EkologiaOpony dawno "wytoczyły się" pod miejskie śmietniki i nikt...

Opony dawno “wytoczyły się” pod miejskie śmietniki i nikt ich nie zbiera

-

- Reklama -

OSTRÓDA. Sezon zmiany opon już dawno za nami, tymczasem sporo zużytych zimówek, a także letnich leży pod miejskimi śmietnikami. Operator zgłasza gotowość do sprzątnięcia, ale musi mu ktoś to zlecić i zapłacić za tę usługę.

Przy śmietniku na ul. Piastowskiej nie brakuje starych zużytych opon / Fot. Internauta

Problem wraca po każdej zimie, a raczej sezonie na zmianę opon. Wiosną pod śmietnikami pojawiają się komplety zużytych opon. Mimo że mieszkaniec Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego “Czyste Środowisko” może raz w roku – o ile płaci za odbiór odpadów – bezpłatnie oddać komplet zużytych zimowych i letnich opon do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), to niestety trafiają one pod miejskie śmietniki. Informujemy zatem, że najbliższy PSZOK znajduje się na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie i tam można bezpłatnie oddać zużyte opony.

Pisaliśmy o tym przed rokiem i po naszej interwencji firma KOMA, zajmująca się gospodarowaniem odpadów na terenie Ostródy zebrała opony, które leżały w różnych miejscach miasta po wiatami śmietnikowym. Teraz operator też jest gotowy do sprzątnięcia zużytych opon, jednak firma musi na taką usługę otrzymać zlecenie od właściciela terenu. Póki co w ostródzkim ratuszu, gdzie urzęduje aż trzech burmistrzów, problem opon pod śmietnikami i czystości na ulicach miasta jakby nie istniał.

Na stare opony można natknąć się pod wieloma ostródzkimi śmietnikami / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie