SportBez kimon, ale na medal, a właściwie trzy, tyle...

Bez kimon, ale na medal, a właściwie trzy, tyle razy ostródzianie stawali na podium

-

- Reklama -

BJJ. Mamy dobre wieści dla sympatyków sportów walki. Dotarły one z Poznania, gdzie podczas mistrzostw Polski No-Gi w Brazylijskim Jiu Jitsu (BJJ) ostródzianie wywalczyli trzy miejsca medalowe. Brawo!

Podczas mistrzostw Polski w Poznaniu ostródzcy fighterzy zdobyli trzy medale / Fot. Archiwum

No-Gi to formuła, w której zawodnicy rywalizują bez kimon, a raczej karateg, ponieważ ta pierwsza odzież była bardziej charakterystyczna dla pewnej grupy kobiet w Japonii. Tak czy siak rzeczonej formule świetnie poradzili sobie fighterzy z Ostródy. Nasi lokalni specjaliści od BJJ na turnieju w Poznaniu byli wyróżniającą się grupą wśród ponad 2 tysięcy uczestników. Przynajmniej było to widoczne w klasyfikacji medalowej, ponieważ aż trzej ostródzcy zawodnicy Brazylijskiego Jiu Jitsu stanęli na podium.

Ze złotym medalem do Ostródy wrócił Marcin Kasprowicz, który wśród tzw. białych pasów w kategorii Master 1 (85,5 kg) nie miał sobie równych w stolicy Wielkopolski. Również wśród białych pasów, ale w kategorii junior (61,5 kg) po wicemistrzostwo Polski sięgnął Krzysztof Fafiński. Dopiero w finale przegrał i ostatecznie wicemistrzem Polski został, startujący wśród czarnych pasów w kategorii Master 2 (79,5 kg) Michał Wiśniewski.

Poza medalistami w Poznaniu wystartowali też Alicja Piotrowska i Olivier Stankiewicz.

W stolicy Wielkopolski o medale walczyło ponad 2 tysiące zawodników / Fot. Archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie