EkologiaWędkarze nad Jeziorem Drwęckim posprzątali śmieci po innych wędkarzach

Wędkarze nad Jeziorem Drwęckim posprzątali śmieci po innych wędkarzach

-

- Reklama -

OSTRÓDA. Kilkanaście worów różnych odpadów – głównie pustych butelek – zebrało 12 wędkarzy z OTW. Grupka sprzątająca uporządkowała dwustumetrowy odcinek dawnego nasypu do żelaznego mostu kolejowego nad Jez. Drwęckim.

Odpady zebrane przez wędkarzy nad Jeziorem Drwęckim zapełniły kilkanaście wielkich worków / Fot. Marcin Tchórz

Wędkarze z Ostródzkiego Towarzystwa Wędkarskiego starają się dbać o miejsca, w których wędkują. Często odwiedzanym przez zrzeszonych i niezrzeszonych w OTW jest nabrzeże Jeziora Drwęckiego niedaleko dawnego mostu kolejowego. Tam po obu stronach nasypu kolejowego codziennie można spotkać wielu wędkarzy spławikarzy i tych łowiący z gruntu.

Niestety zdarza się, że miłośnicy wędkarstwa przynoszą z sobą pełne butelki szklane i plastikowe różnych napojów. Opróżniają je i pustych już nie mają jak zabrać. Podobnie jest z workami po zanętach i pudełkami, w których wcześniej znajdowały się różne żywe przynęty. Takich odpadów do weekendu bez liku walało się przy nasypie. Wędkarze OTW – najmłodszy miał 57 lat – skrzyknęli się i w dwunastu zrobili tam porządek.

– Zebraliśmy kilkanaście wielkich worków śmieci, niestety były to głównie puste butelki i, przykro to mówić, śmieci wędkarskie – powiedział Andrzej Nykiel, prezes OTW. – Smutne to, bo pełne butelki niesie się na łowisko, a pustą ciężko jest zabrać z sobą z powrotem.

Wędkarze o swoim nietypowym weekendowym “połowie” odpadów poinformowali przewodniczącego Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego “Czyste Środowisko” Bogusława Fijasa. Poprosili o odebranie zebranych śmieci. – Bardzo dziękujemy wędkarzom za zrobienie porządku nad Jeziorem Drwęckim, jak najszybciej poproszę operatora, żeby worki zostały stamtąd sprzątnięte – powiedział Bogusław Fijas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie