RegionPowrót z przytupem, Michał Kolaj drugi w scrabblowym turnieju...

Powrót z przytupem, Michał Kolaj drugi w scrabblowym turnieju w Redzie

-

OSTRÓDA-REDA. Przez niektórych określane mianem gierek słownych. Scrabble, gra w układanie słów, ma mocnych przedstawicieli w Ostródzie. Na turnieju w Redzie 2. miejsce zajął Michał Kolaj.

Michał Kolaj, zajął 2. miejsce na turnieju scrabblowym w Redzie / Fot. Archiwum

Dla wtajemniczonych “JaloK” (czytane od tyłu wyjaśni wszystko), scrabblista z Ostródy Michał Kolaj – zbieżność nazwisk nieprzypadkowa, to syn Pitera Kolaja, organizatora Ostróda Reggae Festiwal – po kilku latach przerwy z przytupem wrócił na turnieje scrabblowe. Ostródzianin w rozgrywanych w ten weekend ogólnopolskich Mistrzostwach Redy zajął 2. miejsce.

Przypomnijmy, scrabble to najpopularniejsza gra słowna na świecie, w której dwóch zawodników wykłada na specjalnej planszy naprzemiennie słowa, zdobywając przy tym punkty. W polskim rankingu sklasyfikowanych jest kilkuset zawodników. Przed kilkoma laty ostródzianie byli jedną z wiodących sił na scrabblowej mapie Polski (z Kolajem występował i rywalizował m.in. Rafał Dąbrowski). Regularnie zdobywali tytuły w kategoriach młodzieżowych, byli też brązowymi medalistami klubowych mistrzostw Polski.

Po kilku latach posuchy jeśli chodzi o sukcesy, w niedzielę w Redzie Michał Kolaj stanął na drugim stopniu podium. Do wygranej zabrakło naprawdę niewiele, bo zarówno Kolaj jak i zwycięzca, Rafał Lenartowski z Trójmiasta, mieli po 12 grach 10 wygranych i 2 porażki. To drugie podium Kolaja w zawodach tej rangi osiągnięte po… 12 latach. Poprzednio zajął również 2. miejsce w 2010 roku w ogólnopolskim turnieju w Szczecinie.

W weekendowych zawodach rozegranych w Redzie wzięło udział blisko 80 zawodników z całego kraju.