gola i dowiozła korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Syrena Młynary - LKS Tyrowo 3:2 (2:1)
Bramki dla LKS Tyrowo: K. Manista, R. Gajewski

Piątego z kolei zwycięstwa nie odnieśli piłkarze z Miłakowa. Zawodnicy MKS byli jednak świadomi co ich czeka, bo w Gronowie Elbląskim jeszcze w tym sezonie nikt nie wygrał. Tymczasem spotkanie dobrze rozpoczęli miłakowianie, ponieważ od 12. min prowadzili po trafieniu Tomasza Segina. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu i ten wynik utrzymał się do końca spotkania pod Elblągiem.

Pomowiec Gronowo Elbląskie - MKS Miłakowo 1:1 (1:1)
Gol dla MKS: T. Segin

W niespełna 120 sekund rozstrzygnęły się losy spotkania w Jegłowniku, gdzie miejscowy Agat zmierzył się z Jastrzębiem Ględy. Na pograniczu województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego piłkarze z gminy Łukta sprawę na swoją korzyść załatwili w dwie minuty tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W 47. min wynik otworzył Adrian Lindof, a w 49. gospodarzy “poprawił” Patryk Pydyn. Dzięki tym dwóm trafieniom Jastrzębie wywalczyły komplet punktów.

Agat Jegłownik - Jastrząb Ględy 0:2 (0:0)
Gole: A. Lindof, P. Pydyn

Inne wyniki w klasie A: Błękitni Orneta – Kormoran Bynowo 9:0, Warmiak Łukta – Dąb Kadyny 3:3, GKS Gietrzwałd/Unieszewo – Grunwald Gierzwałd 2:0.

Na B-klasowym froncie ognia dała Iskra Smykówko. Niedawni liderzy grupy 2 pokonali Granicę w Zagajach. Zawodnicy z gminy Ostróda zrobili to w rewelacyjnym stylu, bo strzelili aż sześć goli. Spory był w tym udział Marcina Kostioka, który ustrzelił w Zagajach hat-trick. Iskra zagrała na zero z tyłu i utrzymała trzypunktową stratę do Zamka Szymbark.

Granica Zagaje - Iskra Smykówko 0:6 (0:3)
Bramki: Kostiok 3, Witt, Cieszyński, Piejdak

Derby powiatu ostródzkiego rozegrane zostały na boisku “Fabryka” w Żabim Rogu. Tam Żabianka podejmowała GKS Małdyty. Dobrze zaczęli gości, którzy strzelili bramkę po trafieniu Marcela Motyckiego. Odpowiedź gospodarzy była mocniejsza, bo Żabianka zdobyła dwa gole, które dały jej triumf z w derbowym starciu.

Żabianka Żabi Róg - GKS Małdyty 2:1
Bramki: Adrian Parzych, Kamil Kurowski - Żabianka; Marcel Motycki - GKS.

Inne wyniki w klasie B: Mewa Smykowo – Zamek Szymbark 0:1, Zagłada Lisów – Góra Idzbark 2:0, Grunwald II Gierzwałd – Torpeda Rożental 0:3.