SportBez przełomu nawet u siebie, siatkarze SMS Ostróda bez...

Bez przełomu nawet u siebie, siatkarze SMS Ostróda bez awansu do półfinału MP

-

SIATKÓWKA. Nawet własny parkiet nie pomógł siatkarzom SMS Ostróda awansować do półfinałów mistrzostw Polski młodzików. W hali OCSiR wszystkich ograła Enea Energetyk Poznań, gospodarze byli trzeci.

Młodzicy SMS Ostróda ćwierćfinał mistrzostw Polski zakończyli na 3. miejscu / Fot. Archiwum organizatora

Pęknie przygotowana na turniej ćwierćfinałowy MP młodzików hala Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego nie pozbyła się jedynie drażniącego smrodu. Do tego szybko przywykli młodzi siatkarze z Warszawy, Poznania i Gorlic. Wrażenia może jedynie nie robił on na zwyczajnych do tego klimatu gospodarzach. Specyficzny zapach unoszący się w dawnej hali MOS może na początku dał się we znaki młodzikom Enea Energetyk Poznań, ponieważ pierwszego seta w turnieju dość gładko, bo do 18, przegrali z ekipą ostródzkiej SMS. Później jednak siatkarze ze stolicy Pyrlandii złapali drugi oddech i wyrównali stan rywalizacji. Na moment przytkało ich w tie-breaku, ale ten też wygrali na przewagi. SMS Ostróda – Enea Energetyk Poznań 1:2 (18, -21, -15).

Drugi rywal na – MKS MDK Warszawa – grał w hali OCSiR już drugi mecz i okrzepł w trudnym ostródzkim klimacie. Młodzicy ze stolicy w dwóch setach gładko uporali się z podopiecznymi Jakuba Michalaka. W żadnym nie dali gospodarzom zdobyć więcej niż 20 punktów. SMS Ostróda – MKS MDK Warszawa 0:2 (-18, -20). Trzeci mecz nie znaczył nic poza tym, że zwycięzca zajmie 3. miejsce, które nie dawało awansu do turnieju półfinałowego. Na zakończenie rywalizacji w Ostródzie młodzicy ostródzkiej SMS wygrali 2:0 (22, 16) z GKPS Gorlice. Awans z ćwierćfinału w hali OCSiR uzyskali zwycięzcy Enea Energetyk i wicemistrzowie z MKS MDK Warszawa.