RegionNa uszka z farszem rybnym i inne wigilijne wiktuały...

Na uszka z farszem rybnym i inne wigilijne wiktuały zapraszamy do Durąga [FOTO]

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Nieprzypadkowo gospodynie z KGW Durąg były nagradzane w krajowych konkursach kulinarnych. Dowód tego dały podczas sołeckiego spotkania opłatkowego, na które przygotowały mistrzowskie wigilijne wiktuały.

Z mieszkańcami Durąga opłatkiem przełamali się samorządowcy Bogdan Bartnicki (z prawej) i Bogusław Fijas (obok) / Fot. Marcin Tchórz

Dobre tradycje warto kultywować, a do takich należą spotkania opłatkowe w poszczególnych sołectwach. Organizację rzeczonych ułatwiają wyremontowane m.in. ze środków unijnych świetlice wiejskie, bo raz na jakiś czas jest gdzie się spotkać. Przedstawiciele samorządu – wójt gminy Ostróda Bogusław Fjas i członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bogdan Bartnicki – proboszcz parafii w Durągu oraz przedstawiciel Lasów Państwowych przybyli na spotkanie opłatkowe do durąskiej świetlicy wiejskiej

Tam w kuchni na wyżyny swoich kulinarnych umiejętności wspięły się nagradzane w wielu ogólnopolskich konkursach gospodynie z KGW Durąg. Jeżeli ktoś jeszcze nie próbował uszek z farszem rybnym to koniecznie musi odwiedzić kuchnię, w której dominatorkami są pani Magda i pozostałe gospodynie. Ich barszcz, pierogi z kapustą i grzybami, krokiety oraz śledzie w kilku odsłonach, po prostu niebo w gębie.

Mieszkańcy sołectwa Durąg na spotkanie opłatkowe przyszli do świetlicy wiejskiej / Fot. Marcin Tchórz

Zanim jednak goście zasiedli do stołu wysłuchali życzeń. – Zdrowia i zgody życzę wszystkim, przed nami ciekawy rok, który przyniesie też wiele dobrych zmian w życiu mieszkańców Durąg, ponieważ będziemy finalizować ważne inwestycje dla między innymi tej miejscowości – powiedział Bogusław Fijas.

– Dla mnie wizyta w Durągu to po trosze podróż sentymentalna, ponieważ dawno temu mieszkałem tutaj kilka lat – powiedział Bogdan Bartnicki, wicemarszałek Warmii i Mazur. – Dobrych i zdrowych świąt życzę mieszkańcom tej wsi i całej gminy Ostróda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie