EkologiaDwudniowa zbiórka zużytych opon, za darmo można pozbyć się...

Dwudniowa zbiórka zużytych opon, za darmo można pozbyć się tych odpadów

-

- Reklama -

GMINA ŁUKTA. W środę i czwartek na boisku gminnym w Łukcie mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie pozbyć się zużytych opon samochodowych. Z jednego gospodarstwa domowego można oddać osiem opon.

W środę i czwartek w Łukcie mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać zużyte opony samochodowe / Fot. Archiwum UG w Łukcie

Gmina Łukta na terenie powiatu ostródzkiego jest pierwszą, w której prowadzona jest taka akcja. Organizatorem działań proekologicznych wespół z samorządem gminnym jest Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego “Czyste Środowisko”.

Bezpłatna zbiórka opon zaplanowana została na dwa dni (17 i 18 kwietnia) i prowadzona jest na terenie boiska gminnego. Kontener na zużyte opony stoi w pobliżu amfiteatru.

– Zbierany są opony samochodowe z pojazdów o masie do 3,5 tony – powiedział Przemysław Perraud, wiceprzewodniczący ZG RiO “Czyste Środowisko”. – Jednym z warunków na bezpłatne pozbycie się zużytych opon jest niezaleganie z opatami za wywóz odpadów komunalnych. Na miejscu jest do wypełnienia deklaracja, na której oddający opony oświadcza, że opony pochodzą z nieruchomości zamieszkiwanej przez osobę pozbywającej się tych odpadów.

Maksymalnie dla jednej nieruchomości mogą to być dwa komplety – letnie i zimowe – opon rocznie.

W środę (17 kwietnia) i czwartek (18 kwietnia) zbiórka zużytych opon prowadzona jest w godzinach 7-12.

Oświadczenie do wydrukowania i wypełnienia dostępne TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie