EkologiaChoinki powoli "wyrastają" przy śmietnikach, ale szybko mają stamtąd...

Choinki powoli “wyrastają” przy śmietnikach, ale szybko mają stamtąd zniknąć

-

- Reklama -

EKOLOGIA. Boże Narodzenie już dawno za nami, zatem na podwórkowych śmietnikach można zobaczyć coraz więcej choinek. Starych drzewek “wyrosło” sporo na podwórkach, ale szybko mają być wywiezione.

Mimo że zima w pełni, to w ostatnich dniach “zazieleniło się” przy śmietnikach / Fot. Marcin Tchórz

Problem o tej porze co roku “wyrasta” przy podwórkowych instalacjach do składowania odpadów komunalnych. Po święcie Trzech Króli zielony symbol Bożego Narodzenia staję się domach niepotrzebny i choinki trafiają na śmietniki lub w ich okolice. Informujemy zatem, że świątecznych drzewek nie należy po prostu wrzucić do pojemników na odpady. Ze względu na swój rozmiar oraz na to, że są biodegradowalne, podlegają one selektywnej zbiórce odpadów. W blokach i przy budynkach wielorodzinnych choinki należy wystawiać przed wiatami śmietnikowymi oczywiście o ile takowe są.

Jeszcze w ubiegłym roku na terenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego “Czyste Środowisko” odbiór choinek nie był usankcjonowany umową z firmami odbierającymi odpady komunalne. Punktu tego brakowało w umowach przetargowych i na potrzeby wywozu choinek trzeba było organizować specjalne działania w porozumieniu z operatorami.

To się już skończyło i zgodnie z nową umową z operatorami zawartą pod koniec 2023 roku mają oni obowiązek odbierać choinki. Będą zabierane w styczniu i lutym, zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów biodegradowalnych (zielonych).

Harmonogramy odbioru odpadów dostępne są TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie