RegionNowoczesna księgarnia ubogaci wnętrze Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Nowoczesna księgarnia ubogaci wnętrze Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

-

- Reklama -

GMINA GRUNWALD. W Muzeum Bitwy pod Grunwaldem niezagospodarowana dotąd przestrzeń zostanie przekształcona w nowoczesną księgarnię. Będzie to miejsce spotkań miłośników historii, literatury i kultury.

Według projektu tak ma wyglądać wnętrze księgarni Muzeum Bitwy pod Grunwaldem / Fot. Archiwum

We wrześniu 2022 r. oddany został do użytku nowy budynek Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Prace nad realizacją inwestycji trwały 4 lata i pochłonęły blisko 49 milionów złotych. Imponująca budowla dysponuje 1300 m2 powierzchni wystawiennicze.

W tzw. „nowej siedzibie Muzeum” znajdują się sale ekspozycyjne i widowiskowe, sale audytoryjne z zapleczem, powierzchnia pracy naukowej, zaplecze techniczne i socjalne oraz … jedna pusta, do dziś niezagospodarowana przestrzeń o powierzchni ok. 40 m2.

Placówka postanowiła przekształcić tę przestrzeń w nowoczesną księgarnię, która ma być miejscem spotkań miłośników historii, literatury i kultury. Po ponad roku nieużyteczności, miejsce będzie tętnić życiem.

Nowoczesny projekt księgarni, przygotowany przez firmę SOHO Design z Olsztyna, zapowiada ciekawe miejsce, które będzie oferować szeroki wybór książek związanych z historią regionalną, bitwami oraz szeroko pojętą kulturą. Wnętrze zaprojektowane w stylu loftowym, wydaje się być na pierwszy rzut oka dość chłodne i minimalistyczne.Jednak dodanie malinowoczerwonych elementów oraz drewnianych lameli nadało całości przytulnego, klimatycznego charakteru.

Księgarnia dołączy do sal ekspozycyjnych i rozszerzy ofertę muzeum / Fot. Marcin Tchórz

– Księgarnia ma być nie tylko miejscem sprzedaży publikacji, ale także przestrzenią edukacyjną i kulturalną, gdzie odbywać się będą spotkania autorskie, prelekcje czy warsztaty dla osób zainteresowanych historią – zapowiada Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Decyzja Muzeum Bitwy pod Grunwaldem o otwarciu księgarni ma na celu poszerzenie oferty kulturalnej dla odwiedzających oraz stworzenie dodatkowego miejsca, które będzie mogło przyciągnąć zarówno stałych bywalców muzeum, jak i nowych gości zainteresowanych literaturą i historią.

Realizacja tego projektu to krok w kierunku jeszcze większego zaangażowania w promocję czytelnictwa oraz propagowanie dziedzictwa kulturowego poprzez dostęp do szerokiej gamy publikacji. Muzeum Bitwy pod Grunwaldem chce stworzyć miejsce, które będzie nie tylko inspirujące pod względem treści, ale także estetyczne i komfortowe dla każdego, kto zechce odwiedzić tę wyjątkową przestrzeń.

Księgarnia w stębarskim Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zostanie otwarta w nadchodzącym sezonie turystycznym.

Nowa siedziba Muzeum Bitwy pod Grunwaldem została otwarta w we wrześniu 2022 roku / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie