EdukacjaMłodzież nie wstydzi się pomagać, w gminnych szkołach wolontariusze...

Młodzież nie wstydzi się pomagać, w gminnych szkołach wolontariusze są na TAK

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Do Szkoły Podstawowej w Lipowie przyjechali czołowi przedstawiciele wolontariatu. Tam wyłonieni zostali laureaci tegorocznej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”.

Gminne wolontariuszki Michalina Jabłońska (z lewej) i Weronika Spychała / Fot. Marcin Tchórz

Szósty raz młodzi ludzie uczący się w szkołach podstawowych na terenie ostródzkiej gminy spotkali się na dorocznej gali, podsumowującej ich działalność wolontariacką. Młodzi mieszkańcy gminy Ostróda poza codziennymi obowiązkami szkolnymi zajmują się wolontariatem. W różny sposób pomagają ludziom i zwierzętom w potrzebie. Robią to bezpośrednio udzielając pomocy na wiele sposobów, propagują też zachowania o postawy wolontariackie. Angażują się w różne działania prewencyjne. W skrócie: pomagają jak potrafią i za to im wszystkim wielkie dzięki.

Występ smurfów z grupy przedszkolnej SP Lipowo był rewelacyjny / Fot. Marcin Tchórz

Podczas Gali 6. edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych” Gminy Ostróda w Lipowie przedstawiciele władz samorządowych wyłonili laureatów i podziękowali młodym wolontariuszom. W kategorii grupowej specjalne podziękowania za swoją działalność na rzecz innych odebrali uczniowie ze szkół w Samborowie, Tyrowie i Durągu.

Zastępca wójta gminy Ostróda Grzegorz Kastrau oraz członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bogdan Bartnicki nagrodzili też wolontariuszki, które indywidualnie wykonały wiele na rzecz potrzebujących. Wyróżnienia otrzymały Michalina Jabłońska z SP Lipowo i Weronika Spychała(SP Durąg) oraz za udział podziękowania odebrała Magdalena Car (SP Durąg).

W kategorii grupowej wyróżnieni zostali wolontariusze z trzech szkół / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie