RegionProgram Klub 2023 to duże wsparcie dla małych klubów...

Program Klub 2023 to duże wsparcie dla małych klubów takich jak Nolet

-

- Reklama -

ROZMOWA. Drugi raz skorzystaliśmy z dofinansowania Programu Klub i przygotowujemy się do tego by aplikować do kolejnej edycji – mówi Marcin Zmiarowski, trener unihokeja w Nolecie Żabi Róg, którego klub skorzystał z Rządowego Programu Klub 2023.

Dofinansowanie z Programu Klub pozwala na sfinansowanie pracy trenerów – mówi Marcin Zmiarowski, trener Noletu / Fot. Archiwum Nolet

– Złożony przez Nolet wniosek o przystąpienie do Programu Klub 2023 został pozytywnie rozpatrzony jako jeden z pierwszych w województwie. Dlaczego dopiero drugi raz klub z Żabiego Rogu skorzystał z dofinansowania?

– Wcześniej kiedy aplikowaliśmy i zostaliśmy zakwalifikowani do programu było to jeszcze przed pandemią Covid 19. Po koronawirusie wszystko się posypało i nie wiedzieliśmy czy w ogóle utrzymamy się na rynku. W naszych unihokejowych realiach sporo klubów zawiesiło swoją działalność, nie było z kim grać i rywalizować. Na szczęście wszystko po kilku latach zaczęło wracać normy. Reaktywowaliśmy Nolet, ponownie utworzyliśmy grupy sportowe. Prowadzimy zajęcia w trzech kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców, w sumie sześć zespołów. Wróciliśmy też do rywalizacji i zaczęliśmy rozglądać się za dodatkowymi pieniędzmi. Złożyliśmy wniosek konkursowy do Programu Klub 2023 i zostaliśmy pozytywnie zweryfikowani przez Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS, które jest operatorem programu na Warmii i Mazurach. Te środki pozwoliły na sfinansowanie pracy trenerów na normalnych warunkach.

– Nolet z Programu Klub 2023 został dofinansowany kwotą aż 15 tysięcy złotych. Czemu dostaliście aż tak dużo?

– Złożyliśmy wniosek jak klub dwusekcyjny, ponieważ obok sekcji unihokeja mamy też drużynę piłki nożnej. W sumie pracujemy z grupą ponad sześćdziesięciu dzieciaków. W środowisku wiejskim jak Żabi Róg, gdzie trudno pozyskać sponsorów, a finansowanie z samorządu jest niewystarczające taki zastrzyk pieniędzy robi robotę.

W Nolecie trenuje ponad 60 zawodników / Fot. Archiwum Nolet

– Na co przeznaczyliście dofinansowanie z Programu Klub 2023?

– Zgodnie z wnioskiem głównie na wynagrodzenia szkoleniowców. Dzięki temu możemy spokojnie pracować na odbudową unihokeja, który w Żabim Rogu omal nie zginął z unihokejowej mapy Polski. A przecież warto przypomnieć, że przed laty drużyny Noletu zdobywały medale mistrzostw kraju, mieliśmy reprezentantów Polski i z powodzeniem występowaliśmy w turniejach mistrzostw Europy i świata. Korzystając między innymi z dofinansowania Programu Klub chcemy wrócić do unihokeja przez duże U w Żabim Rogu.

– Czy Nolet stanie do konkursu w Programie Klub 2024?

– Na razie musimy ogarnąć dokumentację i rozliczyć Program Klub 2023. Ale jeżeli będzie taka możliwość to już jesteśmy gotowi do składania wniosków do kolejnej edycji tego projektu. Polecam to też trenerom i działaczom z innych klubów sportowych z różnych dyscyplin w regionie. Trzeba trochę czasu poświęcić na wypełnienie wniosku, ale warto. Zresztą w razie jakichkolwiek problemów pomocą służy Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS, które jest operatorem tego programu. Te pieniądze trafiają do klubów i ludzi, którzy naprawdę potrzebują takiego wsparcia.

Rządowy Program Klub edycja 2023 którego operatorem w województwie jest Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe wspiera finansowo małe i średnie kluby sportowe w zakresie: wynagrodzeń kadry szkoleniowej, zakupu sprzętu oraz organizacji obozów sportowych. 
Program jest dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS zaprasza na konferencję „Sport na Warmii i Mazurach historia i teraźniejszość”. Odbędzie się w sobotę 16 grudnia w Hotelu Park w Olsztynie. Podczas konferencji podsumowana zostanie realizacja Rządowego Programu KLUB Edycja 2023/24 w województwie warmińsko-mazurskim. Szczegółowe informacje (czytaj TUTAJ).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Wirginia Ezeobi z SP Szyldak finalistką konkursu Akademii Wiedzy o Prawie

GMINA OSTRÓDA. W Warszawie odbył się finał krajowy ogólnopolskiego konkursu - Akademia Wiedzy o Prawie. Jedną z finalistek była uczennica Szkoły Podstawowej w Szyldaku Wirginia Ezeobi.

Nowoczesna księgarnia ubogaci wnętrze Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

GMINA GRUNWALD. W Muzeum Bitwy pod Grunwaldem niezagospodarowana dotąd przestrzeń zostanie przekształcona w nowoczesną księgarnię. Będzie to miejsce spotkań miłośników historii, literatury i kultury.

Kandydat z trybun dopingował kolegów z drużyny w meczu z Grunwaldem [FOTO]

TENIS STOŁOWY. Pojedynek Polkardu z Grunwaldem był wydarzeniem 23. kolejki spotkań ALTS w hali OCSiR. Zwycięzca mógł zrobić duży krok w kierunku drużynowego mistrzostwa Ostródy. Zrobili to pingpongiści Polkardu.

Młodzież nie wstydzi się pomagać, w gminnych szkołach wolontariusze są na TAK

GMINA OSTRÓDA. Do Szkoły Podstawowej w Lipowie przyjechali czołowi przedstawiciele wolontariatu. Tam wyłonieni zostali laureaci tegorocznej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Młodzicy Energi-Morliny zdobyli siedem medali podczas mistrzostw województwa

TENIS STOŁOWY. Dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale. To dorobek pingpongistów Energi-Morliny Ostróda z mistrzostw Warmii i Mazur młodzików w Olsztynie. W zawodach wystartowało 17 ostródzian.

Dwudniowa zbiórka zużytych opon, za darmo można pozbyć się tych odpadów

GMINA ŁUKTA. W środę i czwartek na boisku gminnym w Łukcie mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie pozbyć się zużytych opon samochodowych. Z jednego gospodarstwa domowego można oddać osiem opon.

Musisz przeczytać

Wirginia Ezeobi z SP Szyldak finalistką konkursu Akademii Wiedzy o Prawie

GMINA OSTRÓDA. W Warszawie odbył się finał krajowy ogólnopolskiego konkursu - Akademia Wiedzy o Prawie. Jedną z finalistek była uczennica Szkoły Podstawowej w Szyldaku Wirginia Ezeobi.

Nowoczesna księgarnia ubogaci wnętrze Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

GMINA GRUNWALD. W Muzeum Bitwy pod Grunwaldem niezagospodarowana dotąd przestrzeń zostanie przekształcona w nowoczesną księgarnię. Będzie to miejsce spotkań miłośników historii, literatury i kultury.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie