SportKulpa wyeliminował ostródzian z 3. GP Polski, Michał Małachowski...

Kulpa wyeliminował ostródzian z 3. GP Polski, Michał Małachowski był w czwórce

-

TENIS STOŁOWY. Trzej zawodnicy Energa-Morliny Ostróda w czołowej dwunastce zakończyli turniej 3. Grand Prix Polski seniorów w Drzonkowie. Najlepiej spośród ostródzian spisał się Michał Małachowski, był w TOP 4 turnieju.

Michał Małachowski turniej 3. GPP seniorów zakończył na miejscach 3.-4. / Fot. Archiwum organizatora

Turniej rozgrywany w ośrodku przygotowań olimpijskich pod Zieloną Górą był ostatnią możliwością wywalczenia punktów potrzebnych do uzyskania kwalifikacji na Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów. Dobrze tę szansę wykorzystali pingpongiści ostródzkiej Energi-Morliny, którzy podczas 3. GP Polski w Drzonkowie rozegrali dobre zawody. Ostródzka ekipa prowadzona przez trenera Tomasza Sposoba w komplecie zameldowała się w turnieju głównym.

Najwcześniej z zawodami pod Zieloną Górą pożegnał się Łukasz Sokołowski. “Sokół” swój występ zakończył w przedziale miejsc 9.-12. Jeden szczebel wyżej (miejsca 5.-8) w turniejowej drabince sklasyfikowany został Kuba Kwapiś. “Kwapa” w ćwierćfinale trafił na późniejszego finalistę 3. GP Polski Konrada Kulpę. Zawodnik Energi-Manekina Toruń nie dał pograć Kwapisiowi, pokonując ostródzianina 4:0.

W kolejnej fazie rywalizacji torunianin trafił na Michała Małachowskiego, który wcześniej z turnieju “wyrzucił” Patryka Lewandowskiego (Dekorglass Działdowo), a później Alana Kulczyckiego (Dojlidy Białystok). Niestety Kupla był w tych zawodach przeszkodą nie do przejścia dla ostródzian. W półfinale Małachowski wygrał tylko jednego seta i musiał uznać wyższość zawodnika toruńskiej Energi-Manekina. Kulpa wygrał 4:1, a w finale przegrał z Markiem Badowski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).