SportSzczypiorniści Jedynki KODO Morąg pożegnali się z ORLEN Pucharem...

Szczypiorniści Jedynki KODO Morąg pożegnali się z ORLEN Pucharem Polski

-

PIŁKA RĘCZNA. W morąskim “kotle Jedynki” najlepsi pierwszoligowi kibice nie wystraszyli zawodników Zeptera KPR Legionowo. Zespół z ORLEN Superligi wyeliminował Jedynkę KODO Morąg z rozgrywek ORLEN Pucharu Polski.

Bramkarze Jedynki KODO Morąg przeszli solidny test w meczu z Zepterem KPR Legionowo / Fot. Julka Grunwald Photography

Wynik po pierwszej części spotkania pucharowego dawał licznie zgromadzonym w “kotle Jedynki” kibicom morąskiego zespołu nadzieje na sprawienie niespodzianki. Podopieczni Krzysztofa Farjaszewskiego wspięli się na wyżyny sowich możliwości i przez 30 minut toczyli wyrównany pojedynek z superligowcami z Mazowsza. Na przerwę morążanie schodzili z zaledwie dwubramkową stratą. Wynik 15:17 dawał nadzieje na uzyskanie korzystnego wyniku.

Nic z tych rzeczy. Po zmianie stron szczypiorniści morąskiej Jedynki KODO nie dotrzymali kroku wyżej notowanym rywalom z Legionowa. W iście ekspresowym tempie pociąg o nazwie Zepter KPR odjechał ze stacji Morąg. Gospodarze gaśli z każdą upływającą minutą środowego pojedynku, natomiast zespół z ORLEN Superligi podkręcał śrubę. W efekcie drugą połowę legionowianie wygrali aż 20:10 i wywalczyli awans do 3. rundy rozgrywek ORLEN Pucharu Polski.

Jedynka KODO Morąg – Zepter KPR Legionowo 25:37 (15:17)