SportPiątkowe sparingi: zwycięstwo w Zwierzewie, porażki w Turznicy i...

Piątkowe sparingi: zwycięstwo w Zwierzewie, porażki w Turznicy i Miłomłynie

-

- Reklama -

PIŁKA NOŻNA. Czasu do ligi mają niewiele, więc muszą ekspresowo rozgrywać sparingi i kompletować składy. W piątek kolejne test mecze zagrali piłkarze z Miłomłyna, Turznicy i Zwierzewa.

Młody bramkarz Tęczy w meczu z Zatoką miał okazję zaprezentowania swoich umiejętności / Fot. Marcin Tchórz

Tydzień przed meczami wstępnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski kolejny raz testowały się nasze zespoły z klasy okręgowej. Poważny test swoich możliwości przeszli piłkarze miłomłyńskiej Tęczy. Na boisku przy ul. Pasłęckiej Tęczowi podejmowali kandydata do wygrania rozgrywek w sezonie 2023/24 Zatokę Braniewo. Ekipa znad Zalewu Wiślanego głośno zapowiada, że interesuje ją awans do IV ligi.

Trzeba przyznać, że w sparingu z Tęczą braniewianie zaprezentowali moc. Wprawdzie zespół Tęczy zagrał bez kilku podstawowych dotychczas zawodników, ale chyba nawet w optymalnym zestawieniu podopiecznym Piotra Zająca mogłoby zabraknąć argumentów piłkarskich do wyrównanej rywalizacji. Choć trzeba przyznać, że przez pierwsze 45 zespół z Miłomłyna postawił się zawodnikom Zatoki, w tym czasie pole do popisu miał nowy młody bramkarz Tęczowych, który przyszedł z AP Ostróda. Kilka razy nowy golkiper miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Na dystansie całego spotkania piłkarze z Braniewa potwierdzili swoje czwartoligowe aspiracje i pewnie wypunktowali zespół z Miłomłyna.

Tęcza Miłomłyn - Zatoka Braniewo 2:6 (1:2) 
Bramki dla Tęczy: Kacper Piekut, Karol Szostek
Trener Dariusz Szameitat (z lewej) i Tomasz Chądzyński (z prawej), teraz po dwóch stronach barykady / Fot. Marcin Tchórz

Jeszcze niedawno jeden drugiemu podpowiadał jak ma się ustawiać i jak grać. W piątek spotkali się po dwóch stronach barykady. W roli trenera Kormorana Zwierzewo Dariusz Szameitat, a przy drugiej ławce trenerskiej nowy szkoleniowiec LZS Frednowy Tomasz Chądzyński, który przez dwa wcześniejsze sezony prowadził zwierzewian.

Prowadzący Kormorana Szameitat w trzecim sparingu nie mógł skorzystać z usług piłkarzy kontuzjowanych. Poza tym miał do dyspozycji wszystkich, którzy na tę chwilę są w kadrze. W konfrontacji z rywalem z klasy A zwierzewianie okazali się lepsi o jedną bramkę, którą po fajnie rozegranej akcji zdobyli pod koniec pierwszej części piątkowego sparingu. Ten jeden gol zapewnił Kormoranowi ostateczne zwycięstwo. – Było kilka fajnych sposobów rozegrania przez nas piłki, ale było tez kilka błędów, mamy co robić przed ligą – skomentował trener Szameitat.

Kormoran Zwierzewo - LZS Frednowy 1:0 (1:0) 
Bramka: Maciej Korgul

Czarni Rudzienice przyjechali do Turznicy na sparing z Płomieniem. Trener gospodarzy Paweł Oliwa sprawdza kandydatów do gry w zespole z gminy Ostróda. W spotkaniu z Czarnymi sprawdzał przydatność kilku nastolatków. Niestety nie poznaliśmy nazwisk tych, którzy na przyszły sezon zasilą ekipę z Turznicy. Spotkanie zakończyło się jednobramkową porażką gospodarzy.

Płomień Turznica – Czarni Rudzienice 0:1 (0:0)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie